Treść główna

Jaka jest Twoja strategia ?

Załoga skupiona na marketingu relacji może efektywnie wykorzystywać w pracy narzędzia CMR, które wcześniej nie mogły się sprawdzić. To przekłada się na większą wartość klienta (CLV) i jego większe zaangażowanie. Inwestycja w rozwój kompetencji pracowników jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Szczególnie biorąc pod uwagę wciąż zmieniające się trendy rynkowe i pojawianie się nowych, skutecznych narzędzi.

Budowanie relacji on- i off-line

Według Buyer Zone 91 proc. firm, które mają powyżej 11 pracowników, korzysta z oprogramowania do budowania relacji z klientem. Zoptymalizować możesz nawet te procesy, które odbywają się w całości off-line, jak telefony czy wysyłkę materiałów reklamowych. Zanim zainwestujesz w relacje z klientem, potrzebujesz zespołu o wysokich kompetencjach. Takiego, który pomoże Ci osiągnąć zakładane cele.

Jak dbasz o rozwój kompetencji pracowników?

Zdarza się, że strategia marketingowa jest świetnie przemyślana, a kanały komunikacji dobrane w punkt. Co z tego, gdy coś zgrzyta pomiędzy klientami a Twoim działem handlowym. Jeśli sami handlowcy nie opanowali marketingu relacji, najlepsza strategia może nie wypalić. Dlatego właśnie ułatwiamy rozwój kompetencji pracowników i zyskanie ich zrozumienia dla nowatorskich działań z zakresu marketingu.

Jak działają mechanizmy budowania relacji?

Prof. Bruce Tuckman z Uniwersytetu w Ohio opracował pięć etapów relacji w zespole: Formowanie, parcie do przodu, normalizację, działanie, przerwanie. Ostatni etap odnosi się do częstego z czasem momentu, gdy zespół opada z sił i przestaje być skupiony na zadaniu. Aby ten moment nie przeciągnął się na miesiące i lata, dbaj o rozwój kompetencji pracowników nie tylko w zakresie marketingu relacji, ale też relacji... wewnątrz grupy.

Rozwój kompetencji = marketing relacji

Gdy już zainwestujesz w rozwój kompetencji pracowników w zakresie marketingu relacji, możesz spodziewać się:

• większego horyzontu czasowego planowanych działań,
• sprawniejszego wykorzystywania systemu CMR,
• sprawniejszego badania satysfakcji klienta,
• pojmowania dobrych relacji z klientem jako mierzalnego celu,
• poprawy jakości obsługi klienta.

Wszystko to jest możliwe dzięki przemyślanej strategii rozwoju kompetencji pracowników w określonych obszarach.

Zainwestuj w swój pion handlowy

Dzięki odpowiednim inwestycjom w rozwój kompetencji pracowników działu handlowego ułatwiasz zespołowi budowanie relacji z klientem. A to przecież od nich zależy, czy dojdzie do sprzedaży. Zamiast na oślep wysyłać pracowników na przypadkowe szkolenia, pozwól nam zaplanować nowoczesne narzędzia, które przyniosą oczekiwane efekty.

Potrzebujesz pomocy w rozwoju biznesu?

Bartosz Zieliński Dyrektor Zarządzający

+48 665 379 071 b.zielinski@commplace.pl