Nawigacja

Znajdź idealny pomysł na spotkanie integracyjne!

Imprezy firmowe
Znajdź idealny pomysł na spotkanie integracyjne!

Ciekawy pomysł na spotkanie integracyjne to efekt poświęconego czasu i wysiłku, by go znaleźć. Poniżej proponujemy 6 nietuzinkowych koncepcji, które być może spodobają się także Tobie i Twoim pracownikom.

Spotkania integracyjne są bardzo istotną częścią team buildingu. Wpływają na atmosferę w pracy i poprawiają wydajność całego zespołu. Budują również lojalność wśród pracowników, zwiększają ich kwalifikacje, motywują do przyszłych działań. Dlatego każda, nawet mała firma współcześnie organizuje spotkania integracyjne, ponieważ zauważono ich wielką rolę.

Każdy dobrze wie, jak wiele dobrego wynika z wspólnych spotkań integracyjnych. Zacieśnianie więzów międzyludzkich czy poprawa atmosfery w pracy to tylko niektóre z wielu korzyści. Dla sporej części pracowników to także jedyny sposób, aby poznać się w warunkach innych niż przestrzeń biurowa. Tradycyjne eventy firmowe polegały na spotkaniu w restauracji przy obiedzie albo szkoleniu połączonym z wieczorową imprezą. Oczywiście to w dalszym ciągu dobry pomysł na spotkanie integracyjne – a w zasadzie lepszy taki, niż żaden. Z czasem jednak pracodawcy zaczęli szukać kreatywnych form zabawy, które dostarczą jeszcze więcej rozrywki. Chcesz zorganizować spotkanie integracyjne, które zapada w pamięci? Skorzystaj z naszych pomysłów!

Szukasz pomysłu na spotkanie integracyjne?

Zorganizowaliśmy już ponad 1000 imprez – Ty też możesz nam zaufać!

Pomysł na spotkanie integracyjne – dobrze poznaj swój zespół

Zanim podamy Ci nietuzinkowe i ciekawe pomysły na spotkanie integracyjne, pamiętaj że najważniejsza jest znajomość swojego zespołu. Niektóre grupy pracowników lubią adrenalinę i wspólne sportowe wypady. Z drugiej strony są też osoby, które wolą na spokojnie spędzić ten czas.  Postaraj się, aby wszyscy uczestnicy wynieśli z imprezy mnóstwo radości, a kolejnych spotkań nie traktowali jako przykrej konieczności. To właśnie Ty, jako pracodawca, najlepiej znasz swój zespół, dlatego dostosuj rozrywkę do preferencji pracowników.

Nietuzinkowe pomysły na spotkanie integracyjne

Spływ kajakowy

Jeśli twoi pracownicy uwielbiają adrenalinę i chcą wziąć udział w sportowej integracji to spływ kajakowy sprawdzi się idealnie. Proponujemy spływy kajakowe rzeką w parkach narodowych, gdzie trasa z pewnością nie będzie nudna. A to m.in za sprawą wielu powalonych drzew i różnych innych przeszkód. W tym przypadku integracja będzie na najwyższym poziomie, gdyż naprawdę trzeba współpracować, aby dopłynąć do celu. Jednakże jeśli pracownicy nigdy wcześniej nie siedzieli w kajaku, lepiej wybrać mniej zaawansowane zadania. Takie, z którymi poradzi sobie każdy uczestnik. Dobrym wyjściem jest wybór takiego miejsca spotkania, które oferuje możliwość zorganizowania grilla i wieczornej imprezy. To będzie idealna forma wypoczynku po dużym wysiłku, jak i po pracowitym dniu spędzonym na szkoleniu.

Escape room

Escape room pozwoli każdemu pracodawcy stworzyć zespół do zadań specjalnych, który poradzi sobie z każdą kryzysową sytuacją i pracą pod presją czasu. Jako pomysł na spotkanie integracyjne sprawdza się doskonale, bo dostarcza dreszczyku emocji i adrenaliny wszystkim uczestnikom, a organizator z łatwością wyłapie młode talenty, które poradzą sobie ze stresową sytuacją. To także doskonałe ćwiczenie, które uczy panowania nad nerwami i zachowania przytomnego umysłu w obliczu problemów, które trzeba jak najszybciej rozwiązać. Escape room przynosi także korzyści w postaci zrozumienia schematów myślenia kolegów z pracy.

W dobie pandemii escape room sprawdzi się również świetnie online. Istnieje wiele wersji w Internecie, gdzie można wspólnie się zintegrować w ramach tej gry, gdy na przykład cały nasz zespół pracuje online bądź rozsiany jest po całym kraju.

Sauna – ale nie taka zwykła

Odrobina relaksu i oderwanie się od codziennych obowiązków przydaje się każdemu, tak samo pracodawcom, jak i pracownikom. Już kilkunastominutowy pobyt w saunie pozwala się odprężyć i redukować napięcie, a jeśli będzie to nocna sauna? Efekt odprężenia będzie spotęgowany. Nocne saunowanie można połączyć z intensywnymi szkoleniami, dzięki czemu wieczorem wypoczną nie tylko mięśnie, ale i umysł.

Warsztaty kulinarne

Przez żołądek do serca? Warsztaty kulinarne cieszą się coraz większą popularnością, bo spełniają wszystkie założenie spotkania integracyjnego. To nie tylko ciekawa forma rozrywki, ale też dobry sposób na integrację pracowników i poprawę ich pracy zespołowej. Pewnie niewielu członków załogi ma czas, aby zgłębiać tajniki sztuki kulinarnej we własnym zakresie.

Dobrze poprowadzone warsztaty są angażujące, a zdobytą wiedzę pozwalają wykorzystać w domowej kuchni i podczas pracy w grupach przy projektach firmowych. Co więcej, uczestnicy spotkania mogą zdegustować dania – zarówno szefów kuchni, jak i samodzielnie przygotowane potrawy.

Piknik

Jeśli pogoda dopisuje, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomysł na spotkanie integracyjne przerodził się w pełnoprawny piknik. Świeże powietrze i duża ilość słońca to jeden z najlepszych sposobów na naładowanie baterii. Grill i leżaki to punkty obowiązkowe, ale spotkanie integracyjne można wzbogacić o gry i zabawy, które wzbudzą odrobinę rywalizacji i zmuszą do zespołowej współpracy. Niepodważalną zaletą pikniku jest możliwość zaproszenia nie tylko pracowników, ale też ich rodziny. Nieformalna atmosfera sprzyja nawiązywaniu nowych relacji i pozwala na wzajemne poznanie się pracowników. Piknik jest również bardzo dobrym pomysłem na spotkanie integracyjne w dobie pandemii – wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu nie wymaga żadnych restrykcji i swobodnie można się spotkać.

Imprezy tematyczne

Nie trzeba silić się na organizację kosztownego eventu, żeby spotkanie integracyjne zaliczyć do udanych. Imprezy tematyczne to doskonały sposób, aby zaangażować zespół jeszcze zanim rozpocznie się impreza. Wystarczy, że na spotkaniu będzie obowiązywał strój nawiązujący do motywu przewodniego. Warto tutaj wspomnieć, że bale przebierańców mogą być udane, ale przygotowanie takiej kreacji wymaga sporego nakładu pracy i czasu. Lepiej pójść w kierunku imprez w stylu lat 50 czy 60. W takim wypadku zdecydowanie łatwiej będzie też przygotować sale, menu czy muzykę, która porwie do tańca. Do organizacji imprezy tematycznej najlepiej wybrać hotel.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt