Nawigacja

Horyzont Inwestycji opinie: gdzie inwestować pieniądze?

Branże
Horyzont Inwestycji opinie gdzie inwestować pieniądze?

Zastanawiasz się, gdzie inwestować pieniądze? Złoto, lokaty, a może kryptowaluty? Zdaniem klienta Commplace, firmy Horyzont Inwestycji, opinie mogą się różnić, ale nie ma lepszego sposobu na zwiększenie kapitału niż inwestycje w nieruchomości. Ich ceny będą sukcesywnie rosnąć, a koszty materiałów budowlanych czy robocizny nie pozostawiają pola do spekulacji – nieruchomości to pewna i przyszłościowa lokata.

Inflacja na poziomie ponad 8 proc. zachęca zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorstwa do intensywnego inwestowania. Spadek wartości pieniądza jest odczuwalny najbardziej od ponad 20 lat – wyliczają polscy ekonomiści. Lokowanie środków na kontach bankowych przy niskim oprocentowaniu nie jest opłacalne. Gdzie inwestować pieniądze? Dużym zainteresowaniem cieszy się rynek kryptowalut, niemniej jednak jest to względnie nowy obszar inwestowania, obarczony dużym ryzykiem. Co na to nasi eksperci? W Horyzont Inwestycji opinie są zgodne: nie ma pewniejszej lokaty niż nieruchomości.

Rynek nieruchomości w czasie pandemii

Narodowy Bank Polski opublikował raport, z którego wynika, że popyt na mieszkania pozostaje silny. Szacowana wartość majątku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce na koniec 2020 r. wyniosła ok. 4,9 bln zł, wobec 4,3 bln zł w 2019 r. Wartość nieruchomości komercyjnych stanowiła około 314 mld zł1 . Nic dziwnego, że rynek rośnie – popyt na nieruchomości z roku na rok jest coraz większy. Klienci nie od dziś upatrują w nich dobrą inwestycję.

Dodatkowo kryzys migracyjny związany z sytuacją za naszą wschodnią granicą również sprawia, że do Polski przybywa coraz więcej osób. Szacuje się, że obecnie na rynku nieruchomości jest ponad 2 miliony więcej osób niż jeszcze na początku 2022 roku. Jeżeli dodamy do tych wszystkich czynników stale rosnącą popularność studiowania na uczelniach wyższych poza miejscem zamieszkania oraz częste wyjazdy młodych ludzi z rodzinnych miast, otrzymamy ogromny popyt na mieszkania. Szacuje się, że może on w niedługim czasie znacznie przekroczyć podaż na rynku nieruchomości.

W Horyzont Inwestycji opinie są zgodne – eksperci polecają nieruchomości

Eksperci z Horyzontu Inwestycji są zgodni – swój kapitał najlepiej lokować w nieruchomości.  Jakie są sposoby na inwestowanie? Warto zakupić mieszkanie, wykonać remont i zarobić na sprzedaży. Coraz większą popularnością cieszy się zawód flipera. Flip to przedsięwzięcie mające na celu w szybki sposób podniesienie wartości nieruchomości. Fliper z reguły działa we współpracy z daną firmą, która pomaga mu znaleźć mieszkanie, a następnie wspomaga jej finansowanie w modelu 50/50. Przy obecnych cenach trudno jest o znalezienie naprawdę dobrej okazji. Jednak zastosowanie odpowiednich taktyk zdecydowanie pomaga.

Jak wyszukać odpowiednią nieruchomość?

Gdzie inwestować pieniądze? Jak znaleźć nieruchomość? Należy patrzeć na nią przede wszystkim z perspektywy inwestora – radzą eksperci z HORYZONT INWESTYCJI Opinie odnośnie tego, że aby zostać inwestorem konieczny jest duży majątek, nie są do końca zgodne z prawdą. Na początku należy zwrócić uwagę na to, gdzie jest zlokalizowane mieszkanie i czy łatwo będzie je spieniężyć. Lokalizacja odgrywa kluczowe znaczenie w procesie sprzedaży. Kolejną istotną kwestią jest jego metraż. Małe mieszkania są łatwiejsze do spieniężenia, ponieważ istnieje na nie duży popyt. Tego typu lokale są poszukiwane przez osoby żyjące w pojedynkę, a także małe rodziny – bowiem ich cena jest zdecydowanie niższa niż lokali o dużym metrażu.

Natomiast jeżeli mamy możliwość zakupu dużego mieszkania, może się to okazać – po odpowiednim zaadaptowaniu – dobrą inwestycją pod wynajem. Obecnie wielu studentów chętnie dzieli mieszkania z innymi osobami. Dzięki temu koszty związane z wynajmem przestrzeni rozkładają się na kilka osób. Dlatego warto słuchać ekspertów oraz poszukiwać takich nieruchomości, na które w konkretnym mieście jest duży popyt. Tak, żeby zmaksymalizować możliwość szybkiej ich sprzedaży od razu po remoncie.

Gdzie inwestować pieniądze? W atrakcyjne nieruchomości

Zdaniem ekonomistów z banku Santander, ceny materiałów budowlanych będą utrzymywać się na wysokim poziomie. Jednakże nie należy już spodziewać się tak dużych wzrostów, jak dotychczas.

Podczas wyboru lokalu pod inwestycję należy dokładnie oszacować jego wartość po remoncie. Bardzo ważną kwestią jest także znajomość samych kosztów remontu.

Na ceny remontu, a także całej nieruchomości, rzutują oprócz cen materiałów budowlanych także koszty wydobycia surowców. A te zdecydowanie rosną, z uwagi na zmniejszające się zasoby.

Paweł Kuczera – Prezes Zarządu, Współwłaściciel Horyzont Inwestycji

W Horyzont Inwestycji opinie są zgodne. Remont znacznie podnosi atrakcyjność nieruchomości, a tym samym jej cenę. Dlatego mieszkanie w dobrej lokalizacji, nawet jeśli wizualnie nie jest w najlepszym stanie, może mieć duży potencjał. Jeżeli faktycznie tak jest, warto zainwestować swój czas i pieniądze, aby zmaksymalizować zyski.

Horyzont Inwestycji: opinie na temat kupna nieruchomości pod najem

Ekonomiści obserwują zwiększony popyt na wynajem nieruchomości. W wybranych miastach wzrosty są na poziomie kilkunastu procent. Największe ceny dotyczą małych lokali, a na promocje mogą liczyć wynajmujący mieszkania powyżej 60 metrów kwadratowych. Czy warto zatem inwestować w mieszkania pod wynajem? Obecnie rzeczywiście notowany jest na nie większy popyt. Niemniej jednak pandemia zdecydowanie zmieniła nawyki konsumentów. Wiele osób zapragnęło stabilizacji i zakupu własnej nieruchomości.

Home office uświadomiło Polakom jak ważne jest posiadanie własnego M. Z uwagi na pandemię, uczelnie regularnie wprowadzają naukę zdalną, a takie rozwiązanie nie wpływa pozytywnie na rynek najmu. Jak podaje Money.pl, w ciągu ostatnich dwóch lat w Szczecinie czynsze wzrosły aż o 24,6 proc. W Poznaniu, Łodzi i Bydgoszczy – o blisko 10 proc., a we Wrocławiu – o 9 proc.3 . Rosnące koszty czynszu również nie zachęcają do inwestowania w nieruchomości pod najem.

Michał Chimko – Współwłaściciel, Horyzont Inwestycji

Dlatego jeżeli planujemy zakup mieszkania pod najem, koniecznie upewnijmy się jak wygląda sytuacja na rynku w naszym mieście. Czy studenci wracają do nauki stacjonarnej po pandemii? Ile mieszkań było wynajmowanych w ostatnich miesiącach? Warto również sprawdzić ofertę mieszkań na sprzedaż. Jeśli do sprzedaży trafiły mieszkania wcześniej wynajmowane, warto się im przyjrzeć – jeśli ktoś pozbył się ich szybko, bo musiał, ich cena może być atrakcyjna.

Popyt na mieszkania trwa

Zakup nieruchomości na flipa to okazja do dużego zarobku w krótkim czasie. Wiele osób wybiera lokale, które są wystawione na licytacje komornicze, a inni szukają po prostu okazji. Zakup nieruchomości po niskiej cenie to pierwszy krok do tego, aby zarobić. Dany lokal po wykonaniu remontu może zyskać na wartości nawet do 50 procent.

W drugiej połowie 2020 r. obserwowano istotny wzrost popytu i sprzedaży mieszkań. Wysoki popyt na mieszkania był konsekwencją m.in. silnego wzrostu wynagrodzeń gospodarstw domowych oraz utrzymywania się historycznie niskich nominalnych stóp procentowych (zarówno depozytów, jak i kredytów).4

Marcin Kuryło – Współwłaściciel-Mentor, Horyzont Inwestycji

Obecnie stopy procentowe rosną, co rzeczywiście może nieco zahamować entuzjazm na rynku kredytów, ale jedno jest pewne, co potwierdza Horyzont Inwestycji – opinie, że popyt na mieszkania nie spadnie, to dobry prognostyk.

Szczególnie dużą popularnością zaczynają cieszyć się mieszkania z tak zwanej drugiej ręki. Są one często znacznie tańsze oraz nie wymagają od kupujących dodatkowych nakładów pieniężnych na ich wykończenie. Dodatkowo banki są bardziej łaskawe dla kredytobiorców, którzy kupują mieszkanie z rynku wtórnego.

Jak wspomina Horyzont Inwestycji – opinie dotyczące najlepszego sposobu pomnożenia swoich pieniędzy są różne. Jednak nieruchomości stanowią największą szansę na pomnożenie majątku. I to zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów. Są najbardziej bezpieczną lokatą kapitału oraz – w przypadku nieruchomości na wynajem – pewnym źródłem dochodu pasywnego.

1 https://www.nbp.pl/publikacje/rynek_nieruchomosci/raport_2020.pdf

2 https://mojafirma.infor.pl/nieruchomosci/wiadomosci/5346522,Ceny-materialow-budowlanych-w-2022-roku-bedzie-drozej.html

3 https://www.money.pl/gospodarka/nadeszly-dobre-czasy-dla-wynajmujacych-stawki-za-najem-mocno-w-gore-6710030239242880a.html

4 https://www.nbp.pl/publikacje/rynek_nieruchomosci/raport_2020.pdf

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt