Nawigacja

Najlepsze konkursy na imprezy integracyjne

Imprezy firmowe
Najlepsze konkursy na imprezy integracyjne

Najlepsze firmowe imprezy integracyjne to takie, podczas których nie panuje sztywna i formalna atmosfera, a i nie brakuje okazji do zabawy i powodów do śmiechu. Żadna impreza nie może odbyć się bez gier i konkursów, w których udział biorą nie tylko pracownicy, ale i szefostwo. Wzbudzają one ducha rywalizacji, łączą ludzi i polepszają atmosferę wśród pracowników. Pamiętaj, że konkursy na imprezy integracyjne powinny być kreatywne i motywować do zabawy, dlatego trzeba je odpowiednio wcześniej przygotować.

Firmowe imprezy integracyjne to wręcz idealna okazja do złapania oddechu od codziennych obowiązków w firmie. Nie ulega wątpliwości, że to także dobry sposób na budowanie wzajemnego zaufania na linii pracodawca-pracownik. Zyska na tym przede wszystkim zespół – konkursy pozwalają zgrać pracowników i pozytywnie wpływają na pracę zespołową. Kolejnymi korzyściami jakie płyną z konkursów jest możliwość odkrycia przez pracodawców zdolności swoich pracowników, lepszego poznania ich cech charakteru i dostrzeżenie ukrytych atutów. Zwykle bowiem wiemy, jakie zabawy lubią dzieci. A jakie gry i zabawy na imprezę dla dorosłych okażą się strzałem w dziesiątkę?

Motywacja Twoich pracowników niebezpiecznie spada?

Czas to poprawić, zanim dojdzie do kryzysu!

Już wiesz, że zorganizowanie konkursów to świetny pomysł. Następnym krokiem jest wybranie najlepszych i dostosowanie do wieku uczestników i miejsca, w którym odbywa się event firmowy. Możliwości jest naprawdę wiele – od konkursów drużynowych, aż do konkurencji indywidualnych. Konkursy na imprezę integracyjną, bez względu na wybrany pomysł, powinny być ciekawe, wciągające i zabawne. Nie przesadź również z ich ilością w drugą stronę, ważne aby wyjazd firmowy był zróżnicowany pod względem formy rozrywki.

Najciekawsze konkursy na imprezy integracyjne – lista pomysłów

Poniżej prezentujemy najciekawsze pomysły na konkursy na imprezy integracyjne:

  1. Latające dywany – team building

Konkurencje integracyjne mogą być zabawne. Jedna z tego typu zabaw polega na wyścigu. Dwóch wybranych uczestników siada na dywaniku z ugiętymi nogami. Ich zadaniem jest jak najszybciej dotarcie do mety, przesuwając się na dywanikach ruchem robaczkowym. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na rodzaj podłoża – trawa i chropowate powierzchnie raczej się nie sprawdzają, najlepiej ślizga się na kafelkach i panelach.

  1. Hula-hop – team building

Jedna z najprostszych gier, która pozwala budować umiejętność pracy w grupie. Wystarczą dwa kilkuosobowe zespoły, które stają w kole i łapie się za ręce. Ich zadanie polega na przekazaniu hula-hop kolejnym osobom, ale – uwaga – bez puszczania rąk. Oczywiście wygrywa drużyna, która jako pierwsze przekaże hula-hop do ostatniego uczestnika.

  1. Kalambury – team building

Jako konkursy na imprezy integracyjne warto postawić na coś znanego i lubianego. Jedna z najpopularniejszych gier, która doskonale sprawdza się na każdej imprezie, to kalambury. Można kupić gotowy zestaw z pytaniami albo wymyślić własne – ta opcja będzie świetna, jeśli pytania będą związane z firmą.

  1. Gry terenowe

Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć o grach terenowych. Istnieje ich całe mnóstwo, dlatego nie będziemy wymieniać poszczególnych zabaw, wspomnimy jedynie, że do organizacji potrzeba odpowiednio dużo przestrzeni. Przygotowanie gier terenowych jest czasochłonne, ale warte każdego zachodu, bo zapewnia kilka godzin rozrywki.

5. Detektyw – team building

Ciekawa gra, która angażuje przede wszystkim umysł i może wyłonić osoby ze zdolnościami do analitycznego myślenia. Organizator szykuje miejsce zbrodni, na którym pozostawia wskazówki, mające doprowadzić sprawcy. Zadaniem zespołu jest poprawne wskazanie zbrodniarza. Alternatywą dla organizowania gry detektywistycznej może być escape room, który sprytnie łączy dedukcję z pracą zespołową.

6. Gigantyczne narty – team building

Konkurs wymaga wypożyczenia rekwizytów, ale warto się nad nim zastanowić, bo ta zabawa to przede wszystkim praca zespołowa. Do gigantycznych nart, taśm animacyjnych lub gąsienic, wpina się jednocześnie kilka osób, a ich zadaniem jest dotarcie do mety. Z pozoru może wydawać się, że to bardzo prosta sprawa, ale wystarczy, że jedna osoba nie trzyma rytmu, a wtedy łatwo o potknięcia. Im większe zgranie drużyny, tym większa szansa na sukces.

Konkursy na imprezy integracyjne – team building

W powyższych pomysłach często występowało słowo: team building, czyli tworzenie zespołu. Organizacja konkursów jest świetnym tego przejawem. Poprzez konkursy pracownicy lepiej się poznają, integrują, poznają swoje cechy i kompetencje. Budowane jest zaufanie między uczestnikami i usprawniane są wszelakie procesy komunikacyjne. Wybranie pomysłów w ramach team buildingu przyniesie wiele korzyści dla Twojego zespołu w przyszłości.

Dlatego tak ważne jest również, aby wszyscy brali udział w konkursach: pracownicy oraz pracodawcy. Żeby pokazać, że nie ma atmosfery podziału na równych i równiejszych. Team budiling to nie tylko budowanie zespołu wśród pracowników, ale także relacje między nimi a szefostwem. Konkursy na imprezy integracyjne to świetny sposób na zniszczenie sztywnych granic i hierarchii, która zwykle obowiązuje w firmie. Ich celem powinna być dobra zabawa i wspólna integracja.

Konkursy na imprezy integracyjne – czy muszę kupować nagrody?

Nie jest to żadna konieczność. Głównym celem konkursów jest dobra zabawa, więc satysfakcja z wygranej może być wystarczającą nagrodą. Nie ulega jednak wątpliwości, że nagrody są bardzo dobrą motywacją i jedną z najprzyjemniejszych części konkursu. Nie trzeba nastawiać się na dużą inwestycję. Wystarczy symboliczne trofeum dla zwycięzcy lub zwycięzców, które pozwolą cieszyć się wygraną. Tak naprawdę nie muszą to być nagrody rzeczowe – pracownicy z pewnością ucieszą z krótszego dnia pracy, dłuższej przerwy albo dodatkowego dnia wolnego. Konkursy na imprezy integracyjne mają przede wszystkim łączyć, a nagroda powinna być po prostu miłym dodatkiem.

konfigurator imprez banner
Sprawdź konfigurator imprez firmowych – zorganizuj niezapomniany event!

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt