Nawigacja

Impreza integracyjna w dobie pandemii – nadal dobry pomysł?

PR
Commplace agencja PR

Impreza integracyjna w dobie pandemii? Chociaż funkcjonowanie firm biegnie swoim rytmem, nie wszyscy mogą się cieszyć codziennymi, nieformalnymi interakcjami, jak szybka poranna rozmowa przy ekspresie do kawy. Pracownicy tęsknią za firmą, biurkiem i work-life balansem! Warto wyjść im naprzeciw. Dlaczego warto? Nic tak nie łączy w dobie pandemii jak impreza integracyjna. Nie spodziewasz się, co Twoja firma może zyskać dzięki takiemu eventowi!

Kluczem do sukcesu w warunkach ciągłych zmian jest adaptacja i przestawienie swojej strategii biznesowej na „nową normę”. Także w zakresie zarządzania pracownikami, którzy teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebują poczucia przynależności do firmy i zespołu. Organizacja zewnętrznych eventów firmowych może się obecnie wiązać z niedogodnościami, ale kto powiedział, że tylko wyjazdowe spotkania przynoszą efekt? Wzajemne zaufanie, pozytywne relacje oraz potrzeba rozumienia celów firmowych są pracownikom niezbędne do właściwej realizacji zadań. Można im to w bezpieczny sposób zapewnić także w czasie pandemii. Bo przecież impreza integracyjna może się odbyć w siedzibie firmy.

Organizacja imprez firmowych

Jak poprawić relacje w zespole? Jak poprawić motywację zespołu? Zadzwoń do nas.

Impreza integracyjna – definicja

Impreza integracyjna służy budowaniu właściwych relacji między pracownikami lub członkami zespołu. Stanowi oczywiście dodatek, ale jak pokazuje praktyka, dla wielu firm bywa znacząco pomocnym instrumentem jednoczącym współpracowników. Jednoczy ludzi, pomaga rozładować niepotrzebne napięcia lub łagodzić konflikty, a także znacząco wzmacniają więzi między pracownikami.

Impreza integracyjna to spotkanie, którego celem jest kreowanie wśród pracowników poczucia wspólnoty, jedności całej firmy, lojalności wobec pracodawcy oraz dumy z pracy w określonej firmie. Jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie zintegrować zespół ludzi – sprawić, by mogli się nawzajem poznać, zbudować pozytywne relacje, stworzyć choć minimalny poziom zaufania i otwartości wobec siebie. Sstanowi także doskonały sposób, by rozładować niepotrzebne napięcie, w czasie gdy firma mierzy się z jakimś kryzysem lub dokonuje znaczących zmian organizacyjnych lub strukturalnych. Impreza integracyjna podbudowuje morale i podnosi poziom energii załogi w obliczu trudnej zmiany.

Impreza integracyjna – dlaczego jest tak ważna w budowaniu efektywnego zespołu?

Imprezy integracyjne to jedno z narzędzi budowania silnych zespołów. Dlaczego tworzy się zespoły? Po pierwsze, aby zapewnić efekt synergii, tzn sprawić, by poszczególni pracownicy, wraz ze swoimi umiejętnościami i predyspozycjami wpływali pozytywnie na pracę innych osób. Po drugie, aby usprawnić komunikację między nimi oraz między zespołem a pionem zarządczym. I wreszcie po trzecie – aby wzmocnić  motywację do pracy. Ludzie pracujący w zespołach są bardziej zadowoleni z wykonywanej pracy i łatwiej rozwiązują problemy.

Aby spełnić swoją rolę, impreza integracyjna powinna mieć jasno określony cel. Bez tego stanie się zwykłym spotkaniem po pracy. Impreza integracyjna ma pomóc osiągnąć konkretny rezultat – zintegrować zespół, nauczyć ich współpracy, wydobyć uśpiony potencjał, zwiększyć lojalność lub podkręcić efektywność. Dlatego ważne, by jednym z jej elementów były odpowiednie ćwiczenia lub zabawy coachingowe.z udziałem specjalistów.

Planując imprezę integracyjną należy mieć świadomość, że dobry zespół składa się z różnych typów ludzkich: szefów i podwładnych, osób skupionych na realizacji zadań i na utrzymaniu dobrych relacji międzyludzkich. Wszystkie zabawy integracyjne powinny być zatem tak pomyślane, by każdy odnalazł w nich coś dla siebie.

Impreza integracyjna w reżimie sanitarnym – czy to może się udać?

Wielu ludzi, w tym pracodawcy i pracownicy, mają obecnie obawy co do organizowania eventów firmowych. Czy to ma oznaczać, że nie można liczyć na żadną rozrywkę? Jest na to sposób. Na co dzień firma kojarzy się z miejscem, gdzie się pracuje. Wystarczy jednak mały lifting, by na jeden wieczór zamienić ją w salę bankietową, tor przeszkód czy poligon doświadczalny. Zachowując wszelkie wymogi reżimu sanitarnego Twoi pracownicy mogą nadal świetnie się bawić. Chcesz mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego? Zatrudnij fachowców. Zadbają nie tylko o zachowanie wszelkich ustalonych procedur, ale przede wszystkim o niezapomniane wrażenia.

Jak bezpiecznie zorganizować event firmowy?

Kompleksowy zakres usług w organizowaniu eventów pozwala skupić całość działań w jednych rękach. Postaw więc na doświadczonego partnera, jak Dwór Korona Karkonoszy, który od wielu lat organizuje imprezy dla najbardziej wymagających firm. „Wiemy jak to zorganizować  by impreza integracyjna na długo zapadła w pamięci uczestników. Dowód?

Organizacja imprez firmowych

Ponad 4500 pisemnych referencji. Imprezy motywacyjne, rocznice firmowe, Wigilie firmowe, imprezy integracyjne, seminaria firmowe, imprezy tematyczne. To tylko niektóre nasze propozycje” – wylicza Agnieszka Łuczywo, specjalistka z Dworu Korona Karkonoszy i dodaje – „Każdą firmą opiekuje się Event Manager, który dopasowuje najlepszą ofertę do oczekiwań klienta i dba o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Realizujemy nawet najbardziej szalone pomysły, a wszystkie imprezy szyte są szyte na miarę”.

Agencja eventowa

Impreza integracyjna w siedzibie firmy

Głównym celem działań integracyjnych dla firm jest zbliżenie zespołów pracowniczych. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza dla firm, które są podzielone na mniejsze działy – np. administrację, marketing, księgowość itp. „Prostym, a zarazem niebanalnym sposobem na wzmocnienie relacji, poprawę komunikacji zespołowej i ogólnie wzrost morale pracowników, jest zorganizowanie wycieczki po własnej firmie czy zakładzie produkcyjnym.” Może się okazać, że dzięki temu pracownicy niektórych działów poznają osobiście np. główną księgową. Dowiedzą się co konkretnie robi i jak się nazywa mijany codziennie na korytarzu pracownik firmy. Dodatkowym bonusem może się okazać lepsza komunikacja wewnętrzna.

„Pokazanie pracownikom jak wygląda firma od wewnątrz, za co są odpowiedzialne poszczególne działy i osoby, które przestają być anonimowe, wpływa na większe zrozumienie i często zacieśnianie relacji. Pracownicy czują się bardziej komfortowo i lepiej rozumieją, że grają do jednej bramki. Może to być również świetna okazja, aby zaprezentować mocne strony wszystkich pracowników, a także by wymienić pomysły, których wdrożenie ułatwi i usprawni działanie firmy.

Impreza firmowa – scenariusz wart rozważenia

Impreza firmowa. Zaskocz ich już na wejściu. Pomyśl o stworzeniu niestandardowych maseczek na twarz – z logo firmy lub monogramem. Goście będą mogli zabrać je do domu w ramach upamiętnienia tego oryginalnego dnia. Możesz także umieścić niestandardowe mini buteleczki ze środkiem dezynfekującym do rąk na każdym siedzeniu. Jeśli w planach są tańce, stwórz kilka mniejszych parkietów, aby rozdzielić ludzi, a jednocześnie pozwolić im nacieszyć się muzyką.

Impreza integracyjnna

Impreza integracyjna ma także swoje must have. Niezmienne kluczowym czynnikiem sukcesu każdego eventu jest jedzenie. Wie o tym Katarzyna Bemsz, kierownik Działu Sprzedaży i Obsługi Klientów w Dworze Korona Karkonoszy – „Catering w siedzibie firmy serwujemy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w dobie pandemii. Nasi kucharze proponują 350 wyśmienitych potraw do wyboru. Są to zarówno ciepłe dania, jak i kreatywne zimne przekąski, przygotowywane z sezonowych warzyw i owoców, często zaskakujące oryginalnym połączeniem smaków. Pyszne potrawy czekają również na osoby na dietach wegańskiej, czy wegetariańskiej.”

imprezy integracyjne

Wiesz już dlaczego impreza integracyjna w dobie pandemii to dobry pomysł? Skorzystaj z pomocy ekspertów i zaplanuj wyjątkowy event firmowy. Pamiętaj przy tym, że nie ma nic lepszego niż zadowoleni pracownicy, którzy mają do powiedzenia tylko wspaniałe rzeczy na temat swojego miejsca pracy. Impreza firmowa to także ważny element budowania wizerunku firmy. Skontaktuj się z nami – stworzymy spójną strategię dla Twojej firmy.

Impreza integracyjna w 2022 r.

Wychodzenie z pandemii i przyzwyczajanie się do normalnego życia, gdy wszyscy zostaną zaszczepieni, to ciągły proces. Obecna sytuacja COVID jest nadal wysoce niepewna. Poziomy ryzyka są różne, w dużym stopniu zależne od lokalizacji i wskaźnika infekcji w różnych obszarach.

Mimo tego, ludzka potrzeba osobistego kontaktu z innymi, pozostaje niezmienna. Powrót do normalności, poznawanie ludzi i budowanie fundamentów dla nowych relacji, dla każdego wygląda inaczej.

Podczas planowania osobistych działań integracyjnych podczas COVID należy wziąć pod uwagę indywidualne preferencje. Właśnie dlatego zebraliśmy 5 najbezpieczniejszych zajęć z budowania zespołu na żywo, dostępnych dla każdego. Planując wydarzenie na rok 2022 r., spójrz na poniższe pomysły, aby znaleźć inspirację na bezpieczne i zabawne aktywności. Coś, co pomoże pracownikom zacieśnić więzi. Każdy znajdzie coś dla siebie, bez względu na preferencje!

Zabierz kubki smakowe swojego zespołu na kulinarną przygodę

Nie ma lepszego sposobu, aby doświadczyć pysznego jedzenia i zjednoczyć swój zespół, niż warsztaty kulinarne. W dobie pandemii ich scenariusz można dostosować tak, by w dużej mierze odbywały się na świeżym powietrzu. Taka opcja to jedne z najbezpieczniejszych zajęć z budowania zespołu na żywo podczas COVID. To impreza integracyjna, która nadal sprawia, że ​​dzień upłynie na wspólnej zabawie i stanie się niezapomniany.

Warsztaty kulinarne dla firm

Zespół, który potrafi razem gotować, świetnie poradzi sobie z wykonywaniem innych zadań, wymagających połączenia sił. Warsztaty kulinarne, przeprowadzone pod okiem uznanego kucharza sprawią, że nawet oporni zechcą spróbować swoich sił pod okiem mistrza.

Jeśli z różnych względów impreza integracyjna musi się odbyć w mieście, gdzie znajduje się siedziba firmy, mamy kolejną propozycję – raut po okolicznych restauracjach. Koniecznie wybierzcie te, które mają w ofercie prawdziwe perełki. Motyw przewodni wybierzcie wedle upodobania. Możecie to być pizza, piwo, tzw. street food, albo kuchnie świata. Opcji jest tak wiele, że naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie.

Poznaj swoją drużynę podczas gry w podchody

Podchody to fantastyczny sposób na poznanie członków zespołu. A jedno z najbezpieczniejszych zajęć z team buildingu na żywo podczas COVID, dzięki w dużej mierze plenerowemu charakterowi tych działań.

Najfajniejszą rzeczą w ukończeniu podchodów jest fakt, że efekt zależy od pracy zespołowej. Działanie razem pozwala odnieść sukces. To także świetny sposób na poznanie zarówno nowego miasta, jak i siebie nawzajem. Impreza integracyjna w końcu na tym polega! W podchodach członkowie drużyn podążają za intrygującymi i trudnymi wskazówkami. Tym samym jednocześnie rozwiązują zagadki i odbywają wycieczkę. To doskonały sposób na zdobycie wspomnień i zaufania do kolegów z drużyny.

Szukasz miejsca i organizatora imprez integracyjnych w jednym?

Jesteśmy jedyną agencją PR w Polsce
z własnym Centrum Eventowym.

Impreza integracyjna w ekstremalnym stylu

Rzucanie siekierą czy strzelanie z łuku to z pewnością nie są aktywności dla osób o słabych nerwach. Jednocześnie prawdopodobnie nie da się ich zapomnieć! Wymagają skupienia i koncentracji każdej z drużyn. Są też doskonałą okazją do zespołowego przełamywania lodów. Mogą pomóc członkom Twojej grupy poczuć się komfortowo i swobodnie w swoim towarzystwie.

Na wstępie odbywa się krótka odprawa bezpieczeństwa oraz lekcje ćwiczeń na dwie i na jedną rękę, w przypadku rzucania siekierą. Gdy twoja drużyna poczuje się komfortowo, rozpocznie się turniej, w którym zwycięzcą zostanie najcelniejszy miotacz toporów! Być może okaże się nim ktoś, kto na co dzień nie miał dotąd okazji, by się wykazać. Tego rodzaju zajęcia będą prawdopodobnie niepodobne do niczego, co do tej pory mieli szansę przeżyć pracownicy. Towarzysząca wzywaniu ekscytująca atmosfera pozwoli Twojemu zespołowi na całkiem nowe doznania.

Wyprawa w ramach wyzwania Escape Room

Escape roomy stały się ostatnio bardzo popularne – i nie bez powodu. Są to niewątpliwie jedne z najbardziej zabawnych i wyjątkowych zajęć integracyjnych. Impreza integracyjna z tego typu atrakcjami to kolejna okazja do przetestowania umiejętności współpracy w grupie.

Podczas COVID-19 escape roomy działają zgodnie z surowymi protokołami dotyczącymi reżimu sanitarnego. Możesz łatwo zaplanować wiele wyzwań związanych z escape roomem. Ta aktywność pozwoli Twojemu zespołowi na podzielenie się na mniejsze grupy, a tym samym lepsze poznanie się na bardziej indywidualnym poziomie poprzez wspólne rozwiązywanie różnych wyzwań.

Piękno tego typu zagadek polega na tym, że wydobywają one unikalne umiejętności rozwiązywania problemów i talenty, które posiada każdy członek zespołu. Chodzi o efekt synergii. Niezależnie od tego, czy chodzi o słowa, matematykę czy anagramy, każdy ma szansę coś wnieść do zabawy. Ekscytująca atmosfera w połączeniu z tym, że nigdy nie do końca wiadomo, czego się spodziewać, pomaga zjednoczyć zespoły i zapewnia przeżycie niezapomnianego dnia.

Impreza integracyjna – cytaty

„Dajcie ludziom swobodę działania, a zaskoczą Was swoją pomysłowością”, mawiał Peter Drucker. Choć impreza integracyjna służy przedsiębiorstwu w uzyskaniu określonych celów, jakimi jest np. zwiększenie lojalności pracowników, to cechuje się sporą dawką spontaniczności. Impreza integracyjna powinna umożliwić uczestników swobodę działania i budowania relacji. Tylko wtedy pracownicy będą z niej zadowoleni. Nasze cele, jako właścicieli firmy lub liderów zespołu, powinny stać na drugim planie.

„Praca zespołowa to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom na osiągnięcie niezwykłych rezultatów”, powiedział Dale Carnegie. Impreza integracyjna pozwala doładować pracownikom akumulatory. Chwila oddechu od codziennych obowiązków wzmacnia kreatywność. Pozwala także popatrzyć na wszystko z dystansu. Przede wszystkich zaś jest okazją by pozbyć się uprzedzeń, co do osób, które znamy tylko z obserwacji.

Impreza firmowa

„Praca zespołowa zaczyna się od budowania zaufania. A jedynym sposobem na to jest przezwyciężenie naszej potrzeby nietykalności”, zauważa Patrick Lencioni. Impreza integracyjna jest jednym ze sposobów wyjścia poza strefę komfortu. Zabawy integracyjne umożliwiają sprawdzenie się w niecodziennych warunkach i mogą stanowić całkiem niezłą lekcją o nas samych. Najważniejsze, by w ramach tych ćwiczeń, zapewnić wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Tylko taka postawa gwarantuje wzmocnienie zaufania pomiędzy uczestnikami.

„Ludzie pracujący razem jako jedna grupa potrafią dokonać rzeczy, których osiągnięcie nie śniło się nikomu z osobna”, podkreślał Franklin Delano Roosevelt. Impreza integracyjna jednoczy ludzi, sprawia że czują się częścią większej całości, z której są dumni i którą chcą współtworzyć. Energia ta udziela się zespołowi jeszcze długo po spotkaniu i często skutkuje oryginalnymi pomysłami wdrażanymi w ramach codziennej pracy.

„Efektywna zmiana nie jest tym, co Ty robisz ludziom, ale to, co Ty robisz razem z nimi”, podkreślał dr Ken Blanchard. Impreza integracyjna wywołuje zmianę relacji międzyludzkich. Naszym zadaniem jest, zrobić wszystko, by kierunek tych zmian zadziałał na korzyść zespołu. Impreza integracyjna to też idealny sposób, by wszyscy pracownicy, niezależnie od zajmowanego szczebla w strukturze poczuli się jak równy z równym. Skutkuje to pozbyciem się zbędnych blokad w relacji pracownik – szef, co z kolei prowadzi do bardziej otwartej i szczerej współpracy.

Impreza integracyjna w czasie pandemii – gotowe pomysły

Imprezy integracyjne w obecnych czasach nabrały szczególnego znaczenia. Pozamykani we własnych domach straciliśmy możliwość budowania relacji w przerwach między realizacją kolejnych zadań. Na szczęście są sposoby, by zintegrować rozproszony zespół za pomocą cyfrowych łączy:

  • wirtualna przerwa na kawę – czyli zorganizowanie codziennie 15-minut czasu na przerwę i spotkanie całej grupy na chacie lub innym komunikatorze, podczas której poruszane będą tylko tematy nie związane bezpośrednio z wykonywanymi obowiązkami,
  • wstań i znajdź – ta zabawa, która zmusza nas to wstania z krzesła i oderwania myśli od tabelek i arkuszy tekstowych, polega na tym, że o określonej godzinie jedna z osób wysyła pozostałym polecenie typu „wstań i znajdź coś zielonego”, po czym uczestnicy muszą ruszyć na polowanie i pokazać lub wysłać zdjęcie znalezionego skarbu,
  • opowiedz historię – zabawa polega na tym, że każda osoba dodaje kolejno jedno zdanie do zdania poprzednika, tworząc w ten sposób oryginalną historię,
  • powiedz coś o sobie – polega na tym, by każdy powiedział o sobie coś, czego pozostali nawet się nie domyślają np. o nietuzinkowym hobby, ciekawych przygodach, oryginalnych kierunkach studiów itp.

Oryginalnym pomysłem na imprezę integracyjną w czasie pandemii jest zorganizowanie dla wszystkich np. warsztatów kulinarnych online. Podczas takich zajęć każdy, we własnym domu, będzie mógł nauczyć się przyrządzać potrawę pod okiem szefa kuchni.

Zobacz jak zorganizować imprezę – konfigurator imprez

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt