Nawigacja

KOBO ENERGY opinie.
Czy warto korzystać z OZE?

Branże

Energia słoneczna ma przed sobą świetlaną przyszłość! Jak podkreślają specjaliści z KOBO ENERGY – opinie branży i rynku są jednoznaczne. Przyszłość energetyki musi opierać się na odnawialnych, neutralnych dla środowiska i dostępnych dla każdego źródłach energii. Obecnie prowadzone są liczne badania i projekty naukowe, które mają na celu dalsze obniżanie kosztów instalacji fotowoltaicznych, przy jednoczesnym zwiększaniu ich efektywności.

Dlaczego dla KOBO ENERGY opinie energetycznych malkontentów są tak istotne?

Uświadamianie ludziom zalet korzystania z energii odnawialnej jest misją marki KOBO ENERGY. Opinie o tym, że instalacje fotowoltaiczne to drogi, nieefektywny i nieekonomiczny interes, bardzo łatwo obalić.

Wbrew powszechnej opinii montaż i konserwacja instalacji energotwórczych korzystających z naturalnych źródeł nie jest ani skomplikowana, ani nieopłacalna. Co więcej, w wielu krajach tego typu zasilanie staje się najtańszym źródłem energii. Dodatkowo z siły słońca i wiatru można korzystać w niemal każdym miejscu na Ziemi. Przyszłość energetyki musi być oparta na odnawialnych źródłach – podkreślają specjaliści z KOBO ENERGY. Opinie branży są bezlitosne!

Obecnie Polska znajduje się w fazie transformacji energetycznej. I chociaż daleko nam do tego, by całość gospodarki oprzeć na odnawialnych źródłach energii, coraz śmielej sięgamy po tego typu rozwiązania. Korzystanie z energii słonecznej lub wiatrowej jest nie tylko społecznie coraz bardziej akceptowalne, ale wręcz pożądane i doceniane. Wiele biznesów zaczyna budować wizerunek swoich marek w oparciu o wszelkie mniej lub bardziej proekologiczne działania. Rośnie liczba osób dla których aspekt troski o środowisko naturalne jest kluczowy podczas podejmowania decyzji zakupowych.

Coraz więcej firm, dostrzegając tę tendencję oraz patrząc na niewątpliwe korzyści ekonomiczne, decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. Przedsiębiorstwo, decydując się na tego typu inwestycję, dodatkowo zyskuje samowystarczalność, co jest istotne w tak niepewnych czasach – podkreślają specjaliści KOBO ENERGY. Opinie, że inwestycje w ekologiczne rozwiązania stają się w zasadzie koniecznością, stają się coraz powszechniejsze. Konkluzja jest prosta: warto inwestować w instalacje, które gwarantują nam wysoką wydajność i niezawodność przez lata.

KOBO ENERGY: opinie o źródłach energii zmieniały się na przestrzeni lat

Dawniej naturalnym wydawało się, że energię elektryczną uzyskuje się wyłącznie podczas spalania paliw kopalnych. Wiązało się to z wydobyciem węgla kamiennego, węgla brunatnego, ropy naftowej, czy gazu ziemnego. Ponieważ paliwa te były „częścią Ziemi”, jako związki powstające przez miliony lat z obumarłych szczątków roślin, traktowano je długo jako niewyczerpywalne źródło energii. Niestety czas znacząco zmienił tę perspektywę. Człowiek zaczął zużywać coraz więcej energii, a źródła paliw konwencjonalnych zaczęły stopniowo się wyczerpywać. Na dodatek okazało się, że źródła te były nieodnawialne. Zaćżeto zdawac sobie sprawę, że prędzej czy później pozyskiwane z nich zasoby się skończą.

Zrozumiano także, że energetyka oparta na węglu nie jest obojętna dla naszego środowiska. Niekorzystny wpływ ma zarówno jego wydobycie, jak i spalanie. Za każdą kopalnią odkrywkową stały setki hektarów niszczonych krajobrazów naturalnych i ekosystemów. Ale tego, co miało naprawdę poważne skutki długoterminowe, długo nie dostrzegano. A przecież na przestrzeni setek lat do atmosfery przedostawały się szkodliwe pyły oraz ogromne ilości dwutlenku węgla, tlenku siarki i inne zanieczyszczenia. Efekty widzimy dziś w postaci niewyobrażalnych dotąd zmian klimatycznych oraz globalnego ocieplenia powierzchni Ziemi.

Zaczęto zatem szukać alternatywnych źródeł energii. Oczy wszystkich skierowały się w stronę uranu. Jego zasoby są znacznie większe, jednak najbardziej istotnym problemem stały się radioaktywne odpady, które należy odpowiednio składować przez dziesiątki tysięcy lat, aby nie emitowały zabójczego promieniowania.

I jak zwykle człowiekowi z pomocą przyszła sama natura, oferując bezpieczne, niewyczerpywalne, ekologiczne i neutralne dla środowiska źródła energii. Wiatr, słońce, woda i energia geotermalna, choć były z nami od lat, to stosunkowo późno dostrzegliśmy ich potencjał energetyczny.

Opinie na temat OZE są dziś jednoznaczne!

Jak podkreślają specjaliści z KOBO ENERGY – opinie naukowców i inżynierów są jednoznaczne: słońce stanowi obecnie najważniejsze odnawialne źródło energii. Promienie słoneczne łatwo, szybko i tanio można przekształcić w prąd za pomocą ogniw fotowoltaicznych.

Odnawialne źródła energii pozwalają nie tylko lepiej zadbać o środowisko naturalne, w którym żyjemy, ale także zapewniają nam większą niezależność energetyczną. Decydując się na instalację fotowoltaiczną jesteśmy poniekąd samodzielnym wytwórcą energii. Posiadając własną mini-elektrownię, nie musimy martwić się ciągle rosnącymi cenami ze strony dostawców prądu – zauważają specjaliści KOBO ENERGY. Opinie, że energia słoneczna jest droga, to mit! Obecnie ceny instalacji paneli fotowoltaicznych są znacznie niższe niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dodatkowo nadal funkcjonuje szereg różnego rodzaju programów i projektów, w ramach których możemy uzyskać dodatkowe dofinansowanie bez konieczności spełniania jakichś skomplikowanych formalności. Koszty ponosimy jedynie na początku przygody z fotowoltaiką. Samo wytwarzanie i korzystanie z prądu otrzymanego z energii słonecznej nie wiąże się już z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Planeta tego potrzebuje! Podstawowe zalety instalacji fotowoltaicznej

Produkowanie energii ze słońca ma kilka istotnych zalet: jest neutralne dla środowiska, stosunkowo obfite, odnawialne i dostępne dla każdego! Dodatkowo jest wysoce adoptowalne, tzn. część paneli może zasilać drobną elektronikę, część trafiać do pomp ciepła, część zasilać samochody, a część może być odkładana na mniej obfitujący w promienie słoneczne czas lub sprzedawana do firm dostarczających energię. Panele fotowoltaiczne to nie tylko darmowy prąd. Zasilając nim pompę ciepła możemy efektywnie ogrzewać dom oraz wodę.

Produkując prąd z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych możemy sporo zaoszczędzić. Zasada ich działania jest prosta – podkreślają specjaliści KOBO ENERGY. Opinie, że to magiczna wiedza tajemna, to kolejny mit. Montowane na dachach lub na innej wolnej przestrzeni ogniwa fotowoltaiczne, służące do recepcji fotonów, pobierają energię ze słońca i przetwarzają ją do standardowego napięcia 230V, które potem trafia do gniazdek elektrycznych w naszym domu. Panele słoneczne to tak naprawdę krzemowe płytki półprzewodnikowe, wewnątrz których kumuluje się pole elektromagnetyczne.

Bez słońca nie byłoby życia na Ziemi, a energia słoneczna jest najłatwiejszym do przetworzenia i najbardziej ergonomicznym sposobem pozyskiwania energii na potrzeby człowieka. Systemy fotowoltaiczne są stale udoskonalane. Rośnie świadomość społeczeństwa i coraz więcej ludzi uczy się, jak jeszcze lepiej wykorzystywać naturalne źródła energii na własne potrzeby. Nauczyliśmy się nie tylko wytwarzania energii w sposób bardziej przyjazny dla środowiska, ale także oszczędzania energii za pomocą drobnych kroków: korzystania z wydajniejszych urządzeń elektrycznych oraz używania ich w bardziej racjonalny sposób.

Zalety instalacji fotowoltaicznej, których nie dostrzegasz, a są szalenie istotne

Korzystając z energii słonecznej nie emitujemy do atmosfery szkodliwych spalin, które mają bezlitosny wpływ na jakość powietrza, którym oddychamy. Ograniczenie emisji dwutlenku węgla, będącego efektem spalania paliw kopalnych, ma także wpływ na efekt cieplarniany, którego działanie możemy obserwować zwłaszcza na przestrzeni ostatnich lat – zauważają specjaliści KOBO ENERGY. Opinie, że nadal możemy tak funkcjonować już dawno zostały obalone. Wręcz przeciwnie. Wielu ekspertów podkreśla, że jeżeli teraz nie zmienimy postępowania, za chwilę może być za późno na ratunek.

Innym niechcianym „dzieckiem” dotychczas prowadzonej polityki energetycznej jest smog, czyli szkodliwe dla zdrowia stężenie niebezpiecznych pyłów, które powstają w wyniku spalania paliw kopalnych. W samej Polsce z jego powodu umiera rocznie sto tysięcy ludzi. Zastąpienie tradycyjnych kotłów systemem paneli fotowoltaicznych naprawdę może uratować naszą cywilizację!

KOBO ENERGY: opinie o fotowoltaice mobilizują nas do działania!

Firma KOBO ENERGY działa kompleksowo. Specjalizuje się zarówno w projektowaniu, jak i realizacji instalacji niestandardowych. 2010 rok to narodziny KOBO ENERGY. Opinie o opłacalności korzystania z energii odnawialnych były wtedy różne. Przez lata marka zdobyła ogromne doświadczenie i chętnie dzieli się posiadaną wiedzą w temacie właściwego wykorzystywania energii odnawialnej.

Rozważając inwestycję w instalację paneli słonecznych warto mieć na uwadze, że tego typu inwestycja zwróci się w ciągu zaledwie kilku lat. Programy dotacyjne pozwalają zdobyć dodatkowe dofinansowanie, zatem koszt całkowity naprawdę może być stosunkowo niewielki, zwłaszcza patrząc na to, co obecnie dzieje się na rynku energetycznym w zakresie cen.

 Dla efektywności systemu ogniw fotowoltaicznych kolosalne znaczenie ma ich umiejscowienie. Oczywistym jest, że do montażu paneli najlepiej wybrać miejsce najbardziej nasłonecznione. Najczęściej instaluje się je na dachach budynków lub na ziemi, w miejscach w których nic nie zasłania instalacji. Ogniwa powinny być skierowane w stronę południa oraz delikatnie nachylone pod kątem 35 stopni. Warto pamiętać, że jesienią i zimą nasłonecznienie w Polsce jest znacznie mniejsze i uda nam się pozyskać zaledwie niewielki procent energii w stosunku do miesięcy letnich. Warto zatem odpowiednio magazynować wcześniej pobraną energię słoneczną. Dzięki własnym magazynom możemy gromadzić energię w miejscu jej wytworzenia. Unikniemy w ten sposób dodatkowych kosztów związanych z przesyłem energii z sieci.

Jak podkreślają specjaliści KOBO ENERGY, opinie, że panele fotowoltaiczne są w jakiś sposób niebezpieczne, są nieprawdziwe. Nie wytwarzają one żadnych niebezpiecznych i toksycznych oparów, gazów ani odpadów. Jedynym produktem ubocznym domowego systemu energii słonecznej jest tania i czysta energia elektryczna.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt