Nawigacja

Wycieczki integracyjne dla firm? To się sprawdza!

Imprezy firmowe

Integracja może przybierać różne formy: gry integracyjne, zabawy terenowe, ale również wycieczki integracyjne. Dłuższe wspólne pobyty sprzyjają komunikacji, współpracy i odpoczynkowi, który jest tak istotny dla zdrowia pracowników. Sprawdź jak zorganizować wycieczki integracyjne dla firm, aby przyniosły one oczekiwany efekt!

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Jaki cel chcesz osiągnąć?

Aby wycieczki integracyjne dla firm przynosiły korzyści muszą być dopasowane do celu jaki chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz, by Twój zespół pracował efektywniej zorganizuj spotkanie integracyjne. W przypadku nawiązania lepszych relacji – zaplanuj wędrówki, przejażdżki rowerowe czy wspólne gotowanie. W Twoim zespole panują konflikty i spory? Zaplanuj zadania w ramach team buildingu. Jeśli zależy Ci na wzmocnionej integracji nowych członków zorganizuj gry integracyjne skupiające się na lepszym poznaniu siebie.

Wycieczki integracyjne dla firm organizowane są przede wszystkim dla pracowników, dlatego warto spytać ich o radę. Czego oczekują od wydarzenia, jakie atrakcje im się podobają. Pozwól im mieć wpływ w uzgadnianie scenariusza imprezy. Pamiętaj, by dopasować program wyjazdu do charakteru i zainteresowań uczestników. Wycieczki integracyjne dla firm możesz zorganizować sam, ale polecamy wynająć agencję eventową, która ma doświadczenie w takich wydarzeniach. Dzięki niej możesz mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Pamiętaj, by po wycieczkach integracyjnych dla firm poprosić uczestników o informację zwrotną. Zachęć współpracowników do wysłania e-maila, w którym napiszą, co im się podobało, a co chcieliby zmienić. Z biegiem czasu staniesz się mistrzem organizacji spotkań i wycieczek dla swojego zespołu.  

Zadbaj o zróżnicowane menu

Pyszne jedzenie to ważny element udanych wyjazdów. Jeśli współpracownicy będą głodni, ich produktywność i motywacja znacznie spadną. Zadbaj o smaczne, zdrowe przekąski i główne posiłki, takie jak śniadanie, obiad i kolacja. Dodatkowo upewnij się, że herbata, woda i kawa będą zawsze pod ręką. Wycieczki integracyjne dla firm zazwyczaj trwają kilka dni, dlatego koniecznie przed wyjazdem spytaj pracowników o preferencje żywieniowe.

Niektórzy nie jedzą mięsa, są weganami, czy nie tolerują laktozy. Nie chcemy, by uczestnicy wycieczki przez cały weekend chodzili głodni, ponieważ nie uwzględniliśmy ich potrzeb żywieniowych w organizacji. Warto postawić podczas wyjazdu na nietypowe i oryginalne dania: postaw na sushi, kuchnię meksykańską i wietnamską, a z pewnością pozytywnie zaskoczysz uczestników.

Miejsce na wycieczki integracyjne dla firm

Przystępując do szukania odpowiedniego miejsca musisz odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań:

  • Jaki mam budżet?
  • Jak daleko ma znajdować się obiekt?
  • Ile osób jedzie na wycieczkę?
  • Jak jest cel wyjazdu?
  • Jakie działania integracyjne chcę zaplanować?

To są podstawowe kwestie, które naprowadzą Cię na szukanie odpowiedniego miejsca. Wycieczki integracyjne dla firm nakierowane są na gry i zabawy dla uczestników wyjazdu, dlatego poszukaj obiektu nie tylko z odpowiednią baza noclegową, ale również z salą konferencyjną i zapleczem technicznym (np. sprzęt multimedialny). Upewnij się, że wybrany obiekt oferuje spokojne miejsce na spotkania, prezentacje i sesje burzy mózgów. Jeśli chcesz przeprowadzić zabawy plenerowe – upewnij się, że obiekt posiada swój ogród albo inną przestrzeń na zewnątrz.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Chcesz zorganizować niezapomnianą wycieczkę integracyjną dla swojego zespołu?

Współpraca z naszą agencją to
gwarancja wyśmienitej zabawy!

Jak uzgodnić termin?

Im wcześniej uzgodnisz datę wyjazdu, tym lepiej.  Informując pracowników ze sporym wyprzedzeniem, dajesz im szansę, by skoordynowali termin wycieczki z prywatnymi sprawami. Organizując wycieczki integracyjne dla firm, zaproponuj 3 różne daty wyjazdu i powrotu. Utwórz formularz lub arkusz kalkulacyjny, który każdy będzie mógł uzupełnić. Poproś członków zespołu, by zaznaczyli, który termin najbardziej im odpowiada. Kiedy ustalisz już datę, poinformuj o tym w mailu, by każdy pracownik mógł odnotować to w swoim kalendarzu. Oczywiście, powinieneś liczyć się z tym, że niektóre osoby nie pojadą na wycieczkę z przyczyn osobistych. 

Czy warto organizować wycieczki integracyjne dla firm?

Wycieczki integracyjne dla firm to świetna okazja do zbudowania silnego i zgranego zespołu. Podczas wspólnego wyjazdu pracownicy mogą odpocząć od obowiązków i odstresować się od ciężkiej pracy. Dodatkowo mają czas, aby porozmawiać na luźne tematy z współpracownikami. Wycieczki integracyjne to dobra okazja dla nowych pracowników, aby zapoznali się z resztą zespołu na neutralnym gruncie.

Tego typu wyjazd to również doskonała okazja, by przybliżyć pracownikom cele, misję i kultury firmy. Wycieczki integracyjne dla firm niesamowicie budują zespół, radzą sobie z konfliktami, redukują stres, podtrzymują relacje pracownicze oraz poprawiają wizerunek firmy. To tylko garstka z ogromu korzyści jakie uzyskuje się z wspólnych wyjazdów.

commplace.pl/agencja-eventowa/

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt