Usługi

Public Relations Strategia komunikacji Branding Google Ads Pozycjonowanie stron Tworzenie stron www

Oferta produktowa

Eventy firmowe Food marketing Komunikacja marketingowa Projektowanie graficzne Wsparcie sprzedaży Online marketing

Oferta konsultingowa

Social Media Komunikacja wewnętrzna Zarządzanie kryzysowe Employer Branding Marketing referencyjny Customer Lifetime Value Marketing B2B
powrót

Shopify – co to jest?

co to jest?

Definicja

Shopify to popularna platforma e-commerce, pomagająca w stworzeniu własnego sklepu internetowego. Dzięki niej nie tylko można samodzielnie zbudować własny sklep, ale także skutecznie nim zarządzać – i to bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej czy umiejętności programistycznych. 

Jak działa Shopify?

Shopify funkcjonuje na zasadzie subskrypcji. Oznacza to, że jeśli nie korzystasz, to nie płacisz za usługi. Co ważne, zarówno dołączyć, jak i zrezygnować można w każdej chwili. Platforma zapewnia dostęp do wielu dodatkowych narzędzi i rozbudowanych aplikacji. Ponadto odznacza się wyjątkową łatwością obsługi. 

Shopify umożliwia dokładne śledzenie przeprowadzonych transakcji i uzyskanych dzięki nim przychodów. Można także połączyć swój sklep z narzędziami oferowanymi przez Google i tym sposobem uzyskać znacznie więcej danych, które posłużą do ulepszenia działania i podniesienia wskaźnika konwersji.

Shopify oferuje szeroki zakres możliwości. Platforma pozwala na połączenie z kanałami sprzedaży znajdującymi się w popularnych mediach społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook, ale także z najpopularniejszymi na świecie kanałami sprzedaży, czyli Amazon oraz Ebay. Na Shopify znajdziemy zarówno płatne, jak i zupełnie darmowe szablony, dzięki którym stworzymy dowolny sklep internetowy. Ponadto dostępne narzędzia pozwalają na rozszerzanie funkcjonalności sklepu, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem i wymaganiami rynku. Shopify umożliwia również prowadzenie kampanii marketingowych, otwierając się na rynki zagraniczne. 

Jakie pakiety oferuje Shopify?

Shopify to aż 5 różnych planów, które można zmieniać w zależności od tego, na jakim poziomie rozwoju obecnie znajduje się nasz biznes. Są to Light, Basic, Shopify, Advanced oraz Shopify Plus w cenie zaczynającej się od zaledwie kilku dolarów za miesiąc. Koszt ten można dodatkowo zmniejszyć aż o 25%, wybierając płatność roczną. Na początek można skorzystać z darmowego dwutygodniowego okresu próbnego i sprawdzić, czy Shopify to odpowiednie rozwiązanie dla nas. 

Jakie są metody płatności?

Shopify pozwala na wiele różnych metod płatności - od tradycyjnych płatności z wykorzystaniem kart kredytowych i debetowych po płatności typu PayPal lub AplePay. Użytkownik sam decyduje, którą z nich wybierze. Trzeba jednak wiedzieć, że korzystanie z bramek innych niż płatność Shopify będzie wymagało uiszczenia dodatkowej opłaty w postaci prowizji. Wszystkie płatności są oczywiście w pełni bezpieczne i szyfrowane.

Shopify – wysyłka

Możliwości wysyłki są dostosowane do potrzeb klientów, dlatego można wybrać to, co będzie nam najbardziej odpowiadało. Oprogramowanie Shopify pozwala na wybranie zwykłej wysyłki, jak również opcji ekspresowej. Platforma uwzględnia wszystkie parametry - łącznie z gabarytem przesyłki, miejscem jej nadania, obowiązującym systemem podatkowym - i na tej podstawie ustala stawki oraz czas dostawy towaru. 

Shopify – wady i zalety

Niewątpliwą zaletą platformy Shopify jest jej intuicyjność i prosta obsługa. Dodatkowo w ramach miesięcznego abonamentu już od pierwszego dnia otrzymujemy dostęp do pełnego serwisu, dostępnego 24/7 za pośrednictwem poczty elektronicznej, czatu lub rozmowy telefonicznej. 

Jedyną wadą, jaką jesteśmy w stanie znaleźć, są dodatkowe opłaty naliczana za korzystanie z platformy Shopify w kolejnych językach obcych, a także opłaty za korzystanie z zewnętrznych systemów płatności.

Shopify - ciekawostka

Shopify została stworzona przez Kanadyjczyka Tobiasa Lütke, który nie potrafiąc znaleźć platformy odpowiadającej jego wymaganiom, stworzył ją samodzielnie. Dopiero potem dostrzegł w niej ogromny potencjał rynkowy.

Podsumowanie

Shopify to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie platform e-commerce dostępnych na całym świecie. Korzystając z platformy Shopify nie musimy się martwić o hosting, kwestie bezpieczeństwa, bieżące utrzymanie strony, tworzenie kopii zapasowych ani żadne inne aspekty techniczne. Platforma ta daje mnóstwo możliwości i zapewnia rozwiązania na każdym etapie prowadzenia działalności biznesowej. 

Potrzebujesz pomocy w rozwoju biznesu?

Bartosz Zieliński

Bartosz Zieliński Dyrektor Zarządzający

+48 665 379 071
b.zielinski@commplace.pl
Zadzwoń Zaloguj się Kontakt