Nawigacja

Public relations – cytaty i definicje

PR

Istnieje wiele definicji, czym jest public relations – cytaty uznanych w tej branży autorytetów pozwalają zrozumieć czym tak naprawdę jest PR. Jakie są jego narzędzia i instrumenty. Warto odwoływać się do branżowych publikacji, które wskazują jasno definicje różnych pojęć.

Public relations – cytaty branżowe

Opierając się na Encyklopedii Zarządzania można poznać zwięzłą oraz treściwą definicję PR. Według niej public relations to „świadome, zaplanowane i długotrwałe pielęgnowanie stosunków z bliższym i dalszym otoczeniem, prowadzące do pozyskania jak najwięcej liczby klientów, zwolenników i popleczników”. Jim Blythe w książce „Komunikacja marketingowa” poszerza tą definicję. Jego zdaniem public relations to „planowana i stała działalność, której celem jest ustanowienie i utrzymanie dobrej reputacji firmy oraz wzajemnego zrozumienia między nią, a jej otoczeniem, tzw. klientami, pracownikami, akcjonariuszami, organizacjami związkowymi, dostawcami, politykami oraz całym społeczeństwem”. Przed wdrożeniem działań w zakresie public relations, cytaty z publikacji branżowych są bardzo pomocne. Pozwalają zrozumieć pojęcie osobom, które po raz pierwszy stykają się z tym pojęciem. Zrozumienie na czym polegają instrumenty marketingowe ma duże znaczenie w skuteczności ich zaimplementowania.

Chcesz wiedzieć czym dokładnie jest public relations?

W naszej agencji tłumaczymy wszystko od podstaw!

Czy warto poszerzać wiedzę w zakresie PR?

Istnieje tysiące publikacji w księgarniach czy w Internecie na temat public relations. Cytaty, które możemy przeczytać, jasno i klarownie przedstawiają nam dany temat. Warto sięgać po branżowe artykuły związane z marketingiem, szczególnie jeśli są to początki naszej działalności. Niemniej PR stale ewoluuje i zawsze warto być na bieżąco. Książki na temat public relations oraz artykuły w sieci, tłumaczą nie tylko definicję i istotę tego zjawiska. Przedstawią również szczegółowo instrumenty public relations, narzędzia PR oraz przykłady, jak i kiedy je stosować.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt