Nawigacja

Jaka stylizacja na imprezę firmową się sprawdza?

Imprezy firmowe

Dostając zaproszenie na event firmowy jednym z pierwszych pytań jakie pojawia się w głowie dotyczy właśnie ubioru. Jeśli nie ma jasno napisanych wytycznych, stylizacja na imprezę firmową powinna być dopasowana do charakteru imprezy. Inaczej ubierzemy się na imprezę z motywem przewodnim, a jeszcze inaczej na bankiet firmowy. Jak dobrać ubiór do stylu imprezy oraz do własnej sylwetki?

Stylizacja na imprezę firmową – kolorystyka

Kolory naszych ubrań mają znaczenie w przypadku stylizacji na imprezę firmową. Jeśli dostaliśmy zaproszenie na wieczorną galę czy bankiet firmowy postaw na wszelkiego rodzaju brokaty i kryształki, które nadają szyku i elegancji. Spotkanie firmowe w ciągu dnia pozwala na ubranie świeżych i ożywczych pasteli, odcieni beżu czy szarości.

Z kolei stylizacja na imprezę firmową odbywającą się w godzinach wieczornych powinna oscylować w znacznie ciemniejszej palecie kolorów. Od głębokich odcieni rubinu, szmaragdu, czy butelkowej zieleni, po zawsze elegancki granat i czerń. 

Dopasuj stylizację do sylwetki

Stylizacja na imprezę firmową to nie tylko kolorystyka, ale również krój dopasowany do naszej sylwetki. Absolutnie niedopuszczalne jest zbyt nachalne i obcesowe eksponowanie gołego ciała. Pamiętaj, że Twój ubiór nie powinien wywoływać zgorszenia lub zażenowania wśród pozostałych gości.

Unikaj zatem zbyt krótkich spódnic, czy sukienek, obcesowych dekoltów, czy wszelkiego rodzaju przeźroczystości. Stylizacja na imprezę firmową wymaga jednak pewnego umiaru.

Dopasuj ubiór do Twojej sylwetki pamiętając o podkreśleniu swoich największych zalet. Jeśli masz szczupłą talię, wybierz sukienkę w kształcie litery A, która dodatkowo ją podkreśli. Jeśli chcesz odsunąć uwagę od zbyt wypukłych ud czy brzucha, wybierz fason akcentujący górną połowę ciała.

Jedna zasada sprawdza się zawsze i wszędzie – kreacja idealnie dopasowana do sylwetki sprawi, że zawsze będziesz wyglądać fenomenalnie.

Stylizacja na imprezę firmową – komfort przede wszystkim

Pamiętaj, że na imprezie firmowej prawdopodobnie będziesz dużo się poruszać, tańczyć, dużo jeść i pić – dlatego strój powinien być przede wszystkim wygodny i nie powinien krępować Twoich ruchów. Nawet najpiękniejsza sukienka, która podczas obrotów partnera będzie dźwigać się do góry sprawi, że nie będziesz czuć się komfortowo podczas zabaw i tańców. Uważaj również, aby nie przesadzić z stylizacją. Unikaj zbyt wielu dodatków, aby nie przesadzić z ich ilością. Nieodpowiednio dobrane dodatki zniweczyły efekt końcowy niejednej stylizacji. Mniej znaczy lepiej! 

Nie wiesz jak zorganizować imprezę firmową?

Chętnie pomożemy w każdej kwestii!

Dopasuj buty oraz torebkę

Buty i torebka to podstawowe dodatki, które niesamowicie potrafią dodać uroku stylizacji. W przypadku butów pamiętaj nie tylko o kolorystyce, ale również o wygodzie – w końcu przetańczysz w nich całą noc! Jeżeli chodzi o torebkę, to powinna ona być jak najmniejsza. Oczywiście, wszyscy wiemy, że w torebce kobiety często mieści się zawartość średniej wielkości szuflady. Jednak stylizacja na imprezę firmową wymusza spakowanie jedynie najpotrzebniejszych rzeczy, najlepiej w wersji mini. Ważne, by torebka była zawieszona na pasku, dzięki temu możemy przewiesić ja na krześle, a w przypadku „standing party” zachować wolne ręce, gotowe do przywitania lub częstowania się serwowanymi przekąskami i napojami. 

Stylizacja w stylu smart casual

Stylizacja na imprezę w stylu smart casual to zawsze strzał w dziesiątkę! Niewymuszona elegancka z odrobiną awangardy świetnie sprawdzi się zarówno na bankiet firmowy jak i na spotkanie towarzyskie. Wyróżnia się tym, że w gotowym zestawie możesz pracować osiem godzin w biurze, a następnie przy pomocy oryginalnych dodatków podkręcić stylizację i nadać jej bardziej wieczorowy sznyt.

Kompletując zestaw w stylu smart casual pamiętajmy, że czasem jeden element może odmienić całą stylizację – jedwabna bluzka, spódnica, szal, buty na wysokim obcasie lub wyrazista biżuteria, mogą zmienić formalny zestaw w typową stylizację na imprezę firmową. Podobny efekt można uzyskać dzięki makijażowi – mocniejsza szminka lub wyraźniej podkreślone oczy potrafią zamienić zwykłą stylizację biurową w kreację godną imprezy do białego rana.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt