Nawigacja

Doradztwo wizerunkowe – skuteczna pomoc w kształtowaniu wizerunku firmy

PR
Doradztwo wizerunkowe – skuteczna pomoc w kształtowaniu wizerunku firmy

Wizerunek firmy to sposób, w jaki klienci, kontrahenci, pracownicy i inne grupy postrzegają dane przedsiębiorstwo. Kształtowanie wizerunku to długotrwały i wymagający proces, w którym pomocne może okazać się doradztwo wizerunkowe.

Czym jest doradztwo wizerunkowe?

Wizerunek firmy zależy od wielu czynników. Począwszy od nazwy, logo i całej identyfikacji wizualnej, przez sposób komunikowania się z poszczególnymi grupami docelowymi, aż do misji, wizji firmy a także jej kultury organizacyjnej. Zbudowanie pozytywnego wizerunku to wyzwanie. Wyzwanie, które wymaga stuprocentowego zaangażowania, odpowiednich umiejętności i specjalistycznej wiedzy. To sztuka złożenia wielu elementów w jedną, spójną całość.

Doradztwo wizerunkowe to pomoc w kształtowaniu wizerunku. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla nowych firm, które stoją przed wyzwaniem budowy reputacji od samego początku, jak i dla tych przedsiębiorstw, które działają na rynku od jakiegoś czasu, ale z pewnych powodów chcą ocieplić lub odświeżyć wizerunek.

Chcesz sprzedawać?
Postaw na strategię budowy silnej marki.

Zrób to z Commplace!

Jakie elementy składają się na wizerunek?

Doradztwo wizerunkowe to przede wszystkim pomoc w stworzeniu spójnej strategii PR. Opartej o misję, wizję marki i cenne z jej punktu widzenia wartości. Public relations to kształtowanie stosunków społecznych z otoczeniem, którego celem jest zbudowanie dobrego wizerunku i uzyskanie społecznej akceptacji.

Na wizerunek składa się także branding (lub w przypadku istniejących firm – rebranding). Branding to proces budowania świadomości marki. Obejmuje takie działania jak:

  • wymyślenie nazwy firmy, logo i systemu identyfikacji wizualnej,
  • reklama i promocja,
  • określenie wartości marki, jej wizji i atrybutów.

Doradztwo wizerunkowe może także uwzględniać:

  • badanie obecnej reputacji firmy,
  • pomoc w stworzeniu skutecznej strategii marketingowej,
  • employer branding.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt