Nawigacja

KOCH Robotersysteme – opinie kształtowane na podstawie parku maszynowego firmy

Branże

Liczby nie kłamią – wskaźnik gęstości robotyzacji w Polsce z roku na rok rośnie. Oznacza to, że w niedalekiej przyszłości coraz rzadziej spotykany będzie widok magazynu czy hali produkcyjnej, na której pracuje wiele osób. Warto nie tylko iść z duchem czasu, ale zainwestować w robotyzację jak najwcześniej. Jedną z firm, która może w tym pomóc, jest KOCH Robotersysteme Opinie na temat tworzonych przez nią systemów zrobotyzowanych, stosowanych w paletyzacji, zdecydowanie zachęcają do zainteresowania się jej ofertą.

Robotyzacja a wizerunek firmy

Jako agencja PR, do zagadnienia związanego z robotyzacją, podchodzimy przede wszystkim od strony marketingowej. Przypomnijmy, że celem wszelkich działań z zakresu Public Relations jest kształtowanie pożądanego wizerunku firmy w otoczeniu. Jeśli zatem firma chce być postrzegana jako nowoczesna, profesjonalna, rozwojowa i dobrze zorganizowana, powinna uwzględnić w swojej strategii inwestowanie w zaawansowany park maszynowy i postarać się, aby inwestycje te były widoczne w jej materiałach reklamowych. To ważne zwłaszcza z punktu widzenia firm, w których duże znaczenie ma jakość produktu.

Takie podejście podziela wielu klientów KOCH Robotersysteme. Opinie przez nich wyrażane często mówią o tym, że choć zaplecze techniczne firmy pozornie jest niewidoczne i małoznaczące dla klienta końcowego, tkwi w nim ogromny potencjał do kształtowania odbioru przedsiębiorstwa. Nie oznacza to, że od razu trzeba decydować się na pełną robotyzację czy automatyzację. Można zacząć od drobnych zmian, np. od robotyzacji samego procesu paletyzowania.

KOCH Robotersysteme – opinie i fakty o paletyzacji zrobotyzowanej

Paletyzacja to jedna z najczęstszych czynności wykonywanych w magazynach czy halach produkcyjnych. Polega na układaniu towaru na paletach w określony sposób, celem ułatwiania jego wysyłki lub magazynowania. Z racji tego, że jest to czynność powtarzalna, doskonale radzą sobie z nią odpowiednio zaprogramowane roboty, czyli tzw. paletyzatory. Potwierdzają to także klienci KOCH Robotersysteme. Opinie, jakie wyrażają na temat wdrożonych u siebie systemów zrobotyzowanych tej firmy, mówią nawet o tym, że pod wieloma względami spisują się one lepiej niż człowiek.

Zalety paletyzacji zrobotyzowanej

Do inwestycji w rozwiązanie, jakim jest automatyczna paletyzacja, skłania wiele względów. Najważniejsze oczywiście są te związane z oszczędnością – zarówno pieniędzy, jak i czasu. Wdrażając w swoim obiekcie roboty do paletyzacji, możemy bowiem zrezygnować z zatrudniania pracownika, który do tej pory zajmował się tą żmudną czynnością. Dzięki temu nie tylko ograniczamy koszty, ale też zyskujemy. Paletyzator, w przeciwieństwie do człowieka, jest w stanie pracować 24 godziny na dobę. Z kolei dzięki temu, że zwiększa się liczba ładunków przenoszonych w tej samej jednostce czasu, zamówienia można realizować jeszcze szybciej. Niezawodność to kolejna cecha robotów do paletyzacji – również tych od KOCH Robotersysteme Opinie na temat ich pracy często dotyczą bezbłędności.

Brak pomyłek przy paletyzacji zrobotyzowanej jest kolejnym argumentem, aby postawić ją ponad paletyzacją ręczną. Pamiętajmy przy tym, że bezbłędność oznacza nie tylko ułożenie towaru na palecie zgodnie ze wzorem, ale także znaczne ograniczenie sytuacji, w których ładunek podczas przenoszenia zostanie przypadkowo upuszczony. Jeżeli paletyzujemy delikatne i kruche przedmioty, przekłada się to na znaczne ograniczenie strat.

Wbrew pozorom, automatyczna paletyzacja nie jest rozwiązaniem zarezerwowanym jedynie dla dużych przedsiębiorstw. Równie dobrze może sprawdzić się w mniejszych, które mają w miarę duży i stabilny wolumen produkcji albo w takich, w których ręczna paletyzacja jest dla pracownika wyjątkowo uciążliwa. Mowa tutaj o pracy z ciężkimi ładunkami lub w warunkach, które są niekomfortowe, na przykład z uwagi na niską temperaturę czy hałas. Zwiększenie bezpieczeństwa pracowników jest zatem kolejną zaletą paletyzacji zrobotyzowanej.

KOCH Robotersysteme – opinie o systemach tej marki

Funkcjonalność to coś, co z pewnością charakteryzuje rozwiązania systemowe dostarczane przez KOCH Robotersysteme. Opinie użytkowników są wyrazem uznania dla konstruktorów przede wszystkim za to, że roboty radzą sobie z paletyzacją naprawdę zróżnicowanych produktów. Kształt, gabaryty ani masa nie stanowią większego problemu. Wystarczy tylko dopasowanie odpowiedniego chwytaka oraz oprogramowania. Przykładowo, KOCH EasyPallet to oprogramowanie dla produktów o kształcie okrągłym, owalnym lub prostokątnym, a także dla towarów zapakowanych w worki lub torby. Z kolei w kwestii chwytaków mamy do wyboru m.in. chwytaki wewnętrzne, próżniowe oraz typu widelec i obejma. Najbardziej zaawansowane modele robotów są w stanie chwytać nawet całe warstwy produktów.

Na tym jednak nie kończą się możliwości wspomnianych paletyzatorów. Oprócz samego przenoszenia produktów, dbają one także o ich odpowiednie zabezpieczenie. Mowa tutaj o zdolności do przedzielania poszczególnych warstw przekładkami ochronnymi. Co więcej, gdy paleta zostanie całkowicie załadowana, robot sam poradzi sobie z dostarczeniem kolejnej, pustej palety. Równie dobrze sprosta zadaniu, jakim jest depaletyzacja, czyli przeniesienie ładunków z palety na przenośniki taśmowe. Wiele mówi się także o elastyczności rozwiązań systemowych KOCH Robotersysteme Opinie wskazują, iż wielu przedsiębiorców ceni sobie to, że w każdej chwili mają możliwość przeprogramowania robota, czyli zmiany wzoru paletyzacji.

Zautomatyzowana paletyzacja to z pewnością dobry krok w stronę oszczędności, usprawnień i budowania pozytywnego wizerunku firmy. KOCH Robotersysteme wdraża systemy zrobotyzowane od ponad 25 lat i oferuje rozwiązania „szyte” na miarę potrzeb konkretnego klienta. To partner, z którym warto rozważyć współpracę.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt