Nawigacja

Jak organizować niezapomniane eventy integracyjne?

Imprezy firmowe
Jak organizować niezapomniane eventy integracyjne?

Coroczne imprezy integracyjne mogą z czasem stać się po prostu nudne dla naszych pracowników. Warto dodać coś szczególnego, nowego, co zachwyci członków zespołu. Ale co to może być? Jak zorganizować niezapomniane eventy integracyjne? Sprawdź nasze nieszablonowe propozycje!

Eventy integracyjne w trakcie pandemii

Pandemia koronawirusa i obostrzenia powodują, że trudno zorganizować eventy integracyjne bez strachu, że mogą się nie odbyć. Każdego tygodnia rząd wprowadza nowe przepisy, za którymi czasem trudno nadążyć. Nikt nie wie co przyniesie rok 2022 i czy w pełni, na spokojnie będzie można zorganizować wielką imprezę integracyjną. Program szczepień daje nadzieje na przyszłość. Jednakże czy będziemy zmuszeni wykluczyć tych pracowników, którzy nie chcą i wcale nie muszą się szczepić?

Na szczęście branża eventowa zareagowała na nowe przepisy ze zrozumieniem i dziś jest bardzo elastyczna, jeśli chodzi o zmiany planów i modyfikacje scenariusza imprez firmowych. Z tego powodu warto uwzględnić w planach organizowanie imprez. Eventy firmowe niosą ze sobą wiele korzyści, tym bardziej w trakcie pracy zdalnej, która uniemożliwia nam normalny kontakt.

Szukasz doświadczonego organizatora imprez firmowych?

Eventy integracyjne to nasza specjalność!

Jak długo powinny trwać eventy integracyjne?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jeżeli ogranicza nas budżet bądź nie potrzebujemy długiego wyjazdu, jednodniowe wycieczki również spełnią swoją rolę.  Jeśli mieszkasz w dużym mieście, to może być wypad na farmę czy do skansenu, który przeniesie zespół w czasie i przestrzeni. Weekendowe eventy integracyjne umożliwiają zorganizowanie szkoleń, a jednocześnie jest czas na wspólne spędzenie czasu i relaks. To też idealny przepis na to, jak zintegrować zespół pracujący zdalnie.

eventy integracyjne

Pół dnia to może być za mało, by nadrobić braki powstałe podczas roku pracy z domu. Wypoczynek w stylowych pokojach, w otoczeniu natury, w połączeniu z wykwintną kuchnią, pomogą pracownikom odzyskać poczucie, że firma to ich drugi dom.

Dłuższe wyjazdy w formie przedłużonego weekendu pozwalają pracownikom wrócić w niedzielę do domu wczesnym popołudniem. Jeśli następnego dnia muszą iść do pracy, to docenią takie rozwiązanie. Dodatkowo harmonogram dni nie musi być bardzo wypełniony i znajdujemy czas na luźne spędzenie czasu.

Krótkie eventy integracyjne

W świecie eventów, szczególnie ostatnio, zmiennych jest tak dużo, że trudno coś zaplanować. Przykładowo pogoda, zasady sanitarne i inne przepisy mogą w ostatniej chwili pokrzyżować plany co do wybranego miejsca. Dlatego zawsze warto mieć pod ręką również scenariusze eventów integracyjnych, które da się zrealizować dosłownie wszędzie. Np. w parku, w biurze lub w hotelowym lobby. Przykładem ciekawych gier do zrealizowania mogą być kalambury, zgadywanki, zabawy logiczne typu escape room. Gdy pogoda nie dopisuje, zawsze można urządzić wspólne karaoke. 

Imprezy integracyjne – aktualne trendy

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej organizuje się eventy integracyjne w tropikach, np. na Malediwach, czy w innych krajach. Coraz bardziej skupia się na integracji zespołu, która przyczyni się do czegoś dobrego (jako działanie PR-owe). Może to być wspólne sprzątanie lasu, plaży, warsztaty robienia kosmetyków naturalnych, paca przy ulach, czy zakładanie ogrodu przy firmie. Odchodzi się coraz częściej od szalonych pomysłów, a stawia się na rozwój pracowników poprzez projekty długodystansowe w formie warsztatów czy szkoleń.

Trendem na 2022 z pewnością będą eventy integracyjne na świeżym powietrzu oraz związane z ekologią i ochroną środowiska (co aktualnie jest bardzo w modzie). Razem tworzą idealne warunki do tego, by w 2022 roku jechać na event integracyjny w góry lub do lasu. Obiekty konferencyjne w górach to idealne miejsce na zorganizowanie takiego wypadu, bo właściwie przez cały sezon na szlakach nie ma tłoku. 

Warto zaufać specjalistom – integracja pracowników – agencja eventowa

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt