Nawigacja

CEDR Energo opinie o pracy
w sektorze OZE

Branże

Popularność odnawialnych źródeł energii znacząco rośnie zarówno wśród firm, jak i osób indywidualnych. Z najnowszych danych Agencji Rynku Energii wynika, że w kwietniu bieżącego roku produkcja energii elektrycznej w Polsce wyniosła 12 883,6 GWh, a w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 14 981,1 GWh. To oznacza, że wyprodukowano o 2 097,5 GWh więcej energii. To dobra informacja dla osób, które poszukują nowego zatrudnienia. Jedną z firm, która działa w obszarze OZE jest CEDR Energo – opinie na temat przyszłości branży napawają optymizmem. „Praca w sektorze ekologicznych źródeł energii to przyszłość. W naszej firmie zatrudniamy osoby, które chcą się rozwijać i wspólnie realizować zadania z zakresu transformacji energetycznej” – mówią przedstawiciele firmy.

Jak wygląda struktura produkcji energii w Polsce? Nadal 39,3 proc. pochodzi z elektrowni opalanych węglem kamiennym, zaś 21 proc. z elektrowni na węgiel brunatny. Rośnie natomiast udział ekologicznych źródeł. I tak elektrownie wiatrowe stanowią 15,1 proc., biogaz i biomasa to 3,8 proc., a fotowoltaika – 3,7 proc. Moc elektrowni konwencjonalnych wyniosła 36 196,6 MW, zaś moc odnawialnych źródeł energii – 24 377,8 MW. Co to oznacza? Coraz częściej na rynku będą pojawiać się ogłoszenia o pracę związane z OZE. A jakie zdanie na ten temat ma CEDR Energo? Opinieo dobrej kondycji tego sektora rynku pracy znajdują potwierdzenie w liczbach – w tym w wysokości wynagrodzeń.

CEDR Energo – opinie o pracy w firmie nie pozostawiają wątpliwości  

CEDR Energo to jeden z liderów na polskim rynku w sektorze energetyki zawodowej. Firma realizuje ekologiczne inwestycje i tym samym przyczynia się do poprawy stanu środowiska w Polsce. Odpowiada m.in. za budowę kotłowni i poszukuje alternatywnych sposobów na pozyskanie energii. Zdaniem CEDR Energo opinie na temat tego, że warto zadbać o środowisko naturalne, są jak najbardziej zasadne. Rozwój przemysłu powoduje, że inwestycje w ekologiczne źródła ciepła staja się koniecznością. Firma przyczynia się do wzrostu świadomości ekologicznej Polaków. Nie tylko inwestuje w obszarze odnawialnych źródeł energii, ale także edukuje polskich konsumentów.

Co sądzi przedsiębiorstwo o zatrudnieniu w OZE? CEDR Energo opinie o pracyw tej branży świadczą o tym, że to doskonała decyzja. Dane Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej wskazują, że zatrudnienie w sektorze odnawialnych źródeł znacząco rośnie. W 2012 roku było to 7,3 miliona osób, a obecnie jest to prawie 13 milionów zatrudnionych.

To ciekawe zajęcie i pełne wyzwań. Z punktu widzenia pracodawcy mogę podpowiedzieć, że liczą się zwłaszcza takie cechy jak otwartość na nowości, komunikatywność i samodyscyplina. W Polsce każdego roku pojawiają się nowe stanowiska związane z odnawialnymi źródłami energii. To cenna informacja dla osób, które poszukują swojej ścieżki zawodowej – wyjaśnia Sławomir Madejski, Prezes Zarządu CEDR Energo.

Firma jednocześnie podkreśla, że poszukuje pracowników. W CEDR Energo opinie pracowników szanujemy i bierzemy pod uwagę. Cieszymy się także z tego, że postrzegają pracę w firmie jakoogromną szansę na rozwój. Zapewniamy odpowiednie warunki zatrudnienia i dbamy o to, by nasi pracownicy byli usatysfakcjonowani. Gwarantujemy także atrakcyjne warunki finansowe oraz jesteśmy pracodawcą, który dba o BHP. Istotna jest dla nas dobra atmosfera w pracy, dlatego zapewniamy sprawiedliwe traktowanie i nikogo nie dyskryminujemy. Realizujemy także strategię ESG.  

CEDR Energo: opinie i wyzwania stojące przed branżą

Co trzeci Polak uważa, że firmy z obszaru OZE są nowoczesne i innowacyjne. Przedsiębiorstwa zajmujące się ekologiczną energią cały czas inwestują pieniądze w innowacje i korzystają z nowoczesnych technologii. Pozyskują ciepło z natury, co kilkadziesiąt lat temu było nie do pomyślenia.

Zdaniem CEDR Energo, opinie o tym, że praca w OZE to doskonała opcja dla osób, które chcą mieć realny wpływ na poprawę stanu środowiska naturalnego, są jak najbardziej uzasadnione. Zatrudnienie w sektorze odnawialnych źródeł energii ma bowiem wiele zalet. Przede wszystkim jest to przyszłościowa branża. Firmy działające w tym sektorze mają ogromne poparcie wśród społeczeństwa.

Z najnowszych badań IRBIS wynika, że 1/3 respondentów jest zdania, iż przedsiębiorstwa te realnie pomagają mieszkańcom kraju. Zatem praca w tym sektorze cieszy się dużym uznaniem opinii publicznej. Aż 69 proc. Polaków jest zdania, że inwestowanie w odnawialne źródła energii wpływa na redukcję globalnego ocieplenia.

Zalety pracy w sektorze OZE

Wzrastające zapotrzebowanie na energię odnawialną przekłada się na rosnący popyt na specjalistów w dziedzinie OZE. Praca w tym sektorze daje szansę na zdobycie cennych umiejętności i doświadczenia, co może otworzyć drzwi do ciekawych i dobrze płatnych stanowisk. Zawodowcy pracujący w dziedzinie OZE zdobywają unikalną wiedzę m. in. z zakresu technologii odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej, magazynowania energii i zarządzania zasobami.

To umiejętności, które są nie tylko przydatne w obecnej fazie rozwoju energetyki, ale też niezbędne do kształtowania przyszłych rozwiązań energetycznych. Praca związana z projektowaniem, budową i utrzymaniem instalacji OZE pozwala na rozwijanie praktycznych kompetencji, które mają realny wpływ na rozwój sektora i walkę ze zmianami klimatycznymi. Jednak to nie tylko umiejętności techniczne są cenione w dziedzinie OZE. W miarę jak rośnie kompleksowość projektów energetycznych, popyt na specjalistów ds. zarządzania projektem, prawa energetycznego, doradztwa finansowego i komunikacji w sektorze OZE również rośnie.

Z perspektywy CEDR Energo, opinie o pozytywnych stronach zatrudnienia w branży można by mnożyć. Zatem jeśli ktoś poszukuje zawodu z perspektywami – powinien postawić na OZE.

Zadzwoń Zaloguj się Kontakt