Nawigacja

Najlepsze zabawy taneczne integracyjne

Imprezy firmowe
Najlepsze zabawy taneczne integracyjne

Integracja w firmie to bardzo ważny element wpływający na sukces organizacji. Przynosi ona wiele korzyści: buduje silny zespół, poprawia atmosferę w pracy i rozładowuje stres. Integrować swoich pracowników można na różne sposoby: wspólny kilkudniowy wyjazd, ognisko, szkolenia, czy warsztaty. Za każdym razem warto pamiętać o odpowiednio dobranych atrakcjach, które urozmaicą wspólnie spędzony czas. Świetnym pomysłem są zabawy taneczne integracyjne.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Integracja przez zabawę?
To się sprawdza!

Skorzystaj z naszej szerokiej oferty imprez integracyjnych.

Zabawy taneczne integracyjne – przykłady

Spotkanie firmowe kojarzy się dziś – i słusznie – także z dobrą zabawą przy muzyce. Przykładów zabawnych i ciekawych zabaw tanecznych jest naprawdę wiele. Organizując imprezę z DJ, czy wodzirejem warto zapytać się ich o nieszablonowe pomysły, które zaskoczą Twoich pracowników.

Jedną z tradycyjnych zabaw jest taniec wokół krzeseł. Może się wydawać to oklepane, jednakże ludzie lubią grać w grę, w której już brali udział. Tradycyjne krzesełka z pewnością rozweselą niejednego uczestnika. Na czym to polega? Na środku sali ustawia się krzesełka – w liczbie o jeden mniejszej niż liczba uczestników. Zawodnicy tanecznym krokiem chodzą wokół krzeseł w rytm muzyki przygrywanej przez zespół. Kiedy muzyka cichnie, muszą jak najszybciej usiąść na krzesłach. Osoba, dla której nie wystarczy miejsca, odpada. W następnej rundzie usuwane jest jedno krzesełko. Zabawa toczy się do momentu, w którym na parkiecie zostaną dwie osoby i jedno siedzenie. 

Zabawy taneczne integracyjne mogą przybrać formę konkursu tańca. Ochotnicy dobierają się w pary. Spośród pozostałych gości wybierane jest jury, które będzie oceniać występy zawodników. Uczestnicy tańczą do rytmów przygrywanych przez zespół muzyczny. Zabawa dzieli się na kilka rund. W pierwszej biorą udział wszyscy zawodnicy. Po każdej jedna lub kilka par odpada. Do finału dochodzą dwie najlepsze pary. Jedna z nich zostanie zwycięzcą po zaprezentowaniu swojego finałowego występu. 

commplace.pl/agencja-eventowa/

Można również przeprowadzić konkurs w formie grupowej, jeśli chcemy aby nasi pracownicy jeszcze bardziej popracowali nad komunikacją między sobą. Grupy 5-6 osobowe muszą ułożyć krótką choreografię w ciągu np. 15 minut do wyznaczonej wcześniej piosenki. Następnie każda drużyna prezentuje swój układ jury, które ocenia występ notami od 1 do 10. Wygrywa zespół z największą liczbą punktów.

Pomysły na zabawy taneczne integracyjne z nagrodami

Zabawy taneczne integracyjne to świetna forma zabawy zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Taniec niesamowicie zbliża do siebie ludzi i dostarcza mnóstwa wrażeń. Warto zadbać, aby zabawy taneczne integracyjne przyjęły formę konkursów z nagrodami, które nauczą uczestników imprezy współpracy, skutecznej komunikacji, a przede wszystkim będą ciekawą formą zabawy.  

Przykładem zawodów z rekwizytem może być grupowe przekazywanie hula-hop. Uczestnicy tej ciekawej tanecznej zabawy integracyjnej dzielą się na kilka drużyn – po sześć, siedem osób. Każdy zespół dostaje kilka obręczy hula-hop – mogą być w różnych rozmiarach. Zawodnicy łapią się za ręce. Ich zadaniem jest jak najszybsze przełożenie wszystkich obręczy przez „ludzki łańcuch”, cały czas trzymając się za ręce. Drużyna, która zrobi to jako pierwsza, wygrywa! Nagrodą mogą być butelki dobrego alkoholu, zestaw słodkości czy jakiś inny, ciekawy drobiazg – np. z logo firmy.  

Zabawy taneczne integracyjne jako jeden z elementów organizacji imprezy

Organizacja integracji dla pracowników nie należy do zadań łatwych. Należy pamiętać o wielu szczegółach, zaplanować wszystko w odpowiednim czasie, aby wydarzenie przyniosło konkretne efekty. Zabawy taneczne integracyjne to jedynie jeden z wielu elementów składających się na udaną integrację. Co należy do pozostałych?

Przede wszystkim: ustalenie charakteru imprezy. Od niego wszystko zależy: wybór lokalizacji, formy integracji, wybór miejsca noclegowego, wybór menu itd. Impreza może przyjąć formę tradycyjnego przyjęcia z muzyką w tle, ale również można pokusić się o imprezę tematyczną, np. w stylu lat 80. Motyw przewodni uczyni wydarzenie niepowtarzalnym, jedynym w swoim rodzaju. Uczestnicy takiej zabawy z pewnością na długo zapamiętają event. 

Kolejnym elementem jest lokalizacja i obiekt sam w sobie. Jeśli integracja przybiera formę imprezy tanecznej musimy znaleźć hotel czy restaurację z odpowiednio dużym parkietem. W taki przypadku warto postawić na lokal w dworku, hotelu lub pensjonacie, który udostępnia komfortowe miejsca noclegowe. Zarezerwowanie hotelu na wyjazd firmowy to zawsze świetna opcja. Uczestnicy zabawy po wielogodzinnym szaleństwie będą mogli udać się na spokojny odpoczynek w zarezerwowanych pokojach.

Nie można zapomnieć również o menu. Jeśli organizujemy przyjęcie w restauracji pamiętajmy o kilku ciepłych daniach, zimnej płycie, orzeźwiających drinkach oraz dań dla wegetarian czy wegan. Urozmaiceniem imprezy będą atrakcje, które również są istotnym elementem imprezy integracyjnej. Jednym z przykładów są właśnie zabawy taneczne integracyjne, które nie tylko dostarczą gościom potężnej dawki śmiechu i mnóstwo pozytywnych emocji, ale także zbliżą ich do siebie i korzystnie wpłyną na relacje. 

Zabawy taneczne integracyjne jako świetna forma integracji

Integracja to klucz do sukcesu każdego zespołu oraz firmy. Wpływa przede wszystkim na efektywność pracy całej grupy, co z kolei ma znaczny wpływ na motywację do pracy, poziom komunikacji w zespole, rozwiązywanie konfliktów. Zintegrowany zespół może więcej. Może odnieść spektakularne sukcesy na rynku i doprowadzić firmę na sam szczyt. W zgranej, sprawnie funkcjonującej grupie pracowniczej rzadko dochodzi do konfliktów, komunikacja znajduje się na najwyższym poziomie, wszystko odbywa się na zasadach współpracy. 

Integracja to nieodłączny element funkcjonowania każdej działalności i lek na problemy w zespole. Czasem zdarzają się konflikty między pracownikami, brak motywacji, niewykorzystywanie potencjału grupy, nieefektywna komunikacja w zespole – te wszystkie problemy może rozwiązać odpowiednio dobrana forma integracji. To właśnie dzięki niej pracownicy mają okazję lepiej się poznać, zrozumieć swoje potrzeby i charaktery, a także zbudować luźną, przyjacielską atmosferę w miejscu pracy.  

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt