Nawigacja

Jak zabawy plenerowe wpływają na integrację zespołu?

Imprezy firmowe

Integrację zespołu można przeprowadzić na wiele sposób, w zależności od tego jaki cel sobie ustalimy. Zabawy plenerowe to sposób na poprawienie relacji w zespole oraz wzmocnienie komunikacji między członkami. Dodatkowo to mnóstwo ciekawych pomysłów na atrakcje i typy gier, które można przeprowadzić w terenie. Jak zorganizować zabawy plenerowe?

Szukasz inspiracji na plenerową integrację swojego zespołu?

Mamy świetne pomysły i niezbędną infrastrukturę!

Czy warto organizować zabawy plenerowe?

Zabawy plenerowe należą do szeroko pojętych gier komunikacyjnych, które jak sama nawa wskazuje poprawiają umiejętności komunikacyjne, budują zaufanie w grupie, zwiększają zaangażowanie w grupie, co przekłada się na efektywniejszą realizację projektów.

Zabawy plenerowe mogą przybierać różne formy, w zależności od zdolności fizycznych pracowników i ich osobowości. Zastanów się w jaki sposób zaangażować wszystkich członków zespołu do wzięcia udziału. Nie naciskaj na intensywne zawody sportowe, jeśli Twoja grupa niekoniecznie lubi siatkówkę, piłkę ręczną, czy inne sporty. Dostosuj gry pod Twój zespół, aby zdrowa rywalizacja zachęciła członków do komunikacji i współpracy.

Zabawy plenerowe z adrenaliną

Jeśli Twój zespół kocha aktywność fizyczną i łaknie adrenaliny, wspinaczka skałkowa będzie idealnym pomysłem na zabawy plenerowe. Oczywiście jest to również alternatywa dla mniej sportowych osób, ponieważ trudność trasy można dostosować do sprawności fizycznej uczestników. Takie zabawy plenerowe są doskonałym sposobem na budowanie zaufania w zespole i wiary we własne możliwości.

Jeśli w Twoim zespole znajduje się osoba z niepełnosprawnością lub zupełnie początkująca, która może być przestraszona, skorzystaj z usług doświadczonego przewodnika. Dzięki temu masz pewność, że zadba o bezpieczeństwo każdego uczestnika.

Kolejnym przykładem gier zawierających adrenalinę to zmotoryzowane zabawy plenerowe w formie wyścigów quadów, poduszkowców, czy jazdy 4×4. Możesz również pomyśleć o dodatkowych wyzwaniach, takich jak strzelanie do rzutków, łucznictwo i emocjonujących zagadkach detektywistycznych.

Survival w plenerze

Chcąc zorganizować zabawy plenerowe w lesie, z dala od Internetu i zasięgu w telefonie sięgnij po survivalowe gry. Możliwość ucieczki od zgiełku miasta i codziennej rutyny może być błogosławieństwem dla niejednego pracownika. Pamiętaj jednak, że survival to nie przelewki! Nie każdy zespół będzie się czuł w takiej grze komfortowo.

Upewnij się, że pracownicy lubią adrenalinę i chodzenie po lesie oraz że chociaż jedna osoba z zespołu jest znawcą przyrody i potrafi rozpalić ognisko czy dotrzeć do wyznaczonego miejsca na podstawie mapy. Survivalowe zabawy plenerowe warto zorganizować z pomocą firmy eventowej, która przygotuje specjalny scenariusz i pomoże z organizacją na najlepszym poziomie.

Spokojne zabawy na świeżym powietrzu

Zabawy plenerowe dla Twojego zespołu wcale nie musza kojarzyć się jedynie z zagadkami, czy adrenaliną. Spędzenie czasu na świeżym powietrzu w ciszy i spokoju znacząco wpłynie na samopoczucie Twoich pracowników.

Przeprowadź jogę na świeży powietrzu podczas której uczestnicy w pełni się zrelaksują, a zabawa zapewni spokój, jedność i harmonię w miejscu pracy. Zachęcą członków zespołu do oderwania wzroku od komputera i wzięcia głębokiego oddechu. Zorganizuj zabawy grupowe integracyjne w słoneczny, ciepły dzień, kup kilka mat do jogi i zatrudnij doświadczonego instruktora na kilka godzin.

Warto czasem zorganizować zabawy plenerowe, które nie wymagają wielkiego wysiłku ani planowania. Jednym z takich przykładów jest wspólne budowanie najlepszego szybowca. Do tej gry potrzebujesz jedynie pisaki, papier, karton, bibułę, taśmy klejące, nożyczki. Podziel uczestników na zespoły i przygotuj atrakcyjną nagrodę za najlepszy papierowy samolot.

Przygodowe zabawy plenerowe

Jedną z najbardziej wciągających gier integracyjnych jest poszukiwanie skarbów. Łączą one współpracę, podejście do kompromisów, komunikację w zespole, ale także kreatywność oraz naukę. Przygodowe gry polegają jednocześnie na zadaniach fizycznych oraz logicznych łamigłówkach. Tego typu zabawy plenerowe z pewnością wszystkim przypadną do gustu!

Na kilka dni przed imprezą podziel pracowników na zespoły i zachęć ich do wymyślenia nazwy drużyny. Możesz też zaproponować, by założyli koszulki, czapki, opaski w tym samym kolorze. W ten sposób będą się wyróżniać spośród innych drużyn. To świetny element budowania zespołu, zanim jeszcze współpracownicy wezmą udział w zabawie.  

Poproś drużyny, by wyznaczyły własnego lidera. Nie wybieraj „oczywistych” liderów. Możesz nawet zachęcić drużyny do wylosowania, kto ma zostać przywódcą. Najlepiej, by nie był to menadżer lub kierownik działu. Proponowana gra to świetna okazja dla tych, którzy na co dzień nie zabierają głosu w dyskusjach, by wykazali się umiejętnościami przywódczymi w innych okolicznościach. 

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt