Nawigacja

Czy fotografia w marketingu działa? Efekty sesji zdjęciowej dla marki Ariete mówią więcej niż 1000 słów!

Aktualności
Kolejna sesja zdjęciowa dla marki Ariete

Marka Ariete w tym roku dołączyła do grona naszych stałych klientów. Na co dzień wspieramy ją w obszarach związanych w media relations – w zakresie zarówno komunikacji B2B jak i B2C – oraz PR-u. Dodatkowo w ramach kampanii odpowiadamy za planowanie i organizację sesji zdjęciowych do autorskich przepisów przygotowywanych dla marki przez Dwór Korona Karkonoszynasze Centrum Szkoleniowe i Kulinarne w Sosnówce k. Karpacza.

O ARIETE

Ariete jest firmą, która należy do włoskiego koncernu DeLonghi. Powstała w 1964 roku we Florencji, uznawanej za kolebkę kreatywności a także błyskotliwych i genialnych wynalazków. Od tego czasu projektanci Ariete tworzą użyteczne oraz estetycznie doskonałe urządzenia AGD w samym sercu słonecznej Toskanii.

Obecnie marka posiada 57 wyjątkowych patentów, które zgodnie z misją firmy – mają za zadanie ułatwianie codziennego życia. Na wielu europejskich rynkach Ariete jest liderem w segmencie urządzeń do czyszczenia i prasowania parowego, a także do parzenia kawy.

Ariete słynie z genialnych projektów, które wyróżnia zaawansowana funkcjonalność, jakość wykonania, przystępna cena oraz design, którego efektem jest kilka wyjątkowych i niepowtarzalnych linii urządzeń.

Wyzwania dla Commplace

Mimo wieloletniego doświadczenia każda sesja zdjęciowa stanowi dla nas ciekawe wyzwanie. Przygotowanie scenariusza, sprawna realizacja, osiągnięcie efektu „wow” – to nasze cele. W tym zadaniu po raz kolejny wsparli nas profesjonalni kucharze z Dworu Korona Karkonoszy – naszego Centrum Szkoleniowego i Kulinarnego w Sosnówce k. Karpacza. W efekcie w scenariuszu znalazło się kilka kluczowych ujęć, a każde z nich zostało dokładnie opisane i dopasowane do konkretnego przepisu. Wśród przygotowanych przepisów – do przygotowania których posłużył sprzęt marki Ariete – znalazły się m.in. makaron tagliatelle z pesto, racuchy jogurtowe z owocami, tosty zawijane w jajko, a także gazpacho.

Myślisz o realizacji sesji zdjęciowej?

Zapytaj nas o koncepcję!

Zakres współpracy

Do pracy nad projektem dla marki Ariete powołaliśmy dedykowany zespół złożony z ekspertów – działu PR, fotografów, stylistów jedzenia oraz kucharzy. W efekcie stworzyliśmy szczegółowy zakres naszej współpracy z marką Ariete.

Wśród zadań realizowanych przez Commplace znalazły się:

Opracowanie autorskiego scenariusza sesji

Na tym etapie razem z klientem odpowiadamy na kilka kluczowych pytań:

  • Jaki produkt chcemy zaprezentować?
  • W jakim kontekście?
  • Kto należy do odbiorców produktów?
  • Co lubi?
  • Jakie elementy przywołują w nim miłe wspomnienia?
  • Jaka jest historia, którą chcemy opowiedzieć?
  • Jakie emocje chcemy wywołać?
  • Do jakich celów zostaną wykorzystane stworzone materiały?

Pozyskując ze strony klienta odpowiedzi na powyższe pytania – w tym przypadku od przedstawicieli marki Ariete, mamy pewność, że uzyskamy efekt, który spełni nasze cele. Nie lubimy tworzyć sztuki dla sztuki. Ty zapewne też.

Weryfikacja bieżących trendów na rynku food marketingu

Dobre zdjęcie stanowi obietnicę. Podbija nasze kubki smakowe. Sprawia, że poczujemy przyjemny dreszcz ekscytacji, myśląc o użytkowaniu. Będzie namiastką tego, co czeka nas po zakupie. Dlatego współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi ekspertami. Dzięki temu wiemy, że czas poświęcony na sesję zdjęciową nie będzie czasem straconym. A efekt finalny w postaci zdjęć, stanowić będzie wzmocnienie dla Twojej marki. I skutecznie wpłynie na wzrost sprzedaży.

Przygotowanie dedykowanych przepisów przez kucharzy Dworu Korona Karkonoszy

Autorskie przepisy to doskonały sposób na wyróżnienie się pośród konkurencyjnych marek. Dla wielu naszych klientów stanowią istotny punkt w realizowanej strategii marketingowej. Wartością dodaną, jaką oferujemy klientom jest rekomendacja profesjonalnych kucharzy z Dworu Korona Karkonoszy. Dzięki temu otrzymujemy wiarygodną recepturę na smaczne danie. Te przygotowane z użyciem sprzętu Ariete zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Realizacja sesji zdjęciowej

To moment kulminacyjny. Wdrażamy w życie przygotowany scenariusz. Podczas sesji dbamy o to, aby każde ujęcie było zgodne z wcześniej przygotowanym briefem. Tylko dzięki temu osiągniemy ustalony wcześniej cel, a efekt finalny będzie spójny z przyjętą strategią.

Postprodukcja zdjęć

To ostatni etap przed oddaniem zdjęć. Nasi eksperci zadbają o to, aby fotografie w pełni ukazywały zalety produktu, zachęcając potencjalnych odbiorców do zakupu sprzętu marki Ariete. Po zakończeniu prac materiał zostaje przesłany do klienta.

Produkty i narzędzia rekomendowane przez Commplace

Wśród narzędzi oraz produktów, które wykorzystamy do realizacji celów związanych z projektem dla marki Ariete znajdą się:

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt