Nawigacja

Impreza przebierana jako motyw przewodni integracji pracowników

Imprezy firmowe

Integracja pracowników powinna być przeprowadzona w ciekawy sposób, dlatego świetnym pomysłem jest impreza przebierana. Wybierzcie wspólnie z pracownikami wspólny motyw i sprawdźcie, by ta noc została zapamiętana na całe życie! Jak przygotować taką imprezę i jaki motyw wybrać? Przeczytaj nasze wskazówki.

Organizacja imprezy przebieranej to dla Ciebie zbyt wiele?

Nasi specjaliści z chęcią Cię wyręczą!

Impreza przebierana świetnym motywem na zabawę

Twój zgrany zespół w pracy lubi śmieszne akcenty? Impreza przebierana to strzał w dziesiątkę! Nikt nie będzie czuł się niekomfortowo, co więcej spotkanie szefa w śmiesznym przebraniu przełamie niejedne lody  i pozwoli lepiej się poznać. Takie wydarzenie to odwaga, ale również mnóstwo zabawy, dlatego jest coraz częściej wykorzystywana jako najlepsze metody integracji pracowników. Oprócz obietnicy dobrej zabawy zachęca także do zdjęcia “maski” poważnego pracownika biurowego i pokazania się wszystkim z tej drugiej, prywatnej strony. Nawet jeśli organizatorzy mają na początku pewne obawy, by zaproponować pracownikom imprezę przebieraną, zwykle okazują się one bezpodstawne.  

Impreza przebierana – jakie dodatkowe atrakcje przygotować?

Sama impreza przebierana to nie wszystko – trzeba również zorganizować atrakcje, aby urozmaicić twoje wydarzenie. Rozrywka w formie fotobudki uchwyci na zdjęciach najlepsze przebrania i pozwoli zatrzymać te wspomnienia na całe lata. Warto zorganizować pokaz barmański albo firmowy taniec z gwiazdami z nagrodami, co przysporzy niejednej okazji do śmiechu.

Skoro planujesz imprezę integracyjną wykorzystaj gry komunikacyjne, czy zręcznościowe, aby jednocześnie polepszyć komunikację i atmosferę w zespole. Kalambury zawsze wszystkich rozbawiają do łez. Można więc sobie wyobrazić, ile radości przyniesie ta gra, gdy będziemy próbowali przekazać hasło w przebraniach.

  

Oczywiście podstawą jest zorganizowanie konkursu na najlepsze przebranie. Może to być konkurs indywidualny, ale również całego działu czy biura. Tydzień przed wyjazdem możemy na przykład zorganizować losowanie motywów przewodnich. Jednak to, jak finalnie będą wyglądały stroje, zawsze pozostawiamy inwencji twórczej pracowników. 

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

konfigurator imprez banner
KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Impreza przebierana – jak ją zorganizować?

Nie raz na naszym blogu pisaliśmy jak zorganizować imprezę integracyjną. Oczywiście należy zacząć od odpowiedniego zaplanowania wszystkiego wcześniej, aby oszczędzić sobie stresu w dniu eventu. Najistotniejsze aspekty to oczywiście lokalizacja miejsca: hotel i restaurację dostosuj do ilości gości.

Jeśli event odbywa się daleko od domów pracowników zorganizuj noclegi, aby goście nie musieli wracać po nocy do siebie. Jednakże, to czy wszyscy jadą jednym busem lub autokarem, a może samodzielnie samochodami, również należy ustalić już na początku. Kolejnym elementem o który warto zadbać jest catering. Kuchnia gotowana z pasją, według zasad slow food przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym smakoszom. 

Nie zapomnij o innych, ważnych kwestiach takich jak oprawa muzyczna. Można wynająć DJ, ale nic się nie stanie jeśli wspólnie z pracownikami przygotujecie playlistę i będziecie puszczać ją z głośników. Wszystko zależy od budżetu oraz wielkości organizowanej uroczystości. Jeżeli łączysz imprezę z galą warto zorganizować konferansjera. Poprowadzi on część oficjalną i konkursy na imprezy integracyjne. Jeśli teoretycznie osoba taka nie będzie potrzebna, to i tak jeden z organizatorów będzie musiał przejąć jego rolę i poprowadzić współpracowników po kolejnych etapach eventu.  

Przebieranie tylko w karnawale?

atycznie kojarzy się wielu osobom z karnawałem, ze względu na konieczność przebrania się za dany motyw przewodni. To czas hucznego świętowania w Wenecji, czy Rio de Janeiro dlatego to właśnie w okresie karnawału chcemy zorganizować przebierane zabawy.  Ale oczywiście takie wydarzenie można organizować przez cały rok. To doskonały motyw przewodni dla wszelkiego rodzaju imprez tematycznych. Wigilia firmowa, witanie wiosny, czy nawet spotkanie na strzelnicy będą zawsze dobrym pretekstem. Impreza przebierana może również być połączona z wyjazdem integracyjnym całego zespołu.

Motyw przewodni imprezy

Impreza z motywem przewodnim może dla niektórych byś szalonym i dziwnym pomysłem, jednak trzeba przyznać że jest ono niezwykle ciekawe. W dużej mierze wiele zależy od atmosfery jaka panuje w biurze. Jeśli pracownicy mają do siebie dystans i są zgranym zespołem, z większą ochotą przyjmą wiadomość o wymaganym stroju. 

Jak się ubrać na taką imprezę? Motyw przewodni może być dowolny: dziki zachód (można przebrać się za Indian czy kowbojów), a może bajki Disneya lub szeroko rozumiane księżniczki i książęta? Warto przed imprezą stworzyć ankietę i wybrać motyw, który wygra wśród pracowników.

KLIKNIJ poniżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

KLIKNIJ powyżej w banner Konfigurator Imprez Firmowych

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt