Usługi

Public Relations Strategia komunikacji Branding Google Ads Pozycjonowanie stron Tworzenie stron www

Oferta produktowa

Eventy firmowe Food marketing Komunikacja marketingowa Projektowanie graficzne Wsparcie sprzedaży Online marketing

Oferta konsultingowa

Social Media Komunikacja wewnętrzna Zarządzanie kryzysowe Employer Branding Marketing referencyjny Customer Lifetime Value Marketing B2B

Treść główna

Case study

Komunikacja B2B i B2C w mediach społecznościowych dla branży spożywczej

Klient Vandemoortele

OBSZARY DZIAŁANIA:

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn
Vandemoortele jest europejskim liderem mrożonych produktów piekarniczych oraz margaryn, olejów i tłuszczów kulinarnych. To belgijska firma rodzinna obecna na rynku od 1899 roku.

Wyzwania

  1. Opracowanie strategii komunikacji w mediach społecznościowych, która jest adresowana do sektora B2B, z uwzględnieniem komunikatów do sektora B2C.
  2. Zbudowanie dopasowanej oraz zaangażowanej grupy odbiorców na każdym kanale social media - na Facebooku, Instagramie oraz na LinkedIn.
  3. Zaplanowanie i zbudowanie profesjonalnego wizerunku firmy w mediach społecznościowych oraz regularne publikacje na temat nowości z oferty piekarniczej.

Nasze działania

Rezultat

Przez pierwszy rok współpracy z Klientem opracowaliśmy strategię komunikacji, dopasowaną do poszczególnych kanałów w mediach społecznościowych. Za pomocą LinkedIn komunikujemy treści z obszaru employer branding oraz dostosowane do kanału B2B. Profil na Facebooku i Instagramie wykorzystujemy do komunikacji mieszanej - łączymy B2B i B2C. Po roku regularnych działań zbudowaliśmy profesjonalny wizerunek marki w mediach społecznościowych na rynku polskim oraz zbudowaliśmy liczną i zaangażowaną grupę odbiorców. Kolejny rok wspólnej pracy został zintensyfikowany o działania w formacie video oraz influencer marketing.
  • Obserwujący 42 000
  • Zasięg 529 000
  • Średni przyrost fanów +56.99%

Wykorzystane produkty

Strategia

Opracowanie skutecznej strategii komunikacji marki na podstawie analizy trendów, z dobraniem najlepszych narzędzi.
Dowiedz się więcej

Social Media

Skuteczne zarządzanie mediami społecznościowymi, wykorzystanie ich do realizacji celów sprzedażowych i promocyjnych firmy.
Dowiedz się więcej
Połączenie komunikacji B2B oraz B2C to wyzwanie, któremu z przyjemnością stawiliśmy czoła. Z jednej strony, firmie Vandemoortele zależy na budowaniu profesjonalnego wizerunku w oczach klientów biznesowych, a z drugiej strony marka chce być rozpoznawalna w oczach klientów ostatecznych, czyli konsumentów swoich klientów. Nie mniej ważna jest komunikacja employer brandingowa. Wykorzystujemy różne kanały komunikacji, aby docierać z odpowiednimi przekazami do poszczególnych grup odbiorców.
Opiekun biznesowy klienta

Bartosz Zieliński

Porozmawiajmy

Dzielimy się wiedzą, inspirujemy, doradzamy

Obserwuj nas na LinkedIn
Zadzwoń Zaloguj się Kontakt