Nawigacja

Tworzenie zespołu: wskazówki dla lidera

Employer branding
tworzenie zespołu: wskazówki

Tworzenie zespołu nie ogranicza się do losowego połączenia utalentowanych osób.  Aby team mógł działać skutecznie, członkowie muszą mieć wspólną wizję, a także naprawdę chcieć ją urzeczywistnić. Każdy współpracownik powinien wiedzieć, że przyczynia się do sukcesu całego zespołu. Sprawdź, jak zbudować silny i efektywny team!

Dlaczego tworzenie zespołu jest tak ważne?

Niezależnie od tego, czy prowadzisz niewielki startup, czy gigantyczną, międzynarodową firmę, potrzebujesz zgranego zespołu. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy stworzysz skuteczny team! Zanim wspólnie przystąpicie do realizacji projektu, przedstaw swoje oczekiwania. Pamiętaj, że cele powinny mieć mierzalne, konkretne, osiągalne, atrakcyjne i osiągalne w czasie. 

Nie wiesz, jakie metody integracji pracowników przyniosą najlepsze efekty? Skorzystaj z naszych podpowiedzi! Pamiętaj, że za każdym sukcesem firmy stoi zgrany zespół. Zastanawiasz się, jak zachęcić współpracowników, aby wypowiedzieli się na temat przedsiębiorstwa? Wykorzystaj metodę obrad, która może przybrać różne formy, takie jak zjazdy, konferencje, posiedzenia, czy kongresy. Zachęcaj współpracowników do dzielenia się pomysłami i opiniami. Daj do zrozumienia, że naprawdę liczysz się z ich zdaniem. 

Jak zbudować zgrany team?

Tworzenie zespołu wymaga wiele czasu i pracy, należy jednak pamiętać, że wysiłek się opłaca. Przede wszystkim powinieneś poznać jak najlepiej poszczególne osoby, dzięki czemu możesz im oddelegować odpowiednie zadania. Musisz też wyłonić utalentowanego lidera, który będzie monitorował działania zespołu, pomagał w znalezieniu wyjścia z sytuacji, a w razie potrzeby motywował do działania.  Pamiętaj, że najskuteczniejsi liderzy budują z pozostałymi członkami zespołu relacje oparte na lojalności i zaufaniu, a nie na strachu i sile. 

Tworzenie zespołu wymaga też regularnych spotkań, na których współpracownicy przedstawią postępy w realizacji projektu. W ten sposób możesz ich nie tylko docenić, lecz także pokazać wyzwania, które przed nimi stoją. 

Brak zaangażowania zespołu przekłada się na gorsze wyniki sprzedażowe?

Postaw na integrację pracowników i ciesz się z efektów!

Zastanawiasz się, jak poprawić atmosferę w zespole? A może chcesz oderwać pracowników od codziennych obowiązków? W takim razie zorganizuj gry integracyjne w biurze lub na świeżym powietrzu. Aby wszyscy dobrze się bawili, poinformuj wcześniej uczestników o tym, ile będzie trwała impreza i jak się do niej przygotować. Dzięki temu unikniesz niezręcznych sytuacji.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt