Services

Public relations Communication strategy Branding Google Ads Positioning of websites Website development

Product offer

Company events Food marketing Marketing communication Graphic design Sales support Online marketing

Consulting offer

Social Media Internal communication Crisis management Employer Branding Reference Marketing Customer Lifetime Value B2B Marketing
return

Field marketing

Field marketing, czyli bezpośrednia promocja w terenie

field marketing- promocja w terenie

Definition

Field marketing to chętnie wykorzystywana przez firmy strategia marketingowa, która polega na bezpośrednim dotarciu do odbiorców poprzez interakcję z nimi na terenie ich najbliższego otoczenia. Jest to bardzo skuteczna metoda pozyskiwania klientów oraz budowania relacji z nimi poprzez bezpośredni kontakt i personalizowane podejście.

Field marketing – ciekawostki, które musisz znać!

W czasach dynamicznie rozwijającego się rynku oraz dużej konkurencji field marketing staje się coraz bardziej popularną i efektywną strategią marketingową. Jego siła tkwi w tym, iż pozwala on firmom na bezpośredni kontakt z klientami oraz zwiększenie świadomości marki w sposób, który nie byłby możliwy do osiągnięcia za pomocą tradycyjnych metod. Warto dodać, że może się on odbywać na zamkniętej lub otwartej przestrzeni.

Jakie konkretnie formy może przybierać field marketing, zwany również marketingiem terenowym? To organizowanie ciekawych eventów, spotkań czy akcji promocyjnych na terenie targów, centrów handlowych, imprez masowych lub po prostu ulic miasta. W ramach takich działań przedstawiciele firmy mogą rozdawać próbki produktów czy materiały promocyjne, proponować prezentacje i degustacje albo też organizować konkursy. Field marketing bywa też okazją do sprzedaży bezpośredniej.

Ciekawe jest to, że field marketing ewoluuje, otwierając nowe możliwości. Jednym z obecnych trendów jest organizacja eventów, które skupiają się na ekologii i zrównoważonym rozwoju, a także wykorzystanie w nim rzeczywistości online. Firmy prześcigają się też w oferowaniu klientom czegoś wyjątkowego, np. upominków czy atrakcyjnych rabatów.

Field marketing – najważniejsze informacje

Głównym celem field marketingu jest budowanie świadomości marki, promocja produktów i usług, generowanie sprzedaży oraz budowanie lojalności klientów poprzez aktywne zaangażowanie w interakcję z nimi. Dzięki field marketingowi firma może precyzyjnie dotrzeć do swojej grupy docelowej w miejscu, w którym jej przedstawiciele przebywają na co dzień. Co jeszcze field marketing może przynieść firmie?

Przede wszystkim, to doskonała okazja do tego, by wyróżnić się na tle konkurencji i zaoferować odbiorcom unikatowe doświadczenie. W tym celu w ramach takich akcji warto postarać się zaskoczyć ich czymś ciekawym.

Jest jeszcze dodatkowa  korzyść – field marketing to również doskonałe narzędzie do zbierania danych o klientach, ich preferencjach i zachowaniach zakupowych. Dzięki temu firma może później lepiej dostosować swoje strategie marketingowe do potrzeb i oczekiwań brand persony, co przekłada się na większą skuteczność działań promocyjnych. To oznacza, że poprzez tę formę marketingu firma może dowiedzieć się, czego naprawdę oczekują klienci, jakie mają potrzeby i jak reagują na konkretną ofertę.

Przy przedsięwzięciach wpisujących się w field marketing należy zwrócić uwagę, by dostosować swoje działania do odpowiedniej grupy docelowej i właściwego terenu. Tylko wówczas firma będzie mogła cieszyć się z wymiernych efektów.

Summary

Field marketing to strategia, która – dzięki bezpośrednim kontaktom z odbiorcami – może okazać się bardzo skuteczna w promowaniu produktów i usług, pozyskiwaniu nowych klientów oraz budowaniu lojalność wobec marki. Dzięki skutecznemu marketingowi w terenie firma może zyskać przewagę konkurencyjną oraz zwiększyć swoje zyski i popularność na rynku.

Related entries:

promotion tool, creative agency, branding agency, consulting agency, company vision, agency 360, strategic consulting, product strategy, strategic plan, business strategy

Do you need help with your business development?

Bartosz Zieliński

Bartosz Zieliński Managing director

+48 665 379 071
b.zielinski@commplace.pl
Call me Log in Contact