Nawigacja

Negatywne relacje pracownicze – co robić?

Imprezy firmowe

Relacje pracownicze bardzo wpływają na cały zespół i jego pracę. Nierzadko zdarza się, że zespół przechodzi kryzys: występują konflikty między pracownikami, narasta stres, brakuje motywacji oraz odpowiedniej komunikacji. Dlatego jako dobry lider warto podjąć odpowiednie kroki w celu poprawy relacji w zespole. Jednym z nich jest organizacja wyjazdu.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Negatywne relacje pracownicze – nietuzinkowe pomysły na wyjeździe

Pozytywne zaskakiwanie swoich pracowników to klucz do sukcesu, gdy w Twoim zespole występują negatywne relacje pracownicze. Impreza firmowa to klasyka gatunku, jednakże pracownicy wymagają czegoś więcej niż tylko wspólne picie alkoholu i tańce do rana.

Relacje pracownicze można poprawić organizując zimową imprezę w górach. Wspólny kulig, pieczenie kiełbasek przy ognisku, budowanie bałwana to niezawodny sposób na integrację grupy. Dwór Korona Karkonoszy to piękne miejsce położone w górach, do którego można zabrać swoich pracowników i poprawić relacje w grupie. Osiągnięcie takie, jak wejście na szczyt, wspólne pokonywanie przeszkód jak trudny teren – to niezawodny sposób na poprawę atmosfery w grupie.

Świetne sprawdzą się nietypowe gry, np. olimpiada firmowa, warsztaty kulinarne, budowanie tzw. Maszyny Goldberga, paintball czy survival. Zabawy wymagające wysiłku i rywalizacji potrafią niesamowicie przyczynić się do poprawy komunikacji w zespole.

Jak poprawić negatywne relacje pracownicze?

Impreza integracyjna na wyjeździe to zawsze dobre wyjście na zespolenie grupy pracowników. Jednakże nie samym alkoholem i tańcami do białego rana człowiek żyje, więc warto dodać trochę atrakcji i rozrywki, które poprawią negatywne relacje pracownicze:

  • Warsztaty z mieszania koktajli,
  • Degustacja piwa czy wina,
  • Menu typu „finger foods”, czyli takie, które można jeść dłońmi bez zasiadania przy stole,
  • Playlista łącząca pokolenia (zorganizowanie plebiscytu na muzykę)

Oficjalny firmowy bankiet to także okazja by poprawić negatywne relacje pracownicze. Połącz go z mniej formalnymi atrakcjami, np. wspólne ognisko integracyjne, degustacja w ice barze czy zwiedzanie winnicy.

Utrzymaj relacje po wyjeździe

Negatywne relacje pracownicze nie znikną magicznie dzięki wyjazdowi integracyjnemu. Podczas wspólnej imprezy, warsztatów, na łonie natury znikają wszystkie konflikty i nieporozumienia. Jednakże po powrocie do pracy pewne spory mogą na nowo się pojawić. Dlatego warto wzmocnić efekt pracowniczego wyjazdu, aby relacje pracownicze pozostały pozytywne wśród członków grupy.

Warto tuż po wyjeździe zorganizować sesję z coachem. Wszyscy będą mieli okazję wypowiedzieć się i podsumować wrażenia. Wspólnie można ustalić, co zostanie tylko wspomnieniem, a które wrażenia z wyjazdu chcielibyście zachować na dłużej. Zadbaj też o wizualne przypomnienie wspólnych chwil. Przykładowo ściana ze zdjęciami, do której można dodawać swoje komentarze, lub wspólny album on-line, pozwolą każdemu odnaleźć ciekawe zdjęcia i przypomnieć sobie, jak było na wyjeździe jeszcze długo po nim. 

Negatywne relacje utrudniają pracę Twojego zespołu?

Pomożemy Ci się uporać z tym problemem!

Zbuduj relacje pracownicze pamiętając o każdym pracowniku

Wspólny wyjazd integracyjny może okazać się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o Twój zespół, ale wcale nie musi. Każda grupa pracowników różni się wiekiem, zainteresowaniami, pasjami itp. Dlatego kluczem do sukcesu jest po prostu krótki wywiad z Twoim zespołem co lubią robić, czego oczekują od wyjazdu. Wybierzcie wspólne atrakcje i typ rozrywki, bo przecież wyjazd ma być skrojony właśnie pod pracowników, aby poprawić ich relacje pracownicze.

Warto znaleźć coś co łączy członków zespołu, np. pasja kulinarna, dyscyplina sportu, może zamiłowanie do natury, a może gust muzyczny. Na tym warto opierać gry i zabawy integracyjne. Zawężając obszar wspólnych działań do tego typu tematów, możesz odkryć niewidoczną na pierwszy rzut oka nić porozumienia, która połączy młodszych i starszych pracowników. Pamiętaj, że robisz to nie tylko dla pracowników – efektywna praca w zespole to warunek sukcesu każdej firmy, więc wysiłek zwróci Ci się z nawiązką.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt