Nawigacja

SOPREMA – opinie o firmie można budować w sensie dosłownym

Branże
SOPREMA – opinie o firmie można budować w sensie dosłownym

Badania przeprowadzone niegdyś przez Instytut Gallupa wykazały, że aż 94% klientów chętniej korzysta z ofert firm, które dbają o środowisko. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorstwa w swoich działaniach z zakresu Public Relations często stawiają na ekologię. Pojawia się jednak pytanie – jak wykreować ekowizerunek firmy? Ciekawym pomysłem może być inwestycja w tzw. dach zielony. Tutaj z pomocą może przyjść jeden z naszych klientów – firma SOPREMA. Opinie i fakty na temat tworzonych przez nią systemów zielonych dachów zachęcają do skorzystania z jej produktów i usług.

SOPREMA – opinie kształtowane przez eko-marketing

Firmy, które decydują się na eko-marketing zwykle zaczynają od modyfikacji swoich produktów. Zamiana plastiku na papier czy modyfikacja procesu produkcyjnego to dobre kroki. Weźmy jednak pod uwagę, że zostaną one dostrzeżone raczej przez już obecnych klientów firmy. Tymczasem, jeśli chcemy trafić do nowych, w tym tych, którzy nawet nie wiedzą o naszym istnieniu, musimy postawić na bardziej spektakularne działania. O tym, że jesteśmy eko, można poinformować już poprzez sam wygląd siedziby firmy.

Dach zielony to potoczne określenie stosowane na dach, który pokryty jest warstwą roślinności. Oczywiście, aby było to możliwe, muszą zostać zastosowane odpowiednie rozwiązania systemowe, w których tworzeniu specjalizuje się m.in. firma SOPREMA. Opinie firm i korporacji, które zdecydowały się na tego typu eko-dach, robią wrażenie. Z reguły mówią o gwałtownym i znacznym wzroście zainteresowania firmą wśród lokalnej społeczności. Nic dziwnego – zielony dach, przełamujący coraz częściej obserwowaną w przestrzenia miejskich „betonozę”, z pewnością jest elementem, który przyciąga wzrok.

Dach zielony – jakie ma zalety?

Warto wziąć pod uwagę fakt, że dach zielony na budynkach firmowych w Polsce wciąż jest rzadkością. Nic więc dziwnego, że budzi ogólne zainteresowanie i powoduje, że dana firma zapada w pamięć. Nie trzeba dodawać, że przedsiębiorstwo, które – dosłownie – już na pierwszy rzut oka emanuje troską o środowisko, zyskuje sympatię. Sympatię wszystkich tych, którym bliska jest idea dbałości o naszą planetę. Zgodnie z danymi przedstawionymi na wstępie artykułu, jest to bardzo duża część społeczeństwa. Pamiętajmy, że dach zielony, jak każda forma roślinności, ma pozytywny wpływ na mikroklimat, gdyż znacząco zwiększa ilość tlenu w powietrzu. Szacuje się, że już eko-dach o powierzchni zaledwie 15 m2 jest w stanie wyprodukować tlen, który wystarczy do życia 10 osobom. Do tego efektywnie oczyszcza powietrze z kurzu, pyłu i szkodliwych związków, a zatem sprzyja naszemu zdrowiu. Tego typu dach z pewnością zdobędzie też uznanie miłośników zwierząt, gdyż wielokrotnie zielone stropodachy służą jako schronienie dla ptactwa.

Nie można zapominać, że wspomniany, powoli wkradający się trend w aranżacji dachów, niesie za sobą także liczne korzyści dla samego właściciela. Wyrażane przez klientów SOPREMA opinie często wskazują na bardziej komfortowe użytkowanie obiektów z roślinnością na dachu. Dzięki niej, w porze zimowej wewnątrz budynku zatrzymywana jest większa ilość ciepła. Natomiast w porze letniej zmniejszone jest ryzyko nagrzewania pomieszczeń pod dachem. Co więcej, warstwy składające się na konstrukcję takiego dachu tłumią także hałas. Również sam fakt, że dach zielony złożony jest z większej liczby warstw, niż tradycyjny, wpływa na zmniejszenie ryzyka uszkodzeń dachu. Zatem jest to inwestycja, która może uchronić właściciela od wydatków na częste renowacje i naprawy.

SOPREMA – opinie i fakty o oferowanych systemach zielonych dachów

Aby zielony dach były odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią, uszkodzeniami  czy utratą ciepła, potrzebne są kompleksowe rozwiązania systemowe. Takie, które zapewnią hydroizolację, drenaż i warstwę roślinną. Wszystkie te elementy znajdują się w ofercie firmy SOPREMA. Opinie zadowolonych klientów i sam fakt jej istnienia na rynku od 114 lat dowodzi temu, że jest to marka godna zaufania. Na jej wysokojakościowe produkty możemy otrzymać nawet 10 lat gwarancji. A nowoczesne technologie produkcji plasują ją na pozycji lidera na rynku dostawców systemów zielonych dachów.

Wyróżniamy kilka rodzajów eko-dachów. Podstawowym jest system ekstensywny, w którym sadzimy trawy, zioła i kwitnące rośliny zielne. To doskonały wybór dla tych, którym zależy na niskim koszcie i jak najmniejszym wysiłku, jaki trzeba podejmować w celu pielęgnacji roślinności dachowej. W takim modelu może wystarczyć nawet tylko jedna konserwacja rocznie. Wśród klientów firmy SOPREMA opinie pozytywne zbiera też drugi popularny rodzaj zielonego dachu, jakim jest dach intensywny. To rodzaj swoistego ogrodu dachowego, w którym obecne są również krzewy i drzewa. Doskonale nadaje się także do instalacji takich elementów jak patia i baseny. Zatem pozwala na stworzenie strefy rekreacyjnej, w której można komfortowo napić się kawy w przerwie od pracy.

Absolutnym hitem jest jednak połączenie dachu zielonego z dachem użytkowym, czyli stworzenie tzw. dachu komunikacyjnego, z parkingiem, drogami i chodnikami. Przy tak dużych powierzchniach, szczególnie duże znaczenie ma solidność systemów drenażowych i izolacyjnych, dostarczanych przez SOPREMA. Opinie właścicieli taki dachów świadczą o tym, że systemy te bardzo dobrze spełniają swoje funkcje.

Z racji coraz większej społecznej świadomości ekologicznej zakłada się, że zielone dachy będą przyszłością nowoczesnego budownictwa. Warto na to rozwiązanie postawić już teraz, nie tylko ze względu na chęć budowania eko-wizerunku. SOPREMA, jako firma z 25-letnim doświadczeniem w tworzeniu zielonych dachów, jest sprawdzonym partnerem w tym zakresie. Cieszymy się, że podjęte przez nas działania na rzecz zwiększenia widoczności tej marki w sieci mają szansę wesprzeć jednocześnie tak słuszną ideę, jaką jest troska o środowisko.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt