Nawigacja

Przemówienie na jubileusz firmy – co powiedzieć?

Imprezy firmowe
Przemówienie na jubileusz firmy - co powiedzieć?

Przemówienie na jubileusz firmy to kulminacyjny moment imprezy, który powinien zapaść na długo w pamięci wszystkich gości. Nie jest to zadanie proste – istnieją bowiem ludzie urodzeni do wygłaszania mów przed audytorium, ale są też tacy, których stres paraliżuje. Zebraliśmy wskazówki, które pomogą w przygotowaniu niezapomnianego wystąpienia.

Szukasz organizatora eventu z okazji jubileuszu firmy?

Zajmiemy się tym kompleksowo
– do tej pory zrealizowaliśmy ponad 1000 imprez!

Przemówienie na jubileusz firmy – najważniejsze elementy

Zanim siądziesz do pisania, uwierz, że Twoje przemówienie na jubileusz firmy będzie w stanie poruszyć ludzi, zainspirować ich i zachęcić do działania, nawet tych, którzy utracili nadzieję. Ale to wszystko możesz osiągnąć dopiero, kiedy sam uwierzysz w siebie. Zmień nastawienie, odrzuć lęk przed krytyką i wypełnij umysł budującymi sformułowaniami pełnymi nadziei i siły. 

Przemówienie na jubileusz firmy to nie tylko sama treść, ale również cztery zasadnicze elementy przekazu:

  • tempo, czyli szybkość wypowiadanych słów,
  • głośność, czyli natężenie głosu,
  • ton, czyli modulacja głosu,
  • pauzy, czyli przerwy służące akcentowaniu najważniejszych zwrotów i słów.

Do tego dochodzi mimika, gesty, ruchy naszego ciała, czy nawet nasza postawa. Wszystkie te elementy znacząco wpłyną na to jak będzie wyglądać Twoje przemówienie na jubileusz firmy.

Jeśli zamierzasz opowiadać o sobie, niech to naprawdę będzie coś osobistego. Zabierz swoich słuchaczy w podróż. Przedstaw historię swojej firmy tak, porywająco, aby goście zgromadzeni z okazji jubileuszu, wyobrazili sobie, że uczestniczą we wszystkich opisywanych wydarzeniach. Z każdą marką i z każdym produktem wiąże się jakaś historia. Znajdź ją i opowiedz innym. Dobrze opowiedziana historia przynosi przewagę konkurencyjną. Dobra narracja potrafi przekonać pracowników, że dzięki realizowaniu wspólnego celu, mogą odnieść swój osobisty sukces. 

Od czego zacząć przemowę?

Przemówienie na jubileusz firmy to kulminacyjny moment imprezy na który wszyscy goście czekają. To nie jest „zwykły” bankiet firmowy. Dlatego należy się odpowiednio przygotować, aby zostało ono zapamiętane na długie lata. Zacznijmy od początku: szczerość i otwartość. Przemówienie na jubileusz firmy powinno pochodzić z głębi serca mówcy i być prawdziwe. Bez żadnych kolorowych dodatków – dzięki temu słuchacze nam uwierzą w to, co chcemy im przekazać.

Kolejna sprawa to treściwość wypowiedzi. Przemowa powinna być zwięzła, ale również ciekawa, dlatego warto wspomnieć o historii prowadzonej działalności, najlepiej w formie anegdoty lub opowieści nawiązującej do pełnych wyzwań początków. Jubileusz firmy to okazja do wspominania, dlatego w przemówieniu warto zawrzeć również podsumowanie dotychczasowych osiągnięć oraz nakreślić plany na przyszłość. Przemówienie na jubileusz firmy dobrze zakończyć podziękowaniem dla wszystkich pracowników i partnerów biznesowych, którzy mieli realny wpływ na każdy dzień obecności na rynku.

Odpowiednie przygotowanie to sukces naszego przemówienia. Nie wolno rzucać słów na wiatr. Musimy dać sobie kilka dni i nocy, by właściwie ubrać w słowa to, co chcemy przekazać. Możemy także zlecić przygotowanie przemówienia innej osobie, ale mimo wszystko warto później dopasować każde napisane słowo do siebie i swojego stylu mowy. Goście jubileuszu są wyczuleni na wszelkie formy sztuczności i nieszczerości. 

Jak wzbogacić przemówienie na jubileusz firmy?

Samo przemówienie na jubileusz firmy może być nudne, szczególnie jeśli nie mamy talentu do opowiadania anegdot albo gdy paraliżuje nas stres. Dlatego warto je wzbogacić o oprawę wizualną, która podkreśli nasze słowa, ale również przeniesie skupienie gości na inne elementy. Ciekawym pomysłem są prezentacje multimedialne wyświetlane w tle przemówienia. Zdjęcia czy filmiki z ważnych wydarzeń z życia firmy pomogą lepiej wyobrazić sobie gościom to o czym mówimy, ale również dodadzą nam otuchy podczas opowiadania.

Słuchacze są najważniejsi

Dobre przemówienie na jubileusz firmy to wypełnione wspomnieniami, podziękowaniami i emocjami. Czasy sztywnych i formalny wystąpień minęły. Współczesne przemówienie na jubileusz firmy charakteryzuje się odrobiną kreatywności i szaleństwa. W końcu jubileusz stanowi niezwykle wyjątkową okazję. Świętujmy wspólnie z naszymi gośćmi i w każdy możliwy sposób podkreślajmy wielkie osiągnięcie, jakim jest miejsce w którym się znaleźliśmy. Pozytywny i oryginalny przekaz, przemyślana strategia oraz dbałość o uczucia i potrzeby pracowników, z pewnością doprowadzą nas do kolejnego jubileuszu. 

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt