Nawigacja

Metody rozwoju pracowników, które zawsze się sprawdzają

Employer branding

Brak możliwości rozwoju to jedna z najczęstszych przyczyn zmiany pracy. Pracodawca, który chce zbudować silny, odnoszący sukcesy zespół, powinien inwestować w swoich pracowników. Jakie metody rozwoju pracowników są najskuteczniejsze?

Skuteczne metody rozwoju pracowników

Ludzie chcą się rozwijać. Dlatego zapewniając swoim pracownikom odpowiednie warunki do rozwoju, pokazujesz im, że są ważni dla Ciebie i dla całego przedsiębiorstwa. Bowiem inwestycja w rozwój pracowników to inwestycja w firmę! Im bardziej wykwalifikowanych masz pracowników, tym lepsze usługi/produkty możesz zaoferować, a dzięki temu – osiągać większe sukcesy na rynku.

Jakie metody warto wykorzystać?

Szkolenia na żywo, czyli tradycyjna metoda rozwoju pracowników

Szkolenia organizowane na neutralnym gruncie to skuteczna forma rozwoju pracowników. Uczestnicy mogą całkowicie odciąć się od codziennych obowiązków i w pełni skupić na prezentowanym materiale szkoleniowym. Najskuteczniejsze szkolenia to prowadzone w cyklu Kolba. Cykl uczenia się Kolba dzieli się na 4 etapy: doświadczenie, refleksja, teoria i praktyka. Takie szkolenia są ciekawsze i umożliwiają przyswajanie wiedzy w sposób dopasowany do indywidualnych potrzeb. 

Specjalistyczne szkolenia wewnętrzne ukierunkowane na rozwój konkretnych umiejętności były szczególnie popularne przed pandemią koronawirusa. Dziś częściej wykorzystuje się szkolenia online.

Szukasz ciekawych metod rozwoju pracowników?

Znamy sposoby na gry, wyjazdy integracyjne i nie tylko!

Potencjał e-learningu

E-learning to skuteczna metoda rozwoju pracowników wykorzystująca narzędzia internetowe. Szkolenie online to nagrane wcześniej wykłady, po których uczestnicy muszą wykonać test sprawdzający wiedzę. Plusem e-learningu jest możliwość nauki w dowolnym momencie. Pracownicy mogą sami decydować, kiedy chcą realizować szkolenie. 

Mentoring i coaching

Ciekawymi metodami rozwoju pracowników są mentoring i coaching. Mentoring to wsparcie i udzielanie rad przez mentora, który jest specjalistą w danej branży i dysponuje szeroką wiedzą. Mentoring to dobre rozwiązanie dla pracowników znajdujących się na początku ścieżki zawodowej. Coaching zaś to sposób na to, by wydobyć potencjał uśpiony w pracowniku. Wsparcie profesjonalnego coacha może szczególnie pomóc pracownikom doświadczonym, którzy z pewnych przyczyn nie potrafią dalej rozwijać swoich karier.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt