Nawigacja

Etisoft znaczy więcej! Agencja PR Commplace wdroży strategię komunikacji

Aktualności
Commplace agencja PR

„Etisoft znaczy więcej” – Agencja PR Commplace odpowiada za opracowanie strategii marketingowej (i PR) oraz jej wdrożenie. Firma Etisoft specjalizuje się w oznaczeniach przemysłowych oraz systemach Auto ID. Dlatego celem naszych działań będzie opracowanie skutecznej strategii marketingowej w branży B2B i stworzenie platformy komunikacji sprzedażowej do ekspansji międzynarodowej.

O firmie ETISOFT

Gliwicka firma Etisoft funkcjonuje na rynku już od ponad 20 lat. Zawiązanie w 2011 roku spółki z jednym z największych w Ameryce dostawcą specjalistycznych etykiet przemysłowych – Mac Arthur Corporation – zwiększyło możliwości kompleksowej obsługi klientów korporacyjnych posiadającym zakłady rozproszone na terenie całej Europy i Ameryki.

Misją firmy jest ciągły rozwój poprzez produkcję nowoczesnych oznaczeń przemysłowych i systemów Auto ID dostosowanych do indywidualnych wymagań użytkowników.

Największą wartością firmy Etisoft jest ponad 300-osobowy zespół wykwalifikowanych pracowników. W Etisoft pracują specjaliści, którzy stale poszukują nowych rozwiązań, a także nowych materiałów i surowców. To eksperci zajmujący się systemami znakowania i automatycznej identyfikacji, oprogramowania i serwisu oraz technolodzy produkcji.

Jak agencja PR Commplace może pomóc w dalszym rozwoju firmy?

Wyzwania, przed którymi stoi agencja PR Commplace

Firma Etisoft to znacząca firma w swojej branży. Strategia marketingowa musi odpowiadać na wyzwania określone w strategii rozwoju Etisoft. Dlatego zaproponowaliśmy nowoczesne kanały komunikacji, poprzedzone badaniami, analizami i warsztatami. Zbudowaliśmy wielkoobszarową strategię z adekwatnymi narzędziami marketingowymi, PR i innymi. Te wszystkie elementy powinny budować wizerunek firmy nowoczesnej, przygotowanej na wyzwania w dynamicznie zmieniającym się świecie.

Commplace agencja PR

Zakres współpracy

Kompleksowa budowa marki wymaga kompleksowych rozwiązań. Dlatego agencja PR Commplace zaangażowała do wdrożenia strategii różne zespoły. Połączyliśmy siły poszczególnych zespołów wewnętrznych, specjalizujących się we wdrążaniu narzędzi SEO, realizacji kampanii Google Ads, działań media relations, budowy strategii marki a także zespołu copywritingu.

Kompleksowa budowa marki wymaga kompleksowych rozwiązań.

W Commplace wiemy, jakie stosować.

Wśród zadań znajdują się:

Weryfikacja aktualnych działań firmy (audyt i analiza)

Dobry plan działań rozpoczyna się od identyfikacji stanu aktualnego. To podstawowy krok, który pozwoli nam określić co zostało wykonane, a co wymaga dodatkowej uwagi. Dlatego eksperci Commplace każdorazowo analizują dotychczasowe działania prowadzone przez markę w obszarze marketingu, PR-u, czy SEO. Po przeprowadzeniu audytu i analizy stawiamy diagnozę. Wtedy rozpoczynamy planowanie dalszych działań.

Przygotowanie spójnej i kompleksowej strategii marketingowej obejmującej szeroki zakres narzędzi i kanałów

Dlaczego strategia marketingowa jest tak istotna? Strategia marketingowa ma na celu pomóc Twojej marce w skutecznej i proaktywnej komunikacji, która pozwoli osiągnąć podstawowe cele biznesowe. Jednak do tego potrzebny jest dokładny plan. To on stanowi drogowskaz do sukcesu.

Stworzenie strategii komunikacji – wewnętrznej, jak i zewnętrznej

Jako agencja PR Commplace możemy z całą mocą stwierdzić, że komunikacja jest niezwykle istotnym elementem strategii PR. Ponadto jej brak jest bardzo kosztowny. Czy wiesz, że nieskuteczna komunikacja to koszt 40 tys. złotych rocznie? Zastanów się, na co mógłbyś przeznaczyć tę kwotę… Jednak to nie koniec. Nieskuteczna komunikacja to także chaos informacyjny, konflikty personalne, spadek efektywności i motywacji zespołu. W Commplace wiemy jak temu zapobiec.

Systematyczne wsparcie w zwiększaniu wartości grupy Etisoft oraz wielkości sprzedaży produktów dostępnych w portfolio marki

Wartość marki stanowi o jej sile. Przekłada się także na wysokość słupków sprzedażowych. Dlatego nasze działania są mierzalne. I co więcej – przekładają się na systematyczne wzrosty kluczowych wskaźników.

Przekazanie know-how pracownikom (szkolenia i wytyczne)

Szkolenie personelu jest niezbędne do osiągnięcia określonych celów związanych z Twoją firmą. Zapewnienie szkoleń, które rozwijają pracowników w kierunku długoterminowych celów zawodowych, może również promować większą satysfakcję z pracy. Ponadto bardziej zadowolony pracownik zostanie w firmie na dłużej. Będzie także bardziej produktywny.

Audyt materiałów graficznych oraz doradztwo z zakresu komunikacji wizualnej

Klienci kupują oczami. Niezależnie od rodzaju produktu, czy branży. Doznania wizualne często górują nad racjonalną oceną oferty. Z drugiej strony – utrzymanie spójnej komunikacji wizualnej pozytywnie wpływa na wizerunek firmy. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać stały kierunek tworząc nowe materiały graficzne.

Zaprojektowanie nowoczesnej strony internetowej.

Strona internetowa stanowi wizytówkę firmy. Pierwsze kilka sekund zdecyduje, czy potencjalny klient zagłębi się w nią, czy jedynie podniesie wskaźnik odrzuceń. Zapytaj nas, w jaki sposób możemy zoptymalizować Twoją stronę internetową, aby sprzedawała.

Zbudowanie silnej rozpoznawalnej marki ETISOFT i utrzymanie wizerunku dynamicznej firmy zatrudniającej profesjonalistów.

Budowanie wizerunku marki wymaga przemyślanych działań. Każdy komunikat, wpis w mediach społecznościowych powinien być spójny z wizją i misją firmy. Ponadto każdy z nich powinien mówić jednym głosem. Głosem Twojej firmy.

Produkty i narzędzia, które rekomenduje agencja PR Commplace

Wśród narzędzi oraz produktów, które wykorzystamy do realizacji celów znajdą się:

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt