Nawigacja

Reklama firmy budowlanej – jak to działa?

Marketing

Firma budowlana, jak każda inna, potrzebuje porządnej reklamy. Dziś to jedyny sposób na to, by dotrzeć do potencjalnych klientów, zbudować rozpoznawalność i uzyskać stabilną pozycję na rynku. Jak powinna wyglądać reklama firmy budowlanej? Podpowiadamy!

Dobra reklama firmy budowlanej, czyli jaka?

Mechanizm sprzedaży usługi lub produktu jest taki sam w każdej branży. Najpierw firma musi dotrzeć do potencjalnego klienta i skutecznie zainteresować go swoją ofertą. Jeśli jej się to uda, dopiero wtedy dochodzi do finalizacji zakupu. Niby proste i logiczne, a jednak wiele przedsiębiorstw wciąż zapomina o tym, jak duże znaczenie ma odpowiednio przygotowany przekaz reklamowy. Niektórzy przedsiębiorcy podążają utartymi ścieżkami. Wykorzystują uniwersalne schematy, licząc, że podejmowane działania przyniosą efekty.

Nic bardziej mylnego. Reklama musi być dopasowana do grupy docelowej, profilu firmy oraz trendów obowiązujących na rynku, na którym funkcjonuje. Reklama firmy budowlanej powinna opierać się o wyjątkowe wartości, cenne z perspektywy firmy i klientów docelowych, a także o elementy wyróżniające markę spośród konkurencyjnych brandów. Jak stworzyć taki przekaz krok po kroku?

Potrzebujesz wsparcia w budowaniu wizerunku marki?

Wiemy, jak Ci pomóc!

Reklama firmy budowanej krok po kroku

Kompleksowa analiza rynku to pierwszy etap tworzenia reklamy firmy budowlanej. Przedsiębiorca najpierw powinien dokładnie poznać otoczenie marketingowe, w jakim przyjdzie mu funkcjonować bądź w jakim funkcjonuje. W analizie rynku należy wziąć pod uwagę obowiązujące trendy i mechanizmy, działania i pozycje rynkowe konkurentów oraz, co najważniejsze, grupę docelową. Charakterystyka powinna opierać się o potrzeby i oczekiwania odbiorców. Budowa reklamy na podstawie tych elementów to gwarancja sukcesu na rynku. 

Duże znaczenie ma budżet na promocję, który należy ustalić jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań reklamowych. Na reklamie nie warto oszczędzać. Pieniądze zainwestowane w przemyślaną, porządną kampanię, bez wątpienia się zwrócą w postaci nowych klientów, wysokiej rozpoznawalności i atrakcyjnych zysków. Inwestycja w reklamę może przełożyć się na wyniki w perspektywie długofalowej.

Ustalenie budżetu trzyma kampanię w ryzach. Wskazuje, na co przedsiębiorca może sobie pozwolić w swoich działaniach, a co powinien sobie darować. Ścisłe trzymanie się wyznaczonego budżetu niweluje ryzyko generowania dodatkowych, nieprzewidywanych kosztów, które mogłyby obciążyć firmę finansowo, utrudniając jej normalne funkcjonowanie. Oczywiście budżet można w każdym momencie zmodyfikować, czyli podnieść lub obniżyć w zależności od możliwości finansowych przedsiębiorstwa oraz bieżących wymagań.

Kluczowe znaczenie w projektowaniu reklamy firmy budowlanej ma znalezienie cech, które wyróżniają ją na tle rynkowych rywali. Dziś, w czasach ogromnej i silnej konkurencji, jest to niesamowicie ważne. Przedsiębiorstwo, które chce skutecznie dotrzeć do odbiorców i generować atrakcyjne zyski, musi oprzeć swoje działania reklamowe na wyjątkowych, ważnych z punktu widzenia klientów atrybutach. W kampanii można podkreślić:

 • wybitną jakość usług, potwierdzoną rekomendacjami zadowolonych klientów,
 • wykorzystywanie innowacyjnych technologii lub zaawansowanych maszyn,
 • wykorzystywanie doskonałej jakości komponentów, pochodzących ze sprawdzonego źródła.

Te formy reklamy warto wykorzystać

Każda firma budowlana powinna być obecna w internecie – nawet ta, która działa na niewielkim obszarze i jest dobrze znana w swojej społeczności. Przedsiębiorcy muszą myśleć przyszłościowo. To, że w danym momencie cieszą się rozpoznawalnością w lokalnej społeczności, nie oznacza, że za kilka lat wciąż będą na topie. Żeby realizować cele sprzedażowe i odnosić sukcesy na dzisiejszym rynku, trzeba działać w sieci. 

Jak powinna wyglądać reklama firmy w internecie? Własna strona internetowa to absolutne minimum. Firma musi być obecna w wielu miejscach w sieci. W swoich kampaniach powinna wykorzystywać rozmaite narzędzia marketingowe i zróżnicowane formy reklamy. Obok pozycjonowania strony kluczowe znaczenie ma reklama firmy budowlanej w Google Ads. 

1. Reklama firmy budowlanej w Google Ads

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa w Polsce. Korzysta z niej zdecydowana większość polskich internautów. Użytkownicy sieci szukają w niej interesujących ich informacji. Jeśli będą potrzebować firmy budowlanej, z pewnością w pierwszej kolejności, wpiszą odpowiednią frazę w Google.

Przedsiębiorca, który chce być widoczny w Google, może skorzystać z dedykowanego systemu Google Ads. Google Ads umożliwia umieszczanie reklam tekstowych tuż nad organicznymi wynikami wyszukiwania. Wśród największych zalet prowadzenia kampanii w Google wymienimy:

 • błyskawiczną widoczność w wyszukiwarce, a dzięki temu szybkie efekty reklamy,
 • atrakcyjną cenę reklamy – płatność za kliknięcie,
 • możliwość ustalenia budżetu dziennego i miesięcznego,
 • możliwość dotarcia do internautów rzeczywiście zainteresowanych ofertą firmy,
 • milionowe zasięgi platformy Google.

2. Reklama w mediach społecznościowych

Czy wiesz, że z Facebooka korzysta ponad 20 mln Polaków? Ogromna popularność mediów społecznościowych czyni je doskonałym kanałem marketingowym. Za pośrednictwem social mediów można w prosty i szybki sposób dotrzeć do tysięcy odbiorców i budować długofalowe relacje oparte o zaufanie i lojalność. Co więcej, Facebook, Instragram i inne media społecznościowe są nieodłącznym elementem kreowania pozytywnego wizerunku w sieci – a jak dobrze wiemy, dobry wizerunek jest dziś na wagę złota w każdej branży!

Reklama firmy budowlanej w mediach społecznościowych to m.in.:

 • udostępnianie ciekawego contentu – prezentacja dotychczasowych realizacji, pokazywanie pracowników „w akcji” itd.,
 • posty sponsorowane,
 • kampanie viralowe,
 • wspieranie ważnych inicjatyw społecznych,
 • artykuły sponsorowane,
 • współpraca z influencerami.

W social mediach można wykorzystać reklamy kontekstowe, czyli komunikaty promocyjne osadzone w kontekście bliskim odbiorcy. Są to treści związane z jego zainteresowaniami, niedawno wyszukiwanymi frazami, produktami, które regularnie kupuje lub usługami, z których chętnie korzysta. Reklama kontekstowa przekazuje informacje wartościowe dla danego odbiorcy. I to czyni ją niesamowicie skuteczną. Reklama kontekstowa w mediach społecznościowych zwykle ma formę baneru reklamowego, który po kilknięciu przenosi użytkownika na konkretną stronę – witrynę wizytówkę lub specjalny landing page. 

3. Marketing referencyjny

Sama reklama firmy budowlanej to za mało. W tej branży ogromne znaczenie mają rekomendacje. Budowa domu czy remont mieszkania to poważna sprawa. Klienci nie powierzą tego byle jakiej firmie. Liczą się dla nich dobre opinie osób, które wcześniej współpracowały z konkretnym usługodawcą.

Marketing rekomendacyjny wyróżnia się znakomitą skutecznością. Według badań ponad 80% konsumentów czyta recenzje na temat lokalnych firm w internecie. Konsumenci bardziej ufają opiniom innych użytkowników niż informacjom przedstawionym przez firmę. Dlaczego? Bo są autentyczne. Za każdą opinią kryje się konkretna osoba. Osoba taka sama jak czytelnik. Osoba, która również kiedyś znajdowała się w tym miejscu, co on teraz. 

Tylko jak zachęcić klientów do pozostawiania swoich rekomendacji? Przede wszystkim trzeba zapewnić im wybitne standardy obsługi. Dobrze obsłużone osoby są bardziej skłonne do tego, żeby podzielić się swoimi pozytywnymi odczuciami. Znakomicie sprawdzają się również e-maile przypominające, dodatkowe rabaty na kolejne usługi czy inne bonusy.

W branży budowlanej jest ogromna komunikacja. Aby cieszyć się stabilną pozycją na rynku i generować zyski, trzeba działać z pomysłem. Rozwój firmy budowlanej uzależniony jest od wielu czynników. Jednym z nich jest reklama! Odpowiednio przygotowana ułatwia prowadzenie efektywnego biznesu. Warto o tym pamiętać.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt