Nawigacja

Miejsce na szkolenie – czym się kierować przy wyborze?

Imprezy firmowe
Porady: jak wybrać idealne miejsce na szkolenie

Szkolenia pracowników to bardzo ważny element wpływający na budowę silnego i zgranego zespołu. Podnoszenie kwalifikacji zespołu to klucz do sukcesu firmy. Szkolenie powinno być odpowiednio zorganizowane. Tylko wówczas przyniesie zamierzony efekt. Jednym z ważniejszych kwestii jest miejsce na szkolenie – czy istnieje idealne miejsce? Jak wybrać odpowiednią salę szkoleniową?

konfigurator imprez banner
Sprawdź konfigurator imprez firmowych – zorganizuj niezapomniany event!

Szukasz idealnego miejsca na szkolenie?

Stworzymy ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb!

Warto, aby obiekt, w którym zorganizujemy szkolenie, znajdował się z dala od centrum miasta. Tak aby hałas przejeżdżających samochodów i odgłosy z zewnątrz nie przeszkadzały w przeprowadzeniu szkolenia, które wymaga ciszy i spokoju. Uczestnicy wydarzenia potrzebują bowiem komfortowych warunków do tego, żeby w pełni móc się skupić się na informacjach przekazywanych przez osobę prowadzącą. Dlatego idealne miejsce na szkolenie jest położone na uboczu, z dala od miejskiego zgiełku, w otoczeniu wyjątkowych okoliczności przyrody.

Jeśli organizujemy szkolenia kilkudniowe, idealnym miejscem na szkolenie będzie teren atrakcyjny turystycznie. Przykładem może być Dolny Śląsk, który posiada wiele przepięknych jezior, dolin i lasów. We Wrocławiu podziwiać możemy wyjątkowe zabytki i inne niesamowite elementy architektury – takie jak Stary Ratusz czy kościół św. Wojciecha. W południowej części Dolnego Śląska rozciąga się zaś Karkonoski Park Narodowy, który zachwyca zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i bogactwem niezwykłych roślin. Na Dolnym Śląsku znajduje się wiele obiektów idealnych pod szkolenia czy konferencje, które znajdują się na uboczu, a dodatkowo otaczająca przyroda wprowadza niesamowity klimat dla relaksu i odprężenia.

Zalety organizowania szkoleń

Szkolenia pracowników dostarczają potężnej dawki wiedzy. Wzrost kompetencji to tylko jedna z wielu korzyści jakie płyną z organizacji szkoleń. Poprawiają komunikację między pracownikami, zwiększają motywację do pracy, uczą metod radzenia sobie z przewlekłym stresem związanym z codziennymi obowiązkami służbowymi. Szkolenia to przede wszystkim przekazanie wiedzy i informacji na temat nowych produktów, usług, nowych systemów, nowych metodach kontaktu z klientem itp. Ich organizacja jest niezwykle istotna i ma ogromny wpływ na sukces firmy.

Czy idealne miejsce na szkolenie to siedziba firmy?

Szkolenia można przeprowadzić w siedzibie firmy, jeśli posiadamy przestronną salę szkoleniową i odpowiedni sprzęt, jednakże zachęca się do tego, aby przenieść spotkanie na neutralny grunt, czyli taki, na którym pracownicy będą się czuć swobodnie.

Wybrany ośrodek powinien stwarzać doskonałe warunki do pełnego skupienia i stuprocentowej produktywności. Powinien rozwijać kreatywność i pobudzać wyobraźnię. Najlepiej jest wybrać obiekt, który posiada pełne wyposażenie do przeprowadzenia szkoleń czy konferencji, a dodatkowo zadbać o wybór spośród lokalów o atrakcyjnym położeniu.  Piękna przyroda otaczająca wybrany obiekt ukoi zmysły uczestników szkolenia i pozytywnie wpłynie na ich skupienie.

Co składa się na idealne miejsce na szkolenie?

Kompleksowa organizacja szkolenia wymaga sporo pracy i zaangażowania. Dlatego profesjonalna agencja eventowa może stanowić spore wsparcie. Trzeba ustalić optymalną datę, przygotować szczegółowy plan spotkania i wyczerpujące materiały szkoleniowe, a także zaprosić uczestników i ekspertów. Ważną kwestią jest również znalezienie sali szkoleniowej.

O czym należy pamiętać przy wyborze miejsca na szkolenie? Sala szkoleniowa powinna być dopasowana do charakteru spotkania. Na tradycyjną konferencję przedstawiającą nowy produkt czy usługę doskonale sprawdzi się klasyczna sala konferencyjna wyposażona w wygodne krzesła oraz w projektor i ekran do wyświetlania prezentacji. Z kolei szkolenie integracyjne można przeprowadzić zarówno w sali szkoleniowej, ale również w plenerze np. w ogrodzie przynależącym do hotelu.

Kolejne ważne kwestie dotyczą wyposażenia. Miejsce na szkolenie musi być przytulne oraz komfortowe. Zwróć uwagę na meble i ich ilość dostosowaną do liczebności uczestników (wygodne krzesła, fotele, stoły), urządzenia potrzebne do przeprowadzenia szkolenia, np. projektor czy tablica multimedialna oraz klimatyzację. W pomieszczeniu nie może zabraknąć niezbędnych udogodnień, które zapewnią pracownikom pełną wygodę i pozwolą na sprawne i efektywne prowadzenie szkolenia.

Miejsce na szkolenie kilkudniowe – obiekt z bazą noclegową

W przypadku organizacji szkolenia kilkudniowego najważniejszą kwestią będzie wybór obiektu z dostępną bazą noclegową. Oferowany obiekt, poza przestronną salą szkoleniową i pełnym wyżywieniem, powinien zapewniać komfortowe miejsca noclegowe dla wszystkich uczestników wyjazdu. Najlepszym wyborem będzie hotel oferujący wysoki standard zakwaterowania. Zwróć uwagę na zaplecze gastronomiczne oraz wykwalifikowaną obsługę, która zadba o to, aby uczestnikom szkolenia niczego nie brakowało.

Agencja eventowa, Organizacja imprez firmowych

O czym pamiętać w przypadku szkolenia kilkudniowego?

Szkolenie kilkudniowe wymaga ogromu pracy i odpowiedniego planowania. Najważniejsza jest data eventu, która musi być przekazana uczestnikom na tyle wcześnie, aby mogli sobie zarezerwować czas w określonym terminie. Mnóstwo obiektów ma rezerwacje na sale i noclegi na wiele miesięcy wprzód, dlatego organizacja szkolenia kilkudniowego musi zostać rozpoczęta również kilka miesięcy wcześniej. W przypadku wyjazdu na kilka dni nie może zabraknąć atrakcji – w końcu nie samą pracą człowiek żyje. Rozrywka jest bardzo ważna, potrafi rozluźnić atmosferę i dostarczyć dawkę wrażeń i zabawy, które są potrzebne po intensywnym szkoleniu.

Na jednodniowym szkoleniu nie może zabraknąć przerwy obiadowej, podczas której uczestnicy odpoczną i napełnią żołądki. Warto zapewnić im również możliwość zamówienia kawy, herbaty czy innych napojów w czasie szkolenia. Kilkudniowe szkolenie to wskazanie do organizacji pełnowymiarowego cateringu – ze śniadaniem, obiadem i kolacją.

Nie zapomnij o atrakcjach po szkoleniu

Atrakcje to świetne urozmaicenie szkoleń dla pracowników. Świetnie sprawdzi się impreza tematyczna na przykład w stylu lat 80., czy potańcówka w hawajskim klimacie. Jeśli wyjazd jest nieco mniej formalny można zorganizować ognisko integracyjne z pieczonymi kiełbaskami, smacznym piwem i cichą muzyką w tle. Miejsce na szkolenie powinno wychodzić z propozycjami dla klienta – firmy i również organizować atrakcje dla uczestników szkolenia. Przykładowo Dwór Korona Karkonoszy oferuje szeroki wybór atrakcji, które mogą urozmaicić każdy wyjazd firmowy. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • wyjątkowe warsztaty, na których można poznać tajniki rzemiosła regionalnego, sztuki kulinarnej czy tańca,
  • najróżniejsze gry i zabawy integracyjne,
  • klasyczne przyjęcia, imprezy tematyczne lub karaoke party,
  • grille i ogniska,
  • lot szybowcem lub helikopterem,
  • wycieczki z przewodnikiem,
  • i wiele innych.

Idealne miejsce na szkolenie – podsumowanie najważniejszych kwestii

Idealne miejsce na szkolenie musi być dopasowane do formy i charakteru wydarzenia oraz liczby uczestników. W obiekcie powinna znaleźć się przestronna, dobrze wyposażona sala szkoleniowa, odpowiednia liczba miejsc noclegowych oraz zaplecze gastronomiczne. Przewidziane w harmonogramie dnia atrakcje na imprezy firmowe, z pewnością będą miłym ukoronowaniem szkolenia. Obiekt powinien znajdować się z dala od miejskiego zgiełku, a otoczenie pośród malowniczych okoliczności przyrody będzie miłym atutem, który sprzyja skupieniu i produktywności.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt