Nawigacja

Zabawy terenowe dla pracowników

Imprezy firmowe
zabawy terenowe

Integracja pracowników może odbywać się również na świeżym powietrzu. Zabawy terenowe pozwalają zorganizować wiele ciekawych gier i zabaw, które zbudują silny zespół. Nieważne czy panuje lato, jesień, czy wiosna – zabawy terenowe można przeprowadzić o każdej porze roku. Sprawdź pomysły na niezapomniane gry plenerowe!

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

O czym należy pamiętać organizując zabawy terenowe?

Organizacja jakichkolwiek zabaw i gier integracyjnych wiąże się z pewnymi logistycznymi kwestiami. Tak samo jest w przypadku plenerowych imprez. Należy zadbać o dojazd pracowników na miejsce, catering, profesjonalny sprzęt do przeprowadzania gier oraz dodatkowe atrakcje.

Zabawy terenowe w zależności od pory roku mogą się nie udać przez pogodę, a więc warto zadbać o altanę bądź namiot, które będą schronieniem na wypadek deszczu. Zastanów się jak pracownicy dojadą na miejsce zbiórki: sprawdź, czy w pobliżu znajduje się przystanek autobusowy/tramwajowy albo wynajmij autokar dla wszystkich uczestników. Przygotuj też ciekawe nagrody, by zwiększyć zaangażowanie pracowników.

Nie wiesz jak zwiększyć zaangażowanie pracowników?

Skorzystaj z doświadczenia naszych specjalistów!

Jak przygotować jedzenie na wyjście w plener?

Zabawy terenowe nie mogą odbyć się bez jedzenia – uczestnicy z pewnością po rywalizacji będą zmęczeni i głodni. Najlepszą opcją będzie wynajęcie cateringu, ponieważ nie będzie musiał się martwić o przygotowanie posiłków. Przed podpisaniem umowy sprawdź daną firmę cateringową, opinie w Internecie oraz jej doświadczenie. Najprawdopodobniej firma cateringowa przywiezie ze sobą profesjonalny sprzęt, by utrzymać jedzenie i napoje w odpowiedniej temperaturze.

Aby uniknąć niespodzianek, uzgodnij to wcześniej z menadżerem lub właścicielem. Jeśli nie masz dostępu do lodówki, wybierz proste dania. Dzięki temu masz pewność, że nie zepsują się w czasie imprezy. To samo dotyczy grilla i innych źródeł ciepła. Postaw na potrawy, które można przygotować wcześniej i/lub najlepiej smakują w temperaturze pokojowej. 

commplace.pl/agencja-eventowa/

Jak urozmaicić zabawy terenowe?

Organizując zabawy terenowe pamiętaj o przygotowaniu dodatkowych atrakcji, które sprawią, że impreza plenerowa na długo zostanie w pamięci pracowników. Możesz zorganizować na koniec dnia ognisko integracyjne, które zbliży pracowników do siebie i pozwoli im, choć na chwilę, zapomnieć o obowiązkach.

Wspólne pieczenie kiełbasek, śpiewanie piosenek do dźwięków gitary i picie smacznego piwa będzie idealnym zwieńczeniem dnia pełnego przygód i atrakcji. Jeśli działasz w branży kreatywnej i chcesz pokazać pracownikom, że cenisz sobie nieszablonowe pomysły, zorganizuj niezapomniane eventy integracyjne. Możesz wziąć pod uwagę zajęcia pszczelarskie, warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych, wspólne robienie na drutach, czy bal maskowy.  

Sportowe zabawy terenowe

Jeśli Twój zespół lubi aktywność fizyczną i sprawia ona im radość wybierz paintball laserowy, który świetnie sprawdzi się także jako forma integracji grupy. Ta nowoczesna gra nie wymaga posiadania masek, specjalnych ubrań, ani kulek z farbą, a i tak przynosi mnóstwo radości i rywalizacji na najwyższym poziomie! Na czym to polega? Podziel pracowników na drużyny, a następnie wręcz im zaawansowane technologicznie pistolety laserowe. Wygrywa ten zespół, który zdobędzie więcej punktów. Sportowe zabawy plenerowe zachęcają do współpracy i dobrej komunikacji. Wymaga wykazania się determinacją, aby wygrać. Wspomnianą grę można zorganizować zarówno w lesie, jak i na polu, czy w hotelu.  

Nietypowe zabawy terenowe

Warto zaskakiwać swoich pracowników, szczególnie jeśli Twój zespół składa się z ludzi lubiących niespodzianki. Inspirującym pomysłem jest wspólne budowanie tratwy, a następnie spływ urządzeniem. Zachęć do budowania tratwy z pustych beczek, desek lub pojemników i kawałków sznurka. Następnie poproś drużyny, by przetestowały, czy ich urządzenie utrzyma się na wodzie przez określony czas.

Takie nietypowe zabawy terenowe niesamowicie uczą współpracy i dobrej komunikacji, a jednocześnie są świetną formą rozrywki i zastrzykiem pozytywnej energii. Daje ona również korzyści dla pracodawców, którzy obserwując poczynania członków zespołów mogą dostrzec kto na przykład ma cechy przywódcze i dowodzi budowaniem tratwy, a kto stoi raczej z boku i grzecznie wykonuje rozkazy. Przygotuj również atrakcyjna nagrodę – za taki wysiłek jak najbardziej się należy!

Zabawy terenowe w lesie

Rozbicie namiotu z zasłoniętymi oczami to pouczająca i ciekawa zabawa integracyjna. Szybko przełamie bariery i zjednoczy grupę. Tego typu zabawy terenowe pokazują, jak ważna jest rola zespołu. Wyprowadzają pracowników ze strefy komfortu, jednocześnie budują zaufanie między nimi.

 Podziel pracowników na drużyny i zaopatrz ich w dwuosobowe namioty i opaski na oczy. Warto zaznaczyć, że tylko liderzy zespołów mogą obserwować poczynania uczestników.  Wykorzystując swoją zaradność, pomysłowość, logiczne myślenie i komunikację werbalną muszą nimi odpowiednio pokierować. Sprawdź, czy budowniczy będą słuchać lidera, komunikować się ze sobą i stosować zasady pracy zespołowej, by wygrać.

Zabawy, które budują Twój zespół

Gra integracyjna skłania pracowników do oderwania się od komputera i wyeksponowania swoich mocnych stron. To wspaniała okazja, by pracownicy zżyli się ze sobą, a także popracowali nad komunikacją i współpracą w zespole. Zabawy terenowe to świetny pomysł na poprawę relacji w grupie. Jeśli panują konflikty i nieporozumienia – sprawdź jak zintegrować zespół, aby osiągał w przyszłości sukcesy.

Dopasuj grę pod Twoich współpracowników: może to być survival, wyprawa samochodami terenowymi, a nawet gra taktyczna dla mniej lubiących sport. Dopasuj formę integracji do zespołu, aby wynieśli z tego jak najwięcej.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych
Zadzwoń Zaloguj się Kontakt