Usługi

Public Relations Strategia komunikacji Branding Google Ads Pozycjonowanie stron Tworzenie stron www

Oferta produktowa

Eventy firmowe Food marketing Komunikacja marketingowa Projektowanie graficzne Wsparcie sprzedaży Online marketing

Oferta konsultingowa

Social Media Komunikacja wewnętrzna Zarządzanie kryzysowe Employer Branding Marketing referencyjny Customer Lifetime Value Marketing B2B

Treść główna

Kryzysu nie jesteśmy w stanie przewidzieć

Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego, kiedy wybuchnie kryzys. Jego przyczyny mogą być najróżniejsze – poczynając od tych, które mają swoje podłoże w firmie, kończąc na tych, których podłoże jest bardziej globalne. Niezależnie jednak od tego, co dokładnie stanowi przyczynę kryzysu, najważniejsze jest to, aby wiedzieć jak skutecznie zareagować, kiedy się pojawi. Podstawą jest tutaj wdrożenie odpowiedniego systemu zarządzania natychmiastowego w kryzysie. Takim systemem jest z całą pewnością REDALERT24.

Kryzys zawsze generuje straty w firmie - zapobiegaj temu

Niezależnie od tego, co jest przyczyną kryzysu, jedno jest pewne - zawsze generuje on straty dla firmy. Najważniejsze jest to, aby umieć skutecznie radzić sobie w czasie kryzysu oraz podejmować działania szybko ale też i skutecznie. Chaos, dezinformacja oraz niewłaściwie przydzielone zadania, to czynniki, które mogą tylko i wyłącznie pogłębiać kryzys w firmie. REDALERT24 skutecznie zapobiega ich powstawaniu, a co najważniejsze - jest to system, który swoim działaniem obejmuje nie tylko działy PR odpowiedzialne za komunikację w całej firmie oraz budowanie jej wizerunku, ale też pozostałe działy.

Czas, metody oraz sposób zarządzania firmą są najważniejsze w kryzysie

Co trzecia firma mierzy się z różnego rodzaju plotkami i pomówieniami na swój temat. Plotki i niepochlebne informacje, które publikowane są w Sieci, generują hejt, który jest czynnikiem powodującym chaos informacyjny oraz skutecznie niszczy wizerunek firmy. Trzeba mieć też na uwadze fakt, że informacje w Sieci rozprzestrzeniają się bardzo, bardzo szybko. Właśnie z tego względu, czas jest kluczowy jeśli mowa o skutecznym zarządzaniu firmą w kryzysie. Musimy reagować szybko, zanim informacje zdążą na dobre zakorzenić się w świadomości naszych odbiorców. Sęk w tym, że bardzo często decyzje podejmowane pod presją czasu, mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Dzięki autorskim rozwiązaniom, które zawiera w sobie system REDALERET24, jesteśmy w stanie uniknąć takiej sytuacji. System bardzo wyraźnie wskazuje, jakie działania powinny zostać podjęte w danym momencie. Skupia się na tym co i jak należy przekazać do mediów. Skutecznie też pomaga w koordynacji konkretnych działów, które wspierają firmę w walce z kryzysem.

Informacja w Sieci żyje dosłownie kilka dni

Szacuje się, że każda informacja, która zostanie opublikowana w Sieci, żyje około kilkudziesięciu godzin, o ile nie stanie się ona viralem. Wówczas jej żywotność może osiągnąć nawet tydzień. Dla firmy, która boryka się z kryzysem, to bardzo komfortowa sytuacja. Wiedząc, że informacje w Sieci mają tak krótką żywotność, jesteśmy w stanie stworzyć takie, które nie tylko lepiej zakorzenią się w świadomości odbiorców, ale też - co najważniejsze - skutecznie wyprą te informacje, które spowodowały kryzys. Styl oraz sposób komunikacji, jest w tym aspekcie bardzo ważny - zależnie od niego, dotrzemy albo do bardzo szerokiego grona odbiorców, albo bardzo wąskiego. Kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o komunikację - nie tylko w sytuacji kryzysu - jest zatem bardzo dobrze poznanie tego, co lubią nasi odbiorcy.

REDALERT24 - Twoja broń w walce z kryzysem

Innowacyjne rozwiązania, które zostały wdrożone w systemie REDALERT24, pozwalają nie tylko skutecznie działać w czasie kryzysu, ale też dają one możliwości do potencjalnego przewidzenia zagrożenia dla firmy. Dzięki temu, jesteśmy w stanie lepiej przygotować się na sytuację kryzysową, a co za tym idzie - działać jeszcze szybciej i jeszcze skuteczniej. Chcesz rozwijać swoją firmę? Koniecznie zapytaj o system zarządzania w kryzysie, którym jest REDALERT24.

Potrzebujesz pomocy w rozwoju biznesu?

Bartosz Zieliński

Bartosz Zieliński Dyrektor Zarządzający

+48 665 379 071
b.zielinski@commplace.pl
Zadzwoń Zaloguj się Kontakt