Usługi

Public Relations Strategia komunikacji Branding Google Ads Pozycjonowanie stron Tworzenie stron www

Oferta produktowa

Eventy firmowe Food marketing Komunikacja marketingowa Projektowanie graficzne Wsparcie sprzedaży Online marketing

Oferta konsultingowa

Social Media Komunikacja wewnętrzna Zarządzanie kryzysowe Employer Branding Marketing referencyjny Customer Lifetime Value Marketing B2B
powrót

Shoper – co to jest?

co to jest?

Definicja

Shoper to oprogramowanie służące do tworzenia sklepu internetowego, oferujące kompleksową obsługę w zakresie zarządzania sprzedażą w sieci. Jest to w pełni polskie oprogramowanie udostępnione w modelu SaaS, czyli Software as a Service. Shoper oferuje bogatą gamę szablonów, które zostały zaprojektowane z wykorzystaniem technologii RWD, pozwalającej na wyświetlanie na każdym urządzeniu, czy to laptop, tablet, czy smartfon. 

Jak działa Shoper?

Platforma Shoper pozwala każdemu na stworzenie w pełni profesjonalnego sklepu internetowego w szybki i prosty sposób. Platforma ułatwia prowadzenie sklepu internetowego w sposób całkowicie kompleksowy. Co to znaczy? Shoper na sam początek pozwoli nam uruchomić sklep internetowy, następnie przyjmie zamówienie, wyśle je do klienta, a na koniec wszystko za nas rozliczy. Oczywiście zajmie się także zwrotami. W ramach abonamentu otrzymamy pełen hosting, najnowszą infrastrukturę systemową oraz ochronę Anty-DDoS. Shoper dodatkowo zapewnia nam pomoc techniczną na każdym etapie oraz całkowite bezpieczeństwo prowadzenia sklepu i przeprowadzania transakcji. Oprogramowanie naszego sklepu internetowego jest na bieżąco aktualizowane, a także dostosowywane do wymogów prawa. Poza tym platforma zapewnia całodobowy monitoring strony sklepu, by nic złego nas nie spotkało. 

Shoper – dostępne pakiety

Platforma Shoper oferuje zakup jednego z trzech pakietów. Najtańszy to Standard, polecany jest dla biznesów dopiero rozpoczynających swoją drogę w e-commerce. W tym pakiecie mamy limit produktów, jaki może znaleźć się w sklepie, jednak nadal jest to aż 50000. Kolejny pakiet, Premium, przeznaczony jest już dla większych biznesów o określonych potrzebach i wymaganiach. W tym przypadku uzyskujemy już bardziej zaawansowane funkcje. Dla sklepów internetowych wymagających w pełni indywidualnego podejścia oferowany jest pakiet Enterprise, który jest najdroższy i najbardziej rozbudowany.  

Shoper – metody płatności

Shoper razem z firmą Blue Media rozwija własną usługę płatniczą Shoper Płatności, która gwarantuje dostęp do najpopularniejszych sposób płatności znanych z innych sklepów internetowych. Są to szybkie przelewy, karty płatnicze, BLIK, Google Pay i inne. Jednak dodatkowo wszyscy sprzedawcy otrzymują możliwość konfiguracji własnej metody płatności oferowanej przez dowolny podmiot. 

Shoper - wysyłka

Moduł Shoper Przesyłki pozwala na skonfigurowanie praktycznie wszystkich dostępnych metod wysyłki towaru już od Pakietu Standard. Tu również klient ma dowolność, jeśli chodzi o wybór opcji. Może korzystać z usługi dostępnej w Shoper lub samodzielnie zintegrować wysyłkę z dostępnymi na rynku operatorami i firmami kurierskimi. Shoper pozwala także na sprzedaż w modelu dropshipping, równoległej sprzedaży na Allegro oraz kompatybilnych z innymi aplikacjami sprzedażowymi. 

Shoper - wady i zalety

Shoper ma wiele zalet. Platforma oferuje wsparcie i doradztwo dla każdego, zarówno poprzez skuteczny zespół wsparcia, jak i dostęp do licznych webinarów, poradników i szkoleń. Jednak prosta obsługa platformy sprawia, że nawet bez szkolenia jesteśmy w stanie intuicyjnie ją obsługiwać.

Jeśli chodzi o mankamenty, sklep zbudowany na platformie Shoper nie daje nam możliwości dowolnej edycji strony, gdyż nie dostajemy dostępu do kodu programistycznego sklepu, a jedynie możemy korzystać z oferowanych przez niego szablonów. 

Ciekawostki

Z usług platformy Shoper korzysta wiele popularnych sklepów, m.in. znany wszystkim z YouTube Kanał sportowy zajmujący się sprzedażą kubków, książek oraz odzieży sportowej. Innym działającym na platformie sklepem, jest ten należący do Agencji Mienia Wojskowego, gdzie można wyposażyć się w oryginalne produkty wojskowe. 

Podsumowanie

Shoper to platforma w modelu SaaS przeznaczona dla użytkowników chcących posiadać swój własny sklep internetowy. Pozwala na prowadzenie działalności w kraju i za granicą, umożliwia przy tym rozliczanie w różnych walutach. Model SaaS pozwala na samodzielne prowadzenie w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego w ramach comiesięcznej opłaty abonamentowej. Shoper jest prosty w obsłudze, w pełni intuicyjny, a dodatkowo zapewnia wsparcie techniczne i gwarantuje całkowite bezpieczeństwo.

Potrzebujesz pomocy w rozwoju biznesu?

Bartosz Zieliński

Bartosz Zieliński Dyrektor Zarządzający

+48 665 379 071
b.zielinski@commplace.pl
Zadzwoń Zaloguj się Kontakt