Impreza integracyjna w dobie pandemii – nadal dobry pomysł?

PR
Commplace agencja PR

Impreza integracyjna w dobie pandemii? Chociaż funkcjonowanie firm biegnie swoim rytmem, nie wszyscy mogą się cieszyć codziennymi, nieformalnymi interakcjami, jak szybka poranna rozmowa przy ekspresie do kawy. Pracownicy tęsknią za firmą, biurkiem i work-life balansem! Warto wyjść im naprzeciw. Dlaczego warto? Nic tak nie łączy w dobie pandemii jak impreza integracyjna. Nie spodziewasz się, co Twoja firma może zyskać dzięki takiemu eventowi!

Kluczem do sukcesu w warunkach ciągłych zmian jest adaptacja i przestawienie swojej strategii biznesowej na „nową normę”. Także w zakresie zarządzania pracownikami, którzy teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebują poczucia przynależności do firmy i zespołu. Organizacja zewnętrznych eventów firmowych może się obecnie wiązać z niedogodnościami, ale kto powiedział, że tylko wyjazdowe spotkania przynoszą efekt? Wzajemne zaufanie, pozytywne relacje oraz potrzeba rozumienia celów firmowych są pracownikom niezbędne do właściwej realizacji zadań. Można im to w bezpieczny sposób zapewnić także w czasie pandemii. Jak? Impreza integracyjna może się przecież odbyć w siedzibie firmy.

Wzajemne zaufanie, pozytywne relacje oraz potrzeba rozumienia celów firmowych.

Zmień swoich pracowników w ambasadorów firmy. Pomożemy.

Impreza integracyjna w reżimie sanitarnym – czy to może się udać?

Wielu ludzi, w tym pracodawcy i pracownicy, mają obecnie obawy co do organizowania eventów firmowych. Czy to ma oznaczać, że nie można liczyć na żadną rozrywkę? Jest na to sposób. Na co dzień firma kojarzy się z miejscem, gdzie się pracuje. Wystarczy jednak mały lifting, by na jeden wieczór zamienić ją w salę bankietową, tor przeszkód czy poligon doświadczalny. Zachowując wszelkie wymogi reżimu sanitarnego Twoi pracownicy mogą nadal świetnie się bawić. Chcesz mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego? Zatrudnij fachowców. Zadbają nie tylko o zachowanie wszelkich ustalonych procedur, ale przede wszystkim o niezapomniane wrażenia.

Jak bezpiecznie zorganizować event firmowy?

Kompleksowy zakres usług w organizowaniu eventów pozwala skupić całość działań w jednych rękach. Postaw więc na doświadczonego partnera, jak Dwór Korona Karkonoszy, który od wielu lat organizuje imprezy dla najbardziej wymagających firm. „Wiemy jak to zorganizować  by impreza integracyjna na długo zapadła w pamięci uczestników. Dowód? Ponad 4500 pisemnych referencji. Imprezy motywacyjne, rocznice firmowe, Wigilie firmowe, imprezy integracyjne, seminaria firmowe, imprezy tematyczne. To tylko niektóre nasze propozycje” – wylicza Agnieszka Łuczywo, specjalistka z Dworu Korona Karkonoszy i dodaje – „Każdą firmą opiekuje się Event Manager, który dopasowuje najlepszą ofertę do oczekiwań klienta i dba o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Realizujemy nawet najbardziej szalone pomysły, a wszystkie imprezy szyte są szyte na miarę”.

Impreza integracyjna w siedzibie firmy

Głównym celem działań integracyjnych dla firm jest zbliżenie zespołów pracowniczych. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza dla firm, które są podzielone na mniejsze działy – np. administrację, marketing, księgowość itp. „Prostym, a zarazem niebanalnym sposobem na wzmocnienie relacji, poprawę komunikacji zespołowej i ogólnie wzrost morale pracowników, jest zorganizowanie wycieczki po własnej firmie czy zakładzie produkcyjnym.” – podpowiada Natalia Jończyk, specjalistka z Dworu Korona Karkonoszy. Brzmi dziwnie? Może się okazać, że dzięki temu pracownicy niektórych działów poznają osobiście np. główną księgową. Dowiedzą się co konkretnie robi i jak się nazywa mijany codziennie na korytarzu pracownik firmy. Dodatkowym bonusem może się okazać lepsza komunikacja wewnętrzna.

„Pokazanie pracownikom jak wygląda firma od wewnątrz, za co są odpowiedzialne poszczególne działy i osoby, które przestają być anonimowe, wpływa na większe zrozumienie i często zacieśnianie relacji. Pracownicy czują się bardziej komfortowo i lepiej rozumieją, że grają do jednej bramki. Może to być również świetna okazja, aby zaprezentować mocne strony wszystkich pracowników, a także by wymienić pomysły, których wdrożenie ułatwi i usprawni działanie firmy – dodaje Natalia Jończyk.

Impreza firmowa – scenariusz wart rozważenia

Zaskocz ich już na wejściu. Pomyśl o stworzeniu niestandardowych maseczek na twarz – z logo firmy lub monogramem. Goście będą mogli zabrać je do domu w ramach upamiętnienia tego oryginalnego dnia. Możesz także umieścić niestandardowe mini buteleczki ze środkiem dezynfekującym do rąk na każdym siedzeniu. Jeśli w planach są tańce, stwórz kilka mniejszych parkietów, aby rozdzielić ludzi, a jednocześnie pozwolić im nacieszyć się muzyką. Impreza integracyjna ma także swoje must have. Niezmienne kluczowym czynnikiem sukcesu każdego eventu jest jedzenie. Wie o tym Katarzyna Bemsz, kierownik Działu Sprzedaży i Obsługi Klientów w Dworze Korona Karkonoszy – „Catering w siedzibie firmy serwujemy z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa w dobie pandemii. Nasi kucharze proponują 350 wyśmienitych potraw do wyboru. Są to zarówno ciepłe dania, jak i kreatywne zimne przekąski, przygotowywane z sezonowych warzyw i owoców, często zaskakujące oryginalnym połączeniem smaków. Pyszne potrawy czekają również na osoby na dietach wegańskiej, czy wegetariańskiej.”

Wiesz już dlaczego impreza integracyjna w dobie pandemii to dobry pomysł? Skorzystaj z pomocy ekspertów i zaplanuj wyjątkowy event firmowy. Pamiętaj przy tym, że nie ma nic lepszego niż zadowoleni pracownicy, którzy mają do powiedzenia tylko wspaniałe rzeczy na temat swojego miejsca pracy. Impreza firmowa to także ważny element budowania wizerunku firmy. Skontaktuj się z nami – stworzymy spójną strategię dla Twojej firmy.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt