Nawigacja

Pozycjonowanie bloga: popraw widoczność w sieci!

Online marketing
SEO

Pozycjonowanie bloga wcale nie jest takie proste, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Nie wystarczy wpleść słowa kluczowe w teksty, aby znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania. Należy  stworzyć mapę witryny,  zadbać o linkowanie wewnętrzne, zainstalować odpowiednie wtyczki i przyspieszyć ładowanie strony. Sprawdź, dlaczego warto zoptymalizować bloga pod kątem wyszukiwarek!

Dlaczego warto zadbać o SEO?

Zastanawiasz się, jakie możesz czerpać korzyści z prowadzenia bloga firmowego? To doskonała okazja, aby dotrzeć do potencjalnych klientów. Aby zwiększyć ruch na stronie, zoptymalizuj treść pod kątem wyszukiwarek. Staraj się odpowiedzieć na pytania, które najbardziej interesują Twoją grupę docelową. Jeśli nie wiesz, jakie kwestie nurtują użytkowników, skorzystaj z profesjonalnych narzędzi. Wygenerują listę słów kluczowych, najczęściej wpisywanych przez użytkowników. W ten sposób ułatwią pozycjonowanie bloga.

Możesz również zapytać pracowników BOK-u, o co zazwyczaj pytają rozmówcy. Blog firmowy pozwala również zbudować profesjonalny wizerunek w sieci, co pomoże zdobyć zaufanie klientów.

Szukasz sposobu, aby poprawić swoją pozycję w wynikach wyszukiwania? Zadbaj o pozycjonowanie serwisu, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców. W ten sposób wyróżnisz się na tle konkurencji, co przełoży się na lepsze wyniki sprzedażowe. 

Jak zabrać się za pozycjonowanie bloga?

Jeśli dopiero zaczynasz prowadzić bloga, wybierz słowa kluczowe długiego ogona. Istnieje wtedy duża szansa, że szybciej staniesz się widoczny w wyszukiwarkach. Wspomniane frazy składają się przynajmniej z trzech słów. Aby dotrzeć do potencjalnych klientów, poszukaj wyrażeń, które są związane z Twoją ofertą.

Zoptymalizuj swoje zdjęcia, przede wszystkim upewnij się, że nie są zbyt ciężkie. W przeciwnym razie pliki będą długo się ładować, a to zniechęca czytelników. Dodatkowo umieść w nich tytuł, opis i tekst alternatywny. W ten sposób Twoja strona stanie się czytelna zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek. 

Zastanawiasz się, jak skutecznie pozycjonować swojego bloga?

Nasza agencja może poszczyć się wieloletnim doświadczeniem w działaniach SEO!

Pozycjonowanie bloga obejmuje też linkowanie. Zadbaj o to, aby adresy URL były przyjazne, czyli czytelne, krótkie i łatwe do zapamiętania. Upewnij się, że dobrze odzwierciedlają zawartość poszczególnych podstron. Postaraj się też pozyskać linki ze znanych i sprawdzonych stron. 

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt