Dienstleistungen

Öffentlichkeitsarbeit Kommunikationsstrategie Branding Google Ads Positionierung von Webseiten Webseitenentwicklung

Produktangebot

Firmenveranstaltungen Lebensmittelmarketing Marketingkommunikation Grafikdesign Vertriebsunterstützung Online Marketing

Beratungsangebot

Sozialen Medien Interne Kommunikation Krisenmanagement Arbeitgebermarke Referenzmarketing Customer Lifetime Value B2B-Marketing
zurückkehren

Shopware – co to jest?

co to jest?

Definition

Shopware to ciesząca się rosnącą popularnością platforma e-commerce oferująca elastyczne i swobodne możliwości obsługi własnego sklepu internetowego. Jest dostępna w modelu Open – Source, czyli pozwala na korzystanie z kodu źródłowego. Shopware sprawdzi się zarówno w biznesie opartym na modelu B2B, jak i B2C.

Jak działa Shopware?

Shopware służy do budowy i kompleksowej obsługi sklepu internetowego. Platforma Shopware posiada wiele pożytecznych funkcji, które można dowolnie zmieniać i rozwijać za pomocą dostępnych pluginów. Zarządzanie platformą dostosowane jest do wiedzy i umiejętności zarówno mniej, jak i bardziej doświadczonych osób. Interfejs wyposażony został w narzędzia, które w intuicyjny sposób pozwalają na samodzielne projektowanie i zarządzanie sklepem. Z powodzeniem można prowadzić sprzedaż za pośrednictwem kilku kanałów jednocześnie, bez ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę produktów. Funkcja sales channels sprawia, że każdy sklep prowadzony w ramach jednego panelu obsługi może mieć swoją odrębną walutę oraz język.

Czytelny podział na kategorie, czytelne opisy produktów oraz zaawanasowane filtrowanie to tylko niektóre ułatwienia dostępne na platformie. Shopware można swobodnie łączyć z innymi systemami oraz integrować z zewnętrznymi narzędziami, zarówno wspomagającymi sprzedaż i obsługę klientów, jak i zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Platforma ponadto dostosowana jest do wyświetlania na urządzeniach mobilnych, co jest niezwykle korzystne z punktu widzenia prowadzenia biznesu w dzisiejszych czasach. 

Shopware – pakiety

Shopware oferuje użytkownikom darmową wersję, którą można dowolnie testować, jednak jej obsługa wymaga dość specjalistycznej wiedzy. Dlatego najczęściej konieczne będzie zatrudnienie do tego odpowiedniej osoby lub agencji, co z pewnością podniesie koszty. Dla wymagających klientów dostępne są jednak bardziej zaawanasowane pakiety, są to: Rise, Evolve oraz Beyond. Za pierwszy z nich stała miesięczna opłata wynosi 600 dolarów miesięcznie, jednak pozostałe wyceniane są już indywidualnie w oparciu o zastosowane rozwiązania i gwarantowany poziom wsparcia. 

Shopware – metody płatności

Shopware pozwala na ustawienie praktycznie wszystkich dostępnych obecnie sposobów płatności od tradycyjnego przelewu, po międzynarodowe systemy płatnicze. Wszystkie są całkowicie bezpieczne.  

Shopware – wysyłka 

Shopware powala na integracje z zewnętrznymi dostawcami, dlatego możemy zaoferować swoim klientom wszystkie popularne formy dostawy towarów, czy to przesyłkę kurierską, pocztową czy też odbiór osobisty lub w dogodnym punkcie odbioru. Wszystkie formy wysyłki możemy dopasować do swoich potrzeb, ale też do wymagań klientów. 

Shopware – wady i zalety

Użytkownicy najczęściej jako wady platformy Shopware wskazują wysokie koszty wdrażania oraz dosyć skomplikowaną obsługę administracyjną sklepu.

Shopware stale się rozwija zatem ilość zalet ciągle wzrasta, warto podkreślić jednak to jakie możliwości daje swoim użytkownikom, czyli stabilną technologię, możliwości sprzedaży nawet na wielu kanałach, proste integracje, czy dogodną optymalizację SEO. 

Wissenswertes

Platforma Shopaware oferuje bardzo dogodne rozwiązania dla klientów biznesowych. Na wyróżnienie zasługuje możliwość współdzielenia dostępu do konta i jego moderowania. Można także przydzielać konkretną osobę do obsługi danego klienta, co zdecydowanie ułatwia pracę w dużych przedsiębiorstwach.

Zusammenfassung

Shopware to stale rozwijająca się platforma e-commerce, stworzona na podstawie najnowocześniejszych technologii, co pozwala niezwykle sprawnie wdrożyć każdą platformę sprzedażową. Sklep internetowy zbudowany na platformie Shopware może być integrowany z zewnętrznymi systemami takimi jak PIM, ERP, czy PWA oraz z popularnymi bramkami. Shopware Store oferuje dostęp do wielu rozszerzeń i pluginów, które podniosą poziom prowadzonej sprzedaży i obsługi klientów. Shopware to platforma, która dopasowuje się do biznesów o zróżnicowanym poziomie, rozwijając je i ulepszając zgodnie z potrzebami. 

Benötigen Sie Unterstützung bei Ihrer Geschäftsentwicklung?

Bartosz Zielinski

Bartosz Zielinski Geschäftsführer

+48 665 379 071
b.zielinski@commplace.pl
Ruf mich an Einloggen Kontakt